top of page

Akrep burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

woman24.png

İki Akrep birbirinin psişik sinyallerini o kadar iyi anlar ki bir Akrebi en iyi başka bir Akrep anlar. Bu iki kabuklu hayvan dış dünyaya karşı savunmaya çekilmiş ve dışarıdan bakıldıklarında sokucu ve tehlikeli dururlar fakat içleri oldukça yumuşak ve hassastır. İsterlerse çok iyi anlaşılar adeta birbirlerinin beynini okurlar, bazen yüz ifadesinden bir Akrep erkeği dişisinin aklından ne geçtiğini bilir.


İki Akrebin ilişkisinde çok fazla su elementi enerjisi var. Bu yüzden duygusal alemleri daha ağır basar ve duygularda çok fazla derinliğe düşme tehlikesi yaşayabilirler. Sonuçta her ikisi de bir su burcu ve suyun fazlası seller ve felaketleri getirir. Güçlü duygusal ruh durumları yönetilmezse üst üste yığılan su dalgacıkları gibi etki yapabilir ve kontrolden çıkabilir. Ayrıca hareket etmeyen su durgun ve zehirli hale gelebilir. Suyu kontrol etmeyi öğrenirlerse mutlu bir ilişki yaşarlar.

İki Akrep bir araya geldiğinde, bir ilişkiden daha çok duygusal katılımı isteyen yoğun aşıklar olurlar. Kesinlikle birbirlerinden birşeyler alıyorlar (her ikisi de birbirine benzer olmalarına rağmen). İsterlerse çok iyi ortak olurlar fakat her ikisinin de savaşçı bir ruha sahip olduğunu unutmayalım. Ortak hedefler peşinde koşarlarsa ne mutlu onlara, düşmanlara karşı beraber savaşır ve kazanırlar fakat kıskaçları birbirlerine çevirmemeleri lazım. İkisinden biri yenilir ve Akrebin yenilmeye tahammülü yoktur.


Her ikiside Plüton gezegenli bir yaratık olduğundan iki Akrep aynı zamanda yer altı dünyasıyla derin bir psişik bağlantı kurmuşlardır. Onların evinde gizli ve karanlık bir tünel ya da siyah duvarlarla boyanmış gizli bir oda bulursanız şaşırmayın. Her ikisinin de gizli ve karanlık bir dünyası vardır ve dış dünyanın aslında bu karanlık dünyadan haberi yoktur. Belki de her iki Akrebin birbirinin karanlık dünyasından bile haberi yok. Birbirlerini bu yönde çok iyi anlayan iki Plütonlu burçtur Akrepler.

İki Akreplerin Zodyakta cinsellik evi olan sekizinci evi yönettiklerini de unutmayalım. Bu ikilinin yaşamı cinsellik ekseninde döner. Akrepler için cinsellik hayatı merkezi, herşey bekleyebilir ama cinsellik asla. Bu ikisi ya odalarında kıvılcımlar çıkan iki çılgın seks partnerine dönüşecektir ya da yin enerjisinin fazlalığından dolayı birbirlerini fazla çekici bulmama ihtimaline düşerler. Fakat her iki durumda da Akrepler seks odaklı canlılardır ve bir şekilde cinsel ihtiyaçlarını karşılarlar.


Su grubu burçlar aynı aleme ait oldukları için oldukça iyi anlaşırlar. Aslında su içinde hareket daima yavaştır fakat bu ikilinin yaşam hızı tam anlamıyla aynı. Aynı sularda yüzerler, aynı suların tadını çıkarırlar. Ev tüm su burçları gibi bu ikili için de herşeydir. Yalnızlık arayan Akrep ruhları geniş bir dünyaya açıldıktan sonra eve çekilirler ve evde tecrit altına girmekle sorunları yoktur. Onlar Boğa ya da Aslan burçları gibi evlerinde lüks eşyalar bulundurmak yerine, yumuşak rahat koltuklar ve battaniyelerle mutlu olurlar.

Astrolojinin dört elementi ruhlar aleminin dengesine çalışır ve nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak hem yapıcı hem yıkıcı etkiler yaparlar. İki Akrep her ikisi de bir su elementi burcu olarak çok fazla su demektir ve bu sellere yol açabilir. Eğer su-ateş birleşmesi olsaydı belki birbirine iki zıt elementin birbirini dengeleyici aynı zamanda sınırlandırıcı etkisinden bahsedecektik. Fakat su zaten çoksa ona daha fazla su atmak yalnızca afetlere yol açacaktır. İki Akrebin birleşmesinde ise eşlerden birinin duygusallığı dengeleme çabası gerekiyor.


Akrep erkeği ve kadını ilişkisi, tüm duyguların en yüksek olduğu en sansasyonel ve yoğun ilişkilerden biridir. Ne istediklerini bilirler ve başladıkları yoldan sapmazlar. Kalıcı yaratıklardır ve inandıkları şeylerde sağlam dururlar. Arada bir hayatlarında bir şeyleri değiştirebilirler ama bu nadiren olur. Her iki Akrep de bir ilişki içinde olduğundan ve birbirlerinin dünyasına adım attığından emin olduktan sonra yaklaşımlarında ve hayallerinde büyük benzerlikler bulurlar ve bu da onlara birbirleriyle kolay vakit geçirmelerini sağlar. ikisinin de en iyi erdemleri sadakate sahip olduklarından, ikisinin de sadakatsizlik konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Sadakatleri ve bağlılıkları emsalsizdir ve korunmaları her ikisinin de güvendiği bir şeydir.

YORUMLAR

bottom of page