top of page

Akrep burcu erkeği Akrep burcu kadını evlilik hayatı

woman24.png

Hem Akrep kadını hem de Akrep erkeği yeraltı dünyasının tanrısı olarak da bilinen Plüton gezegeni tarafından yönetilir. Her ikisinin de iki özel tuhaf karakteristik özelliği var biri kazanma alışkanlığı ve ikincisi intikam alma dürtüsü. Bu iki yeraltı canavarı bu özellikleri güzel işlerde ve evliliğin faydasına kullanırlarsa uzun yıllar mutlu bir evlilik yürütebilirler. Fakat, çatışmaları dış dünyaya değil birbirlerine karşı yaparlarsa büyük ihtimalle evlerinde üçüncü dünya savaşı çıkarabilecek kadar kıvılcım sahibi olurlar. 


Bu iki yeraltı dünyası yaratığını yöneten Plüton genellikle yaşamın bilinçaltı yönleriyle ilgilenen gezegen olarak kabul edilir ve tüm karanlık işlerin hükümdarıdır (evet kötülük, büyü, intikam, nefret vs aklınıza ne kadar karanlık iş geliyorsa). Bu nedenle gerçek kimliklerini gizleme eğilimindedirler ve genellikle Akrep doğasının diğer taraflarını keşfetmeyi severler. Fakat, birbirleriyle evli bu iki Akrepler aslında eşinin iç dünyasını çok iyi okuma eğiliminde olduğundan (ve tabi kendisi de bir karanlık dünya akrebi olduğundan) aslında eşinin zihninde neler döndüğünü sezebilme gücüne sahiptir.

Akrepler zodyaktaki yedinci işaret, su işaretini temsil eder. Zodyakın bu evi aynı zamanda iç dünyanın evidir. Bu yüzden bu alemin yöneticisi Akrepler inanılmaz iç çekiciliğe iç güzelliğe iç içsel güçlere sahiptir. Tıpkı bir buz dağının görünen ucunun çok az ama okyanusun altında görünmeyen kısmının çok büyük olması gibi bu iki akrebin de asıl dünyaları iç dünyalarıdır. Bu yüzden evlilik yaşamı boyunca birbirlerini anlayabilirler ve yönetebilirler. Daha dışa dönük bir burç bir akrebi asla başka bir Akrep kadar anlayamaz.


Bu gizemli kişilikler evlilik hayatlarında birbirleriyle son derece uyumlu olabilir ve çok samimi ve harika bir bağ oluştururlar. Hem Akrep erkeği hem de Akrep Kadını arkadaş olarak çok sadıktır ve arkadaşlıkları zamanla daha da güçlenir. Bunun dışında aynı burçların her ikisi de çok benzer kişiliklere sahip olduklarından birbirlerinin ihtiyaçlarını ve aşırı duygularını çekici bir şekilde anlarlar. Fakat çok fazla aynılığın evliliklerinde monotonluk yapması tehlikesine karşı dikkatli olunmalı.

Evliliklerinde aynı zamanda iyi birer arkadaş oldukları için birbirlerine sadıktırlar ve arkadaşlıkları hızla ilerler. Her arkadaş kendini diğerine adamayı sever. Akrep erkeği ve Akrep kadını birlikte çok tutkulu bir dostluk kurarlar bu evlilikte oldukça önemli, sonuçta her eş aynı zamanda bir hayat arkadaşıdır. Fakat arkadaşlıkları cinselliğin önüne geçerse cinselliği öldürme tehlikesine dikkat!


Her ikisi de bir Marslı olan Akrepler bu gezegenin enerjisinden dolayı savaşçıdırlar. Hayatın önlerine attığı her sorunla mücadele etmeyi ve sonunda kazanmayı severler. Rekabetçidirler de fakat bu rekabeti birlikte olup dış dünyaya değil birbirlerine karşı yaparlarsa ortaklıkları bozulabilir ve boşanma tehlikesi yaşayabilirler. Bu ikilinin birbirine köstek değil destek olması oldukça önemli.

Gizemli ve karanlık dünyanın yöneticisi Plüton gezegeni tarafından yönetilmeleri bu ikiliyi gizli işleri olmaya biraz fazla meraklı yapabilir. Her ikisinin de (ya da en az birinin) gizli ve kimsenin bilmediği karanlık bir köşeye ihtiyacı vardır. Bir Akrebin bazen eşinden gizli kendine sakladığı gizli planları da olabilir. Buna gizli birikimler, gizli hesaplar hatta gizli gelecek planları da dahil. Bir Akreple evli diğer Akrep her zaman eşinin de bir gizli dünyası olduğunu hatırlamalı.


İki Akrep bir araya geldiğinde bir ilişkiden daha çok duygusal katılım isteyen yoğun aşıklar olurlar. Kesinlikle birbirlerinden bir şey alıyorlar ancak Akrep, belki de çoğu burçtan daha fazla işleri ilginç kılmak için yeterli farklılıklarla tamamlayacak bir ortağa ihtiyaç duyar. Ve kesinlikle bir Akrebi en iyi anlayacak kişi bir diğer Akrep olacaktır. Birlikte çok iyi iş çıkaracaklar. Duygusal ve psişik olarak çok derin bir bağları olacak. Bu onları muhtemelen ömür boyu bir arada tutacaktır.

YORUMLAR

bottom of page