top of page

Akrep burcu erkeği evlilik hayatı

woman24.png

Zodyaktaki kabuklu hayvanlardan biri olarak karşımıza çıkan Akrepler evlilik hayatında da adeta bir kabuklu hayvan gibi davranır. Dışı sert ve korunaklı, evlilik yaşamında oldukça yumuşak, duygusal ve hassas bir baba. Kıskaçları evini ve çocuklarını dış dünyadaki tehlikelere karşı savunmaya her an hazır şekilde bekliyor. İşte size Akrep burcu erkeğinin evlilik hayatı ve nasıl bir baba olacağının özeti. Onun en özel alemi iç dünyası ve evlilik hayatıdır, onun bu korunaklı duvarlarını aşıp, kıskaçları tarafından sokulmadan ruhunun derinliklerine inmeyi başardığınız gün bu sefer de sizi o alemden asla dışarı çıkarmamak için savaşacaktır. En önemlisi onun kalbine girebilmeniz.


Zodyakta sekizinci evi (üreme evi) yöneten Akrep burcu erkeği doğal bir babadır ve çocuklarına düşkündür. Evini, ailesini sahiplenir, çocukların doğum anından gelişimlerinin tamamlanmasına kadar her konuda rol almak ve katkıda bulunmak isteyen mükemmel bir babadır. Evi ve ailesi konusunda yaratıcı, koruyucu ve sahiplenici rol ister. Ütopik bir aile yapısı ve anlayışı vardır. Sevgi ve iletişimde dolu sıcacık ve güvenli bir yuvayı eşi ve çocukları için kurmak isteyen koruyucu bir babadır. Ailesinin istikrarını tehlikeye atacak her konuda ise kıskaçlarını çıkararak sokmaya hazırlanacak ve tüm düşmanları hanesinden uzaklaştıracak kadar tehlikeli bir sokucu olabilir.

Akrep burcu erkeği evlenmeyi yalnız kendisini tamamlayan vediğer yarısı olduğuna inandığı kadını bulduğunda düşünür. Ve o kadına o kadar bağlanır ki onsuz yaşamak yarım yaşamak gibidir. Bir Akrep erkeği, ikonik bir ilişki ve ruh eşi hikayesi kahramanı olmak ister. Vücudunu hatta DNA’sını bir kadına verebilir fakat efsanevi diğer yarısını, ona kendini tanrı gibi hissettirecek, ona ihtiyaç duyduğu karanlık ve gizemli dünyasında özgürce dolaşma imkanı vermeyen diğer yarısı olan kadını bulmadan ruhunu asla vermeyecektir. Akrep erkeğinin dünyayı algılama biçimi tek bir yarısıyladır, diğer yarısı ise eşinde. İşte aradığı kadını bulduğunda kendini tamamlanmış hissetmesinin sebebi bu.


Kıskanç olmasına rağmen bir Akrep burcu erkeği evlilik hayatında gelenekçi değil yenilikçidir. Bir Aslan erkeği gibi dominant ve yönetici karakterle karşınıza çıkmaz. Kendinden güçlü bir kadınla evlenmekle bir sorunu yok. Kariyerde ondan hızlı ilerliyor hatta ondan daha fazla kazanıyor olabilirsiniz, daha iyi bir kariyeriniz olur hatta yeri geldiği zaman Akrep burcu erkeği bir feminist ve kadın hakları savunucusu gibidir.  Tutkularınız peşinde koşabilir ve hayatta her istediğinizi yapabilirsiniz, hatta bazen çocukları ona bırakabilirsiniz. 

Evlilik Akrep burcu erkeği için çok özel anlamlara sahip. Unutmayalım, Akrep üreme, cinsellik, doğum-ölüm ve reenkarnasyon evi olan sekizinci evin yöneticisi. Tüm aşk meşk işleri de bu dilimde yaşanıyor. Bu yüzden Akrep erkeklerinin yaşamı aşk-cinsellik-üreme eksenindedir. Akreplerin sekizinci evi üreme olduğu kadar doğum-ölüm ve aşk ve nefret gibi aşırı uç duyguları da yönetebileceğinden bir Akrep erkeğiyle ilişkide aşırı bağ olabileceği gibi ayrılıkta çok fazla nefret de ortaya çıkabilir. Fakat bu her ayrılıkta aynı durumun söz konusu olacağı anlamına gelmez. Akrep burcunun kendisini annesinden ve zihnindeki anne modelinden ayırması ve bu kordonu kesmesi sanıldığı kadar kolay değil. Her kadının kendisini “ele geçirmek” istediğinden korkar, ancak sürekli olarak eşinden annelik alması gereken durumlar yaratır. Onu kontrol etmeye çalışmadığınızı anlayana kadar bir "buraya-şimdi-git" dramasına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.


Akrep burcu erkeğinin evliliğe bakış açısı diğer burçlardan farklı, bunun bir sebebi Akrebin Zodyakta sekizinci eve (burası üreme, cinsellik, aşk meş işleri, doğum-ölüm işlerinin olduğu yer) ev sahipliği yapması. Bu yüzden bir Akrep burcu erkeği için aşk, evlilik, ve yuvanın anlamı diğer burçlardan çok daha farklı. Onun yaşamı aile yaşamı ekseninde dönüyor desek bile yeridir. Fakat, onun sekizinci evi en hassas hanesi olduğu için sizi bu alemine davet etmeden önce ya da bir evlenme teklifinden önce bir dizi testten geçirecektir. Akrep burcu sizinle birleşme arzusuyla yanıp tutuşuyor olsa bile bir yanı kendini ayrılıktan koruma korkusuyla sarsılır korkusuyla kıskaçlarını saldırıya hazır tutar. Kendini korumak için ilişkide uzun mesafeli bir ilişki sürecinden geçirecek, kendini işe vererek bir “alan” duygusu oluşturmaya çalışacak ve ona bir adım attığınızda aradığı ideal eş modelinin siz olduğunu anlayana kadar sizin bir adımınıza karşılık bir geriye çekilme adımı atacaktır. Kendini sizden yeterince emin hissettiğinde geri adım atmaları kesecek ve sizin ona yaklaşmanıza izin verecektir.

Akrep burcu erkekleri evine, eşine ve ailesine oldukça düşkündür ve evlilik hayatında kabuğu ve kıskaçlarıyla kendini korumaya alan bir akrep gibi davranır. Aslında o kabuk ve kıskaçlar kapıda bekleyen bir güvenlik görevlisi gibi denetleme yaparlar. Çünkü Akrebin evlilik ve özel hane alanı onun en değerli alanı (onun Zodyakta sekizinci ev olan üreme, aşk meşk işleri ve doğum evi sekizinci evi yönettiğini unutmayalım). Onun eşi olabilmeniz için bir dizi testten geçmeli ve “bayan doğru” olduğunuzu ıspatlamalısınız. Bu alana giriş ilk başta çok zor olsa da içeri bir girdiğinizde orada bir tanrıça gibi muamele göreceksiniz. Bu sefer de Akrep sizi içerde tutmak ve asla hayatından çıkarmamak için kabuklarını ve kıskaçlarını dış dünyanın tehlikelerine karşı kullanacaktır. 


Zodyakta sekizinci evin sahibi olarak Akreb burcunun evlilik hayatı ateşli duygusal değişimlerin bolca yaşandığı bir alem olabilir. Akrep erkeğinizle evliliğinizde birkaç ayrılık tehlikesi yaşamanız mümkün olsa da bu tehlikeler atlatıldıktan sonra bağlantınız eskisinden de güçlü olacaktır. Sekizinci ev aynı zamanda ölüm ve doğum gibi aşırı uç noktaların yönetildiği sekizinci evde ani duygusal fırtınalar kopabilir, mod bir anda değişebilir, ya hep ya hiç moduna aniden girilebilir. Akrebin bir Mars işareti olduğunu ve marsın mitolojik savaş tanrısı olduğunu da unutmayalım. Akrepler tüm bu iç kargaşaları bir ritüel gibi görürler ve bu kargaşalardan da sağ çıkabilirler.

YORUMLAR

bottom of page