top of page

Akrep burcu erkeği aşkta nasıldır?

woman24.png

Akrep burcu erkeği ayaklarınızı yerden kesecek ve aradığınız aşk erkeğiniz olabilir. Unutmayın, Akrepler Zodyakta üreme evi olan sekizinci evi yönetiyorlar, Akrep burcundan da aşk erkeği olmasından başka bir şey beklenemez. En güzel aşkı yaşayabileceğiniz, romantik buluşmalar, yemek masasında güller, aşkın meyvesi olan çocuklar, tüm bunlar bir üreme evinin sahibi olan Akrep burcu erkeği için mutluluğun özetidir. O aynı zamanda mükemmel bir baba olabilir. Tabi, cinsellik de unutulmamalı. Akrep burcu erkeği aşk, üreme ve cinselliğe dahil ne varsa hepsinin en iyisini yaşayacağınız ve ayaklarınızı yerden kesecek ideal erkeğinizdir. Bir Akrep erkeği için hayatın anlamı sekizinci ev, üreme evi aynı zamanda kendi evidir. Onun evine, eşine ve çocuklarına olan bağlılığı bambaşka bir tarzda ve diğer burçlara hiç benzemez. Kıskaçları ve sokmasıyla ünlü Akrepler o ünlü kıskaçları ev saadetine gelecek her türlü tehlikeye karşı acımasızca kullanacaklardır.


Zodyaktaki kabuklu hayvanlardan biri olarak karşımıza çıkan Akrepler aşk hayatında da adeta bir kabuklu hayvan gibi davranır. Dışı sert ve korunaklı, içeride oldukça duygusal ve hassas bir alem. Kıskaçları dış dünyadaki tehlikelere karşı savunmaya her an hazır şekilde bekliyor. İşte size Akrep burcu erkeğinin aşk hayatının özeti. Onun en özel alemi iç dünyası ve aşk hayatıdır, onun bu korunaklı duvarlarını aşıp, kıskaçları tarafından sokulmadan ruhunun derinliklerine inmeyi başardığınız gün bu sefer de sizi o alemden asla dışarı çıkarmamak için savaşacaktır. En önemlisi onun kalbine girebilmeniz.

Akrep burcu erkeği aşk hayatında kabuğu ve kıskaçlarıyla kendini korumaya alan bir akrep gibi davranır. Aslında o kabuk ve kıskaçlar kapıda bekleyen bir güvenlik görevlisi gibi denetleme yaparlar. Çünkü Akrebin bu alanı onun en değerli alanı (onun Zodyakta sekizinci ev olan üreme, aşk meşk işleri ve doğum evi sekizinci evi yönettiğini unutmayalım). Bu alana giriş ilk başta çok zor olsa da içeri bir girdiğinizde orada bir tanrıça gibi muamele göreceksiniz. Bu sefer de Akrep sizi içerde tutmak ve asla hayatından çıkarmamak için kabuklarını ve kıskaçlarını dış dünyanın tehlikelerine karşı kullanacaktır. 


Aşk hayatında Akrep burcu erkekleri sekizinci ev (üreme, ölüm ve yeniden doğum evi) yöneticisi olarak ateşli yıkımlara alışkınlardır ve bunları birer ritüel olarak görürler. Akrep erkeğinizle ilişkinizde birkaç ayrılık tehlikesi yaşamanız mümkün olsa da bu tehlikeler atlatıldıktan sonra bağlantınız eskisinden de güçlü olacaktır. Sekizinci ev aynı zamanda ölüm ve doğum gibi aşırı uç noktaların yönetildiği sekizinci evde ani duygusal fırtınalar kopabilir, mod bir anda değişebilir, ya hep ya hiç moduna aniden girilebilir. Akrebin bir Mars işareti olduğunu ve marsın mitolojik savaş tanrısı olduğunu da unutmayalım. Akrepler tüm bu iç kargaşaları bir ritüel gibi görürler ve bu kargaşalardan da sağ çıkabilirler.

Kıskanç olmasına rağmen bir Akrep burcu erkeği ilişkilerde gelenekçi değil yenilikçidir. Bir Aslan erkeği gibi dominant ve yönetici karakterle karşınıza çıkmaz. Kendinden güçlü bir kadınla birlikte olmakla bir sorunu yok. Kariyerde ondan hızlı ilerliyor hatta ondan daha fazla kazanıyor olabilirsiniz, daha iyi bir kariyeriniz olur hatta yeri geldiği zaman Akrep burcu erkeği bir feminist ve kadın hakları savunucusu gibidir. Daha iyi bir kariyer uğrunda ilerlemenize yardımcı olur, sizi yönetmeye çalışmaz, evlendikten sonra da değiştirmeye çalışmaz. Hatta kendi soyadınızı korumanızda da bir sakınca yok. Tutkularınız peşinde koşabilir ve hayatta her istediğinizi yapabilirsiniz, hatta bazen çocukları ona bırakabilirsiniz. 


Bir Akrep burcu erkeği tam anlamıyla aşk yaşamak için yaratılmış erkektir. Bunun sebebi Zodyakta üreme evi olarak bilinen sekizinci evin yöneticisi olmasıdır. Akrebin cinselliğe, aşka, ev hayatına ve ideal eşe bakış açısı diğer erkeklerdn farklıdır. Akreplerin sekizinci evi üreme olduğu kadar doğum-ölüm ve aşk ve nefret gibi aşırı uç duyguları da yönetebileceğinden bir Akrep erkeğiyle ilişkide aşırı bağ olabileceği gibi ayrılıkta çok fazla nefret de ortaya çıkabilir. Fakat bu her ayrılıkta aynı durumun söz konusu olacağı anlamına gelmez. Akrep burcunun kendisini annesinden ve zihnindeki anne modelinden ayırması ve bu kordonu kesmesi sanıldığı kadar kolay değil. Her kadının kendisini “ele geçirmek” istediğinden korkar, ancak sürekli olarak eşinden annelik alması gereken durumlar yaratır. Onu kontrol etmeye çalışmadığınızı anlayana kadar bir "buraya-şimdi-git" dramasına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Akrep burcu erkeğinin aşk hanesi onun Zodyak sekizinci evidir (burası üreme, cinsellik, aşk meş işleri, doğum-ölüm işlerinin olduğu yer). Bu yüzden bir Akrep burcu erkeği için aşkın anlamı diğer burçlardan çok daha farklı. Onun yaşamı aşk ekseninde dönüyor desek bile yeridir. Fakat, onun sekizinci evi en hassas hanesi olduğu için sizi bu alemine davet etmeden önce bir dizi testten geçirecektir. Akrep burcu sizinle birleşme arzusuyla yanıp tutuşuyor olsa bile bir yanı kendini ayrılıktan koruma korkusuyla sarsılır korkusuyla kıskaçlarını saldırıya hazır tutar. Kendini korumak için ilişkide uzun mesafeli bir ilişki sürecinden geçirecek, kendini işe vererek bir “alan” duygusu oluşturmaya çalışacak ve ona bir adım attığınızda aradığı ideal eş modelinin siz olduğunu anlayana kadar sizin bir adımınıza karşılık bir geriye çekilme adımı atacaktır. Kendini sizden yeterince emin hissettiğinde geri adım atmaları kesecek ve sizin ona yaklaşmanıza izin verecektir.


Bir Akrep burcu erkeği ikonik bir ilişki ister ve ruh eşi hikayesinin esas oğlanı olarak diğer yarısını (eşini) arar. Her şeyini hatta DNA’sını verebilir fakat efsanevi diğer yarısını, ona kendini tanrı gibi hissettirecek, ona ihtiyaç duyduğu gizemli karanlık doğasında dolanma imkanı vermeyen diğer yarısı olan kadını bulmadan ruhunu asla vermeyecektir. Akrep erkeğinin dünyayı algılama biçimi tek yarısıyladır ve eşini bulmamış her Akrep erkeği yarım hisseder, diğer yarısı ise eşinde. İşte aradığı kadını bulduğunda kendini tamamlanmış hissetmesinin sebebi bu.

YORUMLAR

bottom of page