top of page

Akrep burcu erkeği Akrep burcu kadını aşk uyumu

woman24.png

Bu ilişkiye sahiplenici, her şeyi bilmek isteyen, özgürlük için çabalayan fakat karşı tarafın özgürlüğünü pek umursamayan iki ortağın tuhaf ilişkisi de diyebiliriz. Hiçbir Akrep kontrol edilmek istemez fakat karşı tarafa en istemediği kontrolcülüğü uygulayacaktır. Bu iki aynı ruh aslında birbirlerini anlayabilseler de sorun şu: iki partnerin de birbirinin ne istediğini çok iyi anlaması fakat bunu bir ego savaşına dönüştürmesi. Yine de iki su alemi canlısı olarak Akrepler sonuç olarak birbirlerini anlamaya ve yaşam hızlarını dengeleyerek yaşamaya meyillidirler.


İkisi de başa çıkmak istemedikleri duygularla karşı karşıya kalacaklar çünkü her ikisi de su alemi canlısı. Yavaş ve ılımlı hareket etmeyi severken ani değişimleri hi sevmezler. Yine de suyun bir ilişkide çok fazla olması sayısız çatışmalara da yol açabilir. Belki suyu nötrleştiren element ateş ile ilişki söz konusu olsa duyguları dengelemekten bahsedilebilirdi. Fakat çok fazla su sellere yol açar ve boğucu bir duygusallık iki Akrebin ilişkisini zora sokabilir. Bu ilişkide başarılı olmanın en iyi yolu en derin duygusallığı kabul etmek ve ona tolerans göstermektir.

Duygusal bagajları günlük iletişimlerinin bir parçası olmadığında kimse bir Akrebi diğer bir Akrep kadar iyi anlayamaz. Konular kolayca açılabilir kolayca kapanabilir. Bazı şeyler söylenmez fakat bir Akrep diğer Akrebin bakışında aslında zihnindeki düşünceleri okuyabilir. Farkında olmasalar da her iki Akrep de birbirlerinin zihinsel şifa vericileri olarak görev yaparlar. Sonuçta bu iki burcun iç dünyası oldukça geniş. Eğer bir Akrep bir cümle laf söylediyse bilinmeli ki iç dünyasında 1000 cümle düşünmüş ve yalnızca bir cümlesini sözlere dökmüştür.


Birlikte çalışırlarsa ve aynı konuma ilerlemek için rekabet ederlerse veya herhangi bir şekilde birbirlerinin statüsünü tehlikeye atacaklarını hissederlerse ilişkileri gerçekten tatsız hale gelebilir. Çok fazla ileri giden bir Akrep diğer Akrebin kendisinden uzaklaştığı hissine kapılabilir ve bu durumda sokmak için kıskaçlarını çıkaracaktır. Birbirlerini rakip olarak görürlerse birbirlerini ısırmak için her şeyi yapacaklardır. Bu ikili uzun bir süre mutlu mesut bir ilişki yaşamak istiyorlarsa öncelikle birbirlerini sokmadan yaşamayı öğrenmeliler.

Akrep bir su burcudur ve uğraşmak istemediğimiz tüm reddedilmiş duyguları temsil eder. Bu burcun temsilcilerini karanlık duygusal konulara yöneltir ve bu aslında her iki akrebin de birbirini anlayacağı tek şeydir. Akrep ile ilgili sorun Ay ile olan savaşında ve duygularında karmaşa yaşamasıdır. Bu ikisini de zayıflığa karşı hoşgörüsüz birbirlerine yaklaşımlarında kaba ve aslında aynı ihtiyaçları paylaşsalar bile birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarına karşı fazla yargılayıcı hale getirebilir.


Birlikte nereye gidecekleri ve ne yapacakları konusunda tartışmakta veya anlaşmakta zorlanmayacaklar fakat seçimleri bazen onları mutlu etmeyebilir. Yine de her ikisinin de aradığı denge ile ilgilidir ve aslında bu dengeyi sağlayabilirler (tabi her ikisi de suyun aşırı enerjisinden korunabilirse). Birlikte ne kadar çok zaman harcarlarsa o kadar az enerjileri olabilir, çünkü her ikisinde de onu sistemlerinden boşaltan sessiz, içsel bir savaş vardır.

Akrep ve bir diğer Akrep birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarma eğilimindedir. Tüm zodyak tarafından bilinen en derin anlayışı paylaşabilseler de birlikte çok karanlık bir depresyona girebilirler ve duygu havuzlarında batıp boğulabilirler. Bu durumda iki akreplerden birinin duygusallığında tolerans göstermesi gerekir. Eğer her ikisi de su elementi enerjisinin duygusallığına kendini kaptırır ve bu duygusallığı dengelemek için hiçbir çaba göstermezse bu onların ilişkisini zora sokacaktır.


Birbirine ayarlanmış iki psişik yaratık katartik ve iyileştirici bir ilişki veya yapımda bir felaket olabilir. Kesin olan bir şey var: Başka bir Akrep ile kafa kafaya giderseniz ya sonsuza kadar değişirsiniz ya da birbirinizi yok edersiniz. Ayrılsanız bile enerjik etkiler öğrenilen derslerle birlikte bir Akreple yaşadıklarınız zihninizde yıllarca yankılanır.

YORUMLAR

bottom of page