Akrep burcu erkeği ile Akrep burcu kadını uyumu

zodyak1.png

İki Akrebin aşk maçı adeta şiddetli tutkuların fırtınasıdır. Her ikisi de aşk, seks ve romantizmi hızlandırılmış bir şekilde tutkuyla yaşamayı seçer ve kesinlikle aynı dünyaların insanlarıdır. Fakat su-su kombinasyonundan dolayı suyun fazlalığı bu ikilinin duygusallık okyanusunda boğulmalarına yol açabilir bu yüzden duygusallığı dengeleyici bazı unsurları ilişkilerine sokmayı öğrenmeliler. Aksi taktirde bu ilişki zamanla çok fazla “boğucu” enerjiye sahip olabilir.


Akrep-Akrep kombinasyonu tutkulu ve ateşli bir kombinasyon olabilir fakat her ikisi de zıt uçlarda diretmeye oldukça meyilli olabilirler. Her ikisi de farklı bir uca doğru meyilli olduklarında büyük kaoslar yaşayabilirler. Bu durum söz konusu olduğunda Bu durum onlar için ya dünyanın en harika dünyanın en harika çifti gibi görülen akrepler bir anda dünyanın en kavgacı ve birbirine zarar vermeye meyilli çifti haline gelebilirler. Çok tatlı akrepler böyle bir durumda yıkıcı güçlerin etkisi altında kalan acımasız savaşçılara dönüşebilirler.

Gezegenleri Mars ve Pluto onları yönetirken bu ikiliye aynı zamanda savaşçı ve yaratıcı olmayı öğretmiştir. Her ikisi de savaş sanatının kitabını yazabilecek kadar yeteneklidirler. Bu enerjiyi birleşerek ilerleme ve dış tehlikelerle savaşma uğruna kullanırlarsa bir olduklarında onları kimse yıkamaz. Fakat, müttefik değil de düşman olmayı seçerlerse onların bu savaşçı enerjileri hanelerinde havai fişeklerin patlaması gibidir. Yüksek sesli kavgalar ve çatışmalara her ikisi de oldukça meyilli olduklarından kesinlikle müttefik olmayı tercih etmelidirler.


Bu iki savaşçıyı dış güçler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yıkamayacaklardır. Akrep çiftinin ilişkisine müdahale etmek ya da onların mutluluğuna gölge düşürmek ateşle oynamak gibidir. Onların özel hayatına, hanelerine ya da ilişkilerine çok fazla yaklaşan akrebin kıskaçlarıyla karşılaşır. Bu ikilinin gezegeni Mars her zaman ileriye dönük, tutkulu, saldırgan ve cesur olan eski bir savaş tanrısıdır ve dünyadaki tüm savaş aletlerini ve kesici aletleri yönetir. Bu yüzden akrepler hayatta bir amaca ulaşmak istediklerinde ellerindeki tüm donanımı savaşçı bir şövalye gibi önlerine çıkan engellere karşı kullanma konusunda oldukça iyilerdir. Bunu öğrendiğinize göre, siz siz olun bir akrep burcunun ilişkisini bozmaya tenezzül bile etmeyin. Zararlı çıkarsınız!

Plüton, marsın en yüksek oktavıdır ve Akrep-Akrep ilişkisinin gücünü, yıkımını ve yeniden doğuş unsurlarını kontrol eder. Bu iki gezegen birlikte Akreplerin hayal kırıklıkları veya trajik kayıplardan sonra geri dönmesine izin verir. Akrepler aynı zamanda astrolojide doğum ve yeniden doğuş evi olan sekizinci evin sahipleri olduklarından bir yıkımdan sonra en hızlı toparlanan burçlardır. Bu ikili bu özelliklerinden dolayı hayatta ilerlemeye devam ettiklerinde hangi sorunla karşılaşsalar eninde sonunda galip gelir ve yeniden ayağa kalkarak ilerlemeye koyulurlar. Onların bu özelliği ilişkilerine müdahale etmek isteyen dış güçleri bile caydıracak kadar güçlüdür.


Su elementinden aldıkları enerji akrepleri aynı zamanda duygusal yapar. İlişkilerinde tutkuyla, hararetle hareket ederler ve eğer kendilerini ifade etmeye karar verirlerse, bu asla yarı yolda bitmez. Sezgisel kişiliklerinin intikamcı veya savaşçı tarafını evcilleştirmeyi başarırlarsa hayatta daha büyük başarılara imza atarlar. Her iki akrebin de birbirine karşı açık sözlü olmasında yarar vardır çünkü bastırılmış duygular toksik hale gelebilir, onları içten içe yiyebilir.


İki Akrep aynı dünyanın insanları olarak birbirlerini çok iyi anlama kabiliyetine sahiptirler. Varsayımlarda bulunurlar ve genellikle haklıdırlar. Onların konuşması değil sessizliği tehlikelidir. Çünkü Akrep bir konuşuyorsa aklında bin düşünce vardır. Akrep-Akrep kombinasyonunda iletişimin önemli bir faktör olmasının nedeni budur. Akrepler genellikle sessiz olma eğiliminde olsalar da, iletişim onları beklenenden daha iyi bir seviyede birbirine bağlayan bir şeydir.


İki Akrep partneri, bir çatışmaya girdiklerinde birbirlerinin en kötü kabusu olabildiği kadar, seks söz konusu olduğunda yatakta harikalar yaratabilirler. Unutmayın, onlar cinsellik ve yeniden doğuşun evi sekizinci evi yönetiyorlar ve bu yüzden Akreplere zodyakta cinselliğin biliş kişileri lakabı verilmiştir. Konu cinsellik olduğunda bunun evi kesinlikle sekizinci evdir. Akrepler de bu yüzden yeri geldiğinde yaşamları cinsellik ekseninde dönen partnerler haline gelebilirler. Onların yatak odalarında tutku ve hazzın doruğu yaşanacaktır. Fakat her ikisi de su olmasından dolayı bazen zıtların uyumuna ihtiyaç da duyabilirler.

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

YORUMLAR