top of page

Akrep burcu erkeği Balık Burcu Kadını Uyumu

woman24.png

Akrep burcu erkeği ve Balık burcu kadını bir aşk eşleşmesinde bir araya geldiklerinde muhteşem kombinasyon oluştururlar. Her ikisi su grubu olan bu ikili tam anlamıyla aynı dünyaların insanlarıdır, bu yüzden birbirlerini çok iyi anlarlar. Her ikisi de aynı zihinsel boyuttadırlar ve derin zihinsel iç görüye sahiplerdir.


Akrepler çok derin ve gizlidir. Genellikle kendi gizli planlarına kapılırken Balık daha özgür ve idealisttir ve bir durumun nüanslarını arar. Bununla birlikte, Balık aynı zamanda kendi zihnine geri çekilme eğilimindedir ve Akrebin gizli okyanusuna kolay kolay dalma eğiliminde değildir. Unutmayın, o zaten bir okyanus gezegeni Neptün tarafından yönetiliyor ve zaten kendi derin suları var.


Bu ikilinin duygusal derinliği birbirinden farklıdır fakat beraber çalışmayı kabul ederlerse harikalar yaratabilirler. Akrep daha içsel dünyaya dalmış ve aşırı sezgiseldir. Balık da sezgisel ve duygusal olmasına rağmen hayalleri gerçeğe dönüştürmeye biraz daha yakındır. Akrebin hayalleri sadece hayalden ibaret olabilse de Zodyak son burcu olan Balıklar her zaman bitiş çizgisine yakın (maddi manevi alem çizgisi) yaşadıklarından bir işi somutlaştırmada en yetenekli kişilerdir. Akrebin mükemmel fikirleri Balık burcunun iş bitirici yaklaşımıyla buluştuğunda bu ikili güzel bir projeye imza atabilir. Bu şekilde harika partnerler olabilirler.

Akrep burcu erkeği ve balık burcu kadını uyumu nasıldır?

Akrep kabuklu bir hayvan olarak balığı biraz daha dış dünyanın tehditlerine karşı savunmasız görmeye alışkındır. Bu yüzden aşırı kısıtlayıcı ya da savunmacı davranışlar sergileyebilir. İdealist ve okyanuslarda gezmeye alışkın özgür balık bundan çok hoşlanmayacaktır. Her ikisi de birbirinin bu tür bireysel farklılıklarını anlayıp üstesinden gelmek için çabalarlarsa muhteşem bir ilişki yaşayabilirler.


Mars ve Pluto Akrep burcuna, Jüpiter ve Neptün Balıklara hükmediyor. Mars eski bir savaş tanrısıdır ve bu yüzden yumuşak ve nazik bir balık için bu “çok fazla çatışma” anlamına gelebilir. Balık asla Akrebin neden bu kadar savaşçı olduğunu anlayamayacaktır. Bu ilişkide ya Akrep savaşçılığı biraz bırakıp balığın ılımlı okyanusuna dalacak ya da Balık da Akrep gibi savaş yanlısı olacaktır. Bireysel farklılıkların bilincinde oldukları sürece anlaşıp giderler. Sonuçta her ikisi de su elementine ait burçlardır.

Akrep burcu erkeği Balık burcu kadını ilişkisi

Akrep genellikle ilişkinin temellerini oluşturacak taraf olarak Balık burcu kadınını ağlarına dolamak konusunda oldukça yeteneklidir. Gizemli ve gizli akrep tam anlamıyla bir tuzak kurucu ve avcıdır. Avını gözüne kestirmesi yeterli. Balık yalnızca çaresiz bir biçimce bu ağa düşeceği günün gelmesini beklemelidir. Fakat ilişkinin ilerleyen zamanlarında ağa kazara düşen balık patron olmayı başaracak güce sahiptir.


Akrep Balık ilişkisinde çok fazla su elementi var. Unutmayın, suyun fazlası boğucu olabilir. Bu ikili duygusallığı çok güzel yaşarlar ve suyun duygusal aleminin tadını çıkarmaya meyillidirler. Fakat, duygusallığı abarttıklarında birbirlerini boğmaya yatkınlıkları vardır. Şöyle düşünelim, ateş-su her ne kadar birbirinin zıttı elementler olsa da aynı zamanda birbirlerini dengeleyici olabilirler. Fakat su-su kombinasyonunda sudan başka bir şey yok. Bu ikili birbirini dengeleme görevini doğal yollarla üstlenmeli. Aksi taktide bu elementin okyanusunda boğulmaya meyilli olacaklardır.


Akrep burcu erkeği Balık burcu kadını evlilik hayatı

Akrep son derece sadık ve koruyucu bir eştir, tam da ihtiyacınız olan şeydir. Sonuçta kabuklu bir hayvan ve onun kabukları duvarları ve kırmızı çizgileri gibidir. Çok fazla yaklaşırsanız kıskaçlarını çıkaracak ve saldırgan olacaktır. Balık burcu akrep gibi kendini koruyacak kabuklara ve kıskaçlara sahip değildir. Bu yüzden Akrep burcu bu “koruma” işini biraz abartabilir ve Balık burcu kadınının hareketlerini kısıtlayıcı olabilir.


Bir Akrep burcu erkeği ve Balık burcu kadını birbirlerini anladıklarında tam anlamıyla ruh eşi olurlar, fakat bu yalnızca bireysel farklılıkları anlayıp birbirlerini tanıyabilirlerse olacaktır. Akrep döllenme ve cinsellik işlerinin evi olan sekizinci evi yönetirken Balık ise son evi yönetir. Son ev maddi manevi alemler arasındaki sınır çizgisinin hemen yanındaki ev. Bu yüzden Balıklar her an bir durumdan sıvışmaya ve uzaklaşmaya hazır burçlardır. Bu bir ilişki olsa bile! Akrep burcu erkeği aşırı kısıtlayıcı hareketleriyle Balığın kaçmasına yol açmamalı.

YORUMLAR

bottom of page