top of page

Akrep Burcu Erkeği

woman24.png

Ne yazık ki kalıplaşmış bir şekilde Akrep burcu erkeği zodyakta “kötü çocuk” ünvanı almıştır. Genelde siyah giyen, çapkın, cinselliğe aşırı düşkün, hatta hayatının amacı cinsellik olan, intikamcı ya da sokma zamanı geldiğinde sokan akrep. Fakat, bütün Akrep erkeklerini bu kalıba mı sığdıracağız? Elbette hayır. Aslında akrep erkekleri belki de bu bahsedilenlerle alakasız bir şekilde duygusal hatta şefkatli bile olabilir. Ne yazık ki sokmasıyla ünlü temsil ettiği hayvanı akrep onun hakkında tüm bu ön yargıların oluşmasına sebep olmuştur.


Delici gözleriyle direk size bakıyor gibi görünen akrep burcu erkekleri aslında oldukça duygusal yapıya sahiptirler. Zodyaktaki diğer kabuklu Yengeç özelliklerinden bazıları akrepte de bulunur. Dışarıdan bakıldığında sert mizaçlı ve tehlikeli fakat iç dünyası yumuşak ve hassas. İşte size bir Akrep burcu erkeğinin tek cümleyle özeti. Onların size bu şekilde keskin bakmasına asla aldanmayın. İç dünyaları çok hassas ve oldukça duygusal insanlardır.

Fakat tüm bunlar yine de bir akrep burcu erkeğini kusursuz masum yapmaz. Asla unutmayın, onun gezegeni savaş tanrısı Mars. Akrebin bu masum ve kırılgan doğası bu yüzden yalnızca kuyruğuna basılana kadardır. Akrep yenilmek için dizayn edilmemiştir. Yenilgi onun korkulu rüyası olabilir. Yenilgiye yalnızca ilişkilerinde değil yaşamının hiçbir alanında tahammülü yoktur. Akrep erkeği tam anlamıyla savaşçı bir şövalye ruhuna sahiptir. Neyi nasıl elde edeceğini ve düşmanlarını nasıl yeneceğini çok iyi bilir.


Savaşçı Akrep burcu erkeği için hayat dev bir satranç tahtası gibidir ve dikkatli bir şekilde strateji oluşturmayı tercih ederler. Oluşturdukları stratejiyle hayatta istedikleri her amaca ulaşırlar. 1 adım sonrasını değil 10 adım sonrasını bile hesaplayabilirler. Belki bazılarınız akrebin küçük bir hayvan olduğunu ve küçük adımlar attığını düşünebilirsiniz. Fakat o attığı her küçük adımı uzun bir süre boyunca (aylar bazen) yıllar boyunca atarak dev projelere imza atabilecek kadar sabırlı ve azimlidir. Yoluna çıkma ihtimali olan düşmanları bile daha çıkmadan diskalifiye eder.

Akrep burcu erkeği dışarıdan baktığınızda en sakin ve en kendinden emin erkek gibi görünse de derin duyguları vardır ve inanılmaz derecede hassastırlar. Tutkulu, gizemli ve inanılmaz derecede romantik olan Akrepler yeraltı dünyası tanrısı Plüton ve Savaş tanrısı Mars tarafından yönetilir. Bu yüzden inanılmaz bilinçaltı alemleri vardır ve kafalarında inanılmaz büyük hesaplar yaparlar. Onların yaptıkları bu hesapları kendilerinden başkası bilmez. Bir gün hayata geçirdiklerinde herkes öğrenir. O kadar güzel duygularını gizlerler ki size bakıp gülümserken bile kafalarından 40 düşünce geçtiğini anlayamazsınız. Akrebin iç dünyası dış dünyasının yüzlerce katı daha fazla büyüklüğe sahiptir.


Akrebin yönettiği ev ölüm, yeniden doğuş ve cinselliğin evi sekizinci evdir. Bu yüzden Akrep burcu erkeği için cinsellik bir başka özeldir. “Erkekler yatakta elde edilmez” diyenler bu fikirlerini bir Akrep burcu erkeğiyle tanıştıklarında değiştirebilirler. Çünkü, Akrep erkeği cinsel açıdan bağlandığı bir kadına duygusal olarak da bağlanabilir. Fakat, bir kadının bunu başarabilmesi için akreple özel bir cinsel ve ten uyumu bağlantı kurabilmesi gerekir. Elbette, bir akrep erkeği her cinsel ilişkiye girdiği kadına bağlanmayacaktır.

Düşman olduklarında Akrep burcu erkeklerinin kötü şöhretli “sokma” eğilimleri vardır. Evet, akrep burcu kesinlikle sokar, intikamcıdır da. Asla bir düşmanını intikamsız göndermez. Hatta o tam anlamıyla bir intikam uzmanıdır. Sabırla adını bile unutmanızı bekler. Aradan biraz zaman geçtikten sonra yıllar önce tanıdığınız bir Akrebin sizden intikam alması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Akrebin sabrı sonsuzdur ve her zaman son gülen olmayı sever.


Akrep burcu erkekleri rahatsız olduklarında aşırı derecede şiddetli olabilirler. Hele de köşeye sıkışıp kaybedecek bir şeyleri kalmadığında. İşte bir akrebin en tehlikeli ve sokmaya hazır anı budur. İhanete uğramış bir akrebin kuyruğunun zehirli iğnesi inanılmaz derecede acı verici olabilir, bu yüzden güvenlerini kazandıktan sonra onlara özen ve sevgiyle davranmak en iyisidir.


Bir Akrep burcu erkeğinin evini ziyaret etmek bazen bir yarasa mağarasına girmek gibi gizemli olabilir. Akrep burcu her şeyi evinde saklar. Evi onun adeta sığınağı gibidir. Sırlarını arıyorsanız evine bakın, mutlaka evinde sakladığı bir şeyler vardır. Onun evinde dünyasını kontrol ettiği bir kontrol merkezi ve kendisi için değerli olan tüm hazinelerini sakladığı gizli delikler vardır. Yatak odasına gelince, orası onun tam anlamıyla fantezi alemidir. Yatak odasını evinin en özel odası yapmak ister.

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

YORUMLAR

bottom of page