top of page

Akrep burcu erkeği Akrep burcu kadını ilişkisi

woman24.png

İki Akrep bir araya gelince hızlı ve kalıcı bir psişik bağlantı kurarlar ve birbirleriyle aynı dili konuşan bu iki kabuklu hayvan iç dünyalarında isterlerse anlaşmayı ve uzun yıllar iyi geçinmeyi başarırlar. Her ikisi de sokmasıyla kötü lakab yapmış olmasına rağmen aynı dünyanın insanları olarak birbirleriyle iyi anlaşabilirler. Fakat, Zodyakta sekizinci evin (cinsellik evi) sahibi olduklarından yatak odasına gidiş ve seks için can atabilirler ve onların yatak odaları tam anlamıyla tecrittir. 


Gittikleri derinliklerde son derece hassas ve algılayıcı iki su burcu birbirleriyle çok rahat ve hızlı olabilir. Aslında su içinde hareket daima yavaştır fakat bu ikilinin yaşam hızı tam anlamıyla aynı. Aynı sularda yüzerler, aynı suların tadını çıkarırlar. Ev tüm su burçları gibi bu ikili için de herşeydir. Yalnızlık arayan Akrep ruhları geniş bir dünyaya açıldıktan sonra eve çekilirler ve evde tecrit altına girmekle sorunları yoktur. Onlar Boğa ya da Aslan burçları gibi evlerinde lüks eşyalar bulundurmak yerine, yumuşak rahat koltuklar ve battaniyelerle mutlu olurlar.

Birlikte bu kadar güvende hissetmek güzel olsa da, rahatlığın da sınırları vardır. Duygusal alemleri daha ağır basar fakat duygularda çok fazla derinliğe düşme tehlikesi yaşayabilirler. Sonuçta her ikisi de bir su burcu ve suyun fazlası seller ve felaketleri getirir. Güçlü duygusal ruh halleri yönetilmezse üst üste yığılan su dalgacıkları gibi etki yapabilir ve kontrolden çıkabilir. Ayrıca hareket etmeyen su durgun ve zehirli hale gelebilir. Suyu kontrol etmeyi öğrenirlerse mutlu bir ilişki yaşarlar.


Astrolojide dört element vardır: ateş, toprak, hava ve su. Bunlar ruhsal dengelenme açısından birbirlerine karışırlarsa o burca mensup kişilerce nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak hem güzel sonuçlar hem de kötü sonuçlar doğurabilirler. İki Akrep su ile daha fazla suyun birleşmesidir, bu sellere yol açabilir. Eğer su-ateş birleşmesi olsaydı belki birbirine iki zıt elementin birbirini dengeleyici aynı zamanda sınırlandırıcı etkisinden bahsedecektik. Fakat su zaten çoksa ona daha fazla su atmak yalnızca afetlere yol açacaktır. İki Akrebin birleşmesinde ise eşlerden birinin duygusallığı dengeleme çabası gerekiyor.

Bu iki su elementi ve kabuklu hayvan birbirine o kadar benzer ki bu benzerliğin fazlası zamanla iki kardeş ilişkisine dönüşebilir ve bu konuda dikkat etmeliler. Bireysel farklılıklar bazı zamanlarda gereklidir ve yaşamı dengelemeyi sağlarlar. Her ikisi de birbirini çok iyi anlar, tehlike anında verecekleri tepki aynı: kıskaçlarını sokmak için çıkarırlar. Dış dünyanın tehlikelerine karşı bir araya gelip yaşam yolculuğu yaparlarsa mükemmel çift olurlar fakat kıskaçları birbirlerine çevirdiklerinde o evde savaş çıkabilir.


Bu iki Akrep aynı zamanda Pluto gezegeninin etkisinde kaldıkları için aynı zamanda yer altı dünyasıyla derin bir psişik bağlantı kurmuşlardır. Onların evinde gizli ve karanlık bir geçit bulursanız şaşırmayın. Her ikisinin de gizli ve karanlık bir dünyası vardır ve dış dünyanın aslında bu karanlık dünyadan haberi yoktur. Belki de her iki Akrebin birbirinin karanlık dünyasından bile haberi yok. Birbirlerini bu yönde çok iyi anlayan iki Plütonlu burçtur Akrepler.

Astrolojide her burcun bir “kutupluluğu” vardır: ya yin (dişil) ya da yang (eril) olursunuz. Eğer iki Akrepseniz İkiniz de yin burcusunuz: alıcı, duyarlı ve sezgisel. Her şey yolundayken, birbirinizi besleyen ve romantik, düşünceli jestleri paylaşan son derece cana yakınsınız. Peki iki in burcunun dezavantajı nedir? Değişken ruh halleriniz çatışabilir ve gereksiz bir soğuk savaşa dönüşebilecek dramatik kavgalara neden olabilir. Ayrıca, birbirinize bağımlı hale gelebilir ve birbirinizin duygusal aleminize bağlı olabilirsiniz. Bu ufak bir balonun içinde havasız sıkışıp kalmak gibi bir duyguya dönüşebilir.


İki Akrebin aynı zamanda cinsellik evi olan sekizinci evi yönettiklerini de unutmayalım. Bu ikilinin yaşamı cinsellik ekseninde döner. Onlar için cinsellik hayatı merkezi, herşey bekleyebilir ama cinsellik asla. Bu ikisi ya odalarında kıvılcımlar çıkan iki çılgın seks partnerine dönüşecektir ya da yin enerjisinin fazlalığından dolayı birbirlerini fazla çekici bulmama ihtimaline düşerler. Fakat her iki durumda da Akrepler seks odaklı canlılardır ve bir şekilde cinsel ihtiyaçlarını karşılarlar.

YORUMLAR

bottom of page