top of page

Akrep burcu erkeği aşk hayatı

woman24.png

Bir kabuklu hayvan olarak Akrebin aşk hayatındaki davranış biçimi içe dönük, koruyucu ve duvarlıdır. Yengeç burcu gibi bir kabuklu hayvan olan Akrep bu kabukları kendini dış tehlikelerden korumak amacıyla kullanır. Yengeçten bir farkı da onun aynı zamanda kıskaçlara sahip olması. Akrep burcunun evi onu dış dünyadan koruyan bir koruma alanı gibidir, daha doğrusu Akrep burcu erkeğinin evine bakış açısı bu. Sizi bu özel yaşam alanına almadan önce çok fazla düşünecek, emin olmak için gizli testler yapacaktır. Tüm bunların sebebi bir yanının sizinle birleşme arzusuyla yanması fakat bir başka yanının ayrılık acısından kendini korumak istemesi. Akrep burcu ne bir İkizler ve Yay kadar iyi iletişimci ne de bir Koç kadar girişimcidir. Onun kalın duvarlarınızı aşıp sert yüzeyinden yumuşak iç dünyasına geçmek için biraz çaba sarfetmeniz gerekebilir.


Bir kabuklu hayvan olarak Akrep burcu erkeği kabuğunu özel hayatına alacağı kimseleri denetlemek için bir mekanizma olarak kullanır fakat bu duvarlardan geçen bir kadın o andan itibaren onun iç dünyasının tanrıçasıdır. İlk başta içeri girişiniz konusunda çok fazla denetleme yapacak olan Akrep erkeği güvene teslim olduktan sonra tamamen farklı bir yaratıktır. Zodyakta sekizinci evin (üreme ve cinsellik evi) sahibi bir Akrebin bu özel alanında kendinizi o kadar özgür hissedersiniz ki, onun bu alanında kendinizi cinsel olarak ifade etmenizde hiçbir sınırlandırma yoktur. Bir fahişe gibi davranışlar sergilemeniz bile Akrebin sınırları içinde sorun olmayacaktır. Burada onunla her tür cinsellik oyunlarını oynayabilirsiniz.

Aşk hayatında Akrep burcu erkekleri sekizinci ev (üreme, ölüm ve yeniden doğum evi) yöneticisi olarak ateşli duygusal yıkımları birer ritüel olarak görürler. Bir Akrep erkeğiyle ilişkinizde birkaç ayrılık tehlikesi mümkün olsa da bu tehlikeler atlatıldıktan sonra bağlantınız eskisinden de güçlü olacaktır. Ölüm ve doğum gibi aşırı uç noktaların yönetildiği sekizinci evde ani duygusal fırtınalar kopabilir, mod bir anda değişebilir, ya hep ya hiç moduna aniden girilebilir. Akrebin bir mars işareti olduğunu ve marsın mitolojik savaş tanrısı olduğunu da unutmayalım. Akrepler tüm bu iç kargaşaları bir ritüel gibi görürler ve bu kargaşalardan da sağ çıkabilirler.


Akrep burcu erkeği kelimenin tam anlamıyla bir aşk erkeğidir. Sonuçta Akrepler Zodyakta üreme evi olan sekizinci evi yönetiyorlar, Akrep burcundan da aşk erkeği olmasından başka bir şey beklenemez. En güzel aşkı yaşayabileceğiniz, romantik buluşmalar, yemek masasında güller hatta ailevi değerler, aşkın meyvesi olan çocuklar, tüm bunlar bir üreme evinin sahibi olan Akrep burcu erkeği için mutluluğun özetidir. Tabi, cinsellik de unutulmamalı. Akrep burcu erkeği aşk, üreme ve cinselliğe dahil ne varsa hepsinin en iyisini yaşayacağınız ve ayaklarınızı yerden kesecek ideal erkeğinizdir. Bir Akrep erkeği için hayatın anlamı sekizinci ev, üreme evi aynı zamanda kendi evidir. Onun evine, eşine ve çocuklarına olan bağlılığı bambaşka bir tarzda ve diğer burçlara hiç benzemez. Kıskaçları ve sokmasıyla ünlü Akrepler o ünlü kıskaçları ev saadetine gelecek her türlü tehlikeye karşı acımasızca kullanacaklardır.

Zodyakta Sekizinci ev üreme, doğum, ölüm ve reenkarnasyon evidir ve Akrep burcu tarafından yönetilir. Bu yüzden Akrep burçları cinsel yaşam, aşk hayatı, aile hayatı ve annesiyle olan bağları konusunda diğer burçlara göre biraz daha farklı davranır. Onun yaşamı sekizinci evi (üreme) evi ekseninde döner. Akreplerin sekizinci evi üreme olduğu kadar doğum-ölüm ve aşk ve nefret gibi aşırı uç duyguları da yönetebileceğinden bir Akrep erkeğiyle ilişkide aşırı bağ olabileceği gibi ayrılıkta çok fazla nefret de ortaya çıkabilir. Fakat bu her ayrılıkta aynı durumun söz konusu olacağı anlamına gelmez. Akrep burcunun kendisini annesinden ve zihnindeki anne modelinden ayırması ve bu kordonu kesmesi sanıldığı kadar kolay değil. Her kadının kendisini “ele geçirmek” istediğinden korkar, ancak sürekli olarak eşinden annelik alması gereken durumlar yaratır. Onu kontrol etmeye çalışmadığınızı anlayana kadar bir "buraya-şimdi-git" dramasına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.


Bir Akrep erkeği, ikonik bir ilişki ve ruh eşi hikayesi arar. Vücudunu hatta DNA’sını verebilir fakat efsanevi diğer yarısını, ona kendini tanrı gibi hissettirecek, ona ihtiyaç duyduğu karanlık ve gizemli dünyasında dolanma imkanı vermeyen diğer yarısı olan kadını bulmadan ruhunu asla vermeyecektir. Akrep erkeğinin dünyayı algılama biçimi tek bir yarısıyladır, diğer yarısı ise eşinde. İşte aradığı kadını bulduğunda kendini tamamlanmış hissetmesinin sebebi bu.

Bir Akrep burcu erkeğinin aşk yaşamı bazen onun en karanlık gizemli alemi haline dönüşebilir. Unutmayın, o Zodyakta  sekizinci evi yönetiyor ve o evin hükümdarı, orası cinsellik, üreme, aşk meşk işleri yeri, doğum-ölüm ve aşkın meyvesi çocuklarla ilgili ve onun en hassas alemi. Bu yüzden sizi bu evine sokmadan önce sizinle ruhlarını birleşme özlemiyle yanıp tutuşurken bile bir parçası da bağların kopması korkusuyla kıskaçlarını saldırıya hazır tutar. Kendini korumak için ilişkide uzun mesafeli bir ilişki sürecinden geçirecek, kendini işe vererek bir “alan” duygusu oluşturmaya çalışacak ve ona bir adım attığınızda aradığı ideal eş modelinin siz olduğunu anlayana kadar sizin bir adımınıza karşılık bir geriye çekilme adımı atacaktır. Kendini sizden yeterince emin hissettiğinde geri adım atmaları kesecek ve sizin ona yaklaşmanıza izin verecektir.


Kıskanç olmasıyla ünlü Akrep burcunun aşk hayatı sanıldığı gibi zorlayıcı olmayabilir. Kıskanç olmasına rağmen bir Akrep burcu erkeği evlilik hayatında gelenekçi değil yenilikçidir. Bir Aslan erkeği gibi dominant ve yönetici karakterle karşınıza çıkmaz. Kendinden güçlü bir kadınla evlenmekle bir sorunu yok. Kariyerde ondan hızlı ilerliyor hatta ondan daha fazla kazanıyor olabilirsiniz, daha iyi bir kariyeriniz olur hatta yeri geldiği zaman Akrep burcu erkeği bir feminist ve kadın hakları savunucusu gibidir.  Tutkularınız peşinde koşabilir ve hayatta her istediğinizi yapabilirsiniz, hatta bazen çocukları ona bırakabilirsiniz.

YORUMLAR

bottom of page