top of page

Akrep Burcu Kadını

woman24.png

Akrep burcu yeraltı dünyasının efendisi Plüton tarafından yönetilir ve Zodyakta sekizinci evin sahibidir. Sekizinci ev tamamen cinsellik, üreme, çoğalma ve yeniden dönüş döngüsünün gerçekleştiği dilimdir. Bu yüzden Akrep burcu kadınları yeraltı dünyasının Kraliçeleri olarak karşımıza çıkarlar. Onların ürkütücü, karanlık ve büyülü sanatlara ve okultizme bu kadar meraklı olmalarının tek sorumlusu sekizinci ev ve Plüton gezegeni.


Yeraltı dünyasını gezegeni Plüton bir çok astrolog tarafından “çok fazla karanlık” bir gezegen olarak yorumlanır. Bu da aynı zamanda “sokmasıyla ün yapmış” Akrep burcu kadının oldukça tehlikeli olabileceği şeklinde yorumlara yol açmıştır. Fakat, şu bilinmelidir ki kötü bir Akrep yoktur, yalnızca kuyruğuna basılmış Akrep vardır. Evet, eğer kuyruğuna basmışsanız Akrep burcu kadını Plütonun karanlık dünyasında sizin için harika bir tuzak hazırlamak için işe koyulabilir.

Akrepler okült bilimlere hükmeder ve "okült" kelimesinin gerçek anlamı "gizlidir". Dolayısıyla bir Akrep burcu kadını gizli, karanlık ve esrarengiz olan her şeye çekilir. Akrep burcu kadınlarının kalplerinde gizli mağaralar bulunur. Hayatları boyunca bu mağaraları keşfetmek için uğraşırlar. Bilinçaltı alanları, kara büyü, enerji ilimleri ve tüm karanlık işler Akrep burcu kadınını her zaman büyülemiştir. Hatta karanlığa o kadar meraklıdır ki en sevdiği renk bu yüzden siyahtır. Akrep burcu kadınlarının siyah giyindikleri çok görülür.


Savaşçı Akrep burcu kadını için hayat dev bir satranç tahtası gibidir ve dikkatli bir şekilde strateji oluşturmayı tercih ederler. Oluşturdukları stratejiyle hayatta istedikleri her amaca ulaşırlar. 1 adım sonrasını değil 10 adım sonrasını bile hesaplayabilirler. Belki bazılarınız akrebin küçük bir hayvan olduğunu ve küçük adımlar attığını düşünebilirsiniz. Fakat o attığı her küçük adımı uzun bir süre boyunca (aylar bazen) yıllar boyunca atarak dev projelere imza atabilecek kadar sabırlı ve azimlidir. Yoluna çıkma ihtimali olan düşmanları bile daha çıkmadan diskalifiye eder.


Akrep burcu kadını yönetici organı cinsel organ ve cinsellik konularını barındıran sekizinci evi yöneten bir kadın olarak tam anlamıyla bir “seks tanrıçası” olarak karşımıza çıkar. Onlarda sekizinci evden gelen inanılmaz bir “cinsellik çağrıştırıcı” enerji vardır. Uzakta yürürken bile erkeklerin yatağa atmaya çalıştığı, her girdiği ortamda erkeklerde cinsel duygular uyandıran, bakışlarında ya da yürüyüşlerinde karşı cinste cinsel titreşimler uyandıran kadın akrep burcu kadınıdır. Fakat, onların bu durumu bazen karşılarına bir dezavantaj olarak da çıkabilir. Özellikle genç yaşlarda erkekler tarafından en çok kandırılan hatta tacize uğrama potansiyeli en yüksek burç Akrep burcudur.

Akrep burcu kadınlarının kötü şöhretli “sokma” eğilimleri vardır. Evet, akrep burcu kesinlikle sokar, intikamcıdır da. Asla bir düşmanını intikamsız göndermez. Hatta o tam anlamıyla bir intikam uzmanıdır. Sabırla adını bile unutmanızı bekler. Aradan biraz zaman geçtikten sonra yıllar önce tanıdığınız bir Akrebin sizden intikam alması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Akrebin sabrı sonsuzdur ve her zaman son gülen olmayı sever.


Peki bir Akrep burcu kadını aslında çok masum, aklından cinsellik geçmediği halde yalnızca sekizinci evin kurbanı bir kadın mıdır? Elbette hayır. Akrep burcu kadını bazen sinsice seksapellik sergileyebilir. Bazen cinsel içerikli oyunlar yaparak istemeyerek (ya da en azından istemeyerek olmuş gibi yaparak) karşı tarafı tahrik etme işlerine çokça girer. Eğer bir Akrep burcu kadınının eteği ulu orta yerde  açılmışsa iki ihtimal var: ya gerçekten kazayla açılmıştır, ya da Akrep burcu kadını kazayla açılmış gibi yapmıştır. Zodyaktaki bu “seks tanrıçası” safa yatarak erkeklerin cinsel enerjilerini çokça kendine çekmeyi başarmıştır.


Cinselliğin evi sekizinci ev bir Akrep burcu kadınının yaşamının cinsellik ekseninde dönmesine yol açmıştır. Cinsellik bir Akrep burcu kadını için hiçbir burçta olmayacak kadar büyük öneme sahip. Para, mal, şöhret bunların hepsi bir Akrep için cinsellikten sonra gelir. Onun yaşam enerjisi adeta cinselliktir. Fakat bazen bu durum bir Akrep burcu kadınını “seviştiği erkeğe aşık olan kadın” kategorisine sokabilir. Peki bu akrep burcunu çok basit ve kolay yatağa atılabilen kadın mı yapar? Hayır, tam tersine akrep kadını en zor yatağa götürebileceğiniz kadındır. Bunun sebebi, cinselliğe aşırı önem vermesinden dolayı karşı cinsten aradığı cinsel enerjiyi alabilmek için çok zaman geçirmesidir. Bir Akrep burcu kadını sadece yatağa girmiş olmak için yatağa girmez. Yatak onun için dünyadaki en önemli yerdir, ve yalnızca yatağına almaya değecek erkeği alır. Onun yatağına girmeye aday olamayan tüm erkekler bir Akrep kadını için “çöp erkek” statüsüne koyulmuştur.

Akrebin güçlü kıskançlık çizgileri konusunda yaygın olarak bilinen şöhreti ve sahiplenici kişiliği biraz yanlış anlaşılabilir. Bu tür bir kıskançlık güvensizlikten kaynaklanmaz. Aslında çoğu Akrep kadını son derece kendinden emindir (özellikle cazibelerinin gücü konusunda). Fakat, bir partner bulduklarında – ki bu partner elbette Akreple cinsel uyumu yüksek olan partnerdir, aksi taktirde zaten Akrebin partneri olamaz o erkeğe sımsıkı yapışmak ve onun cinsel enerjisini bırakamamak gibi bir problemle karşılaşabilir. Eğer bir Akrep burcu kadını bir erkekten cinsel olarak çok fazla haz almışsa aşık olmasına da gerek olmadan o erkeğe bağlanabilir.


Peki Akrep burcunun evi nasıldır? Hiç şehirdeki bodrum katındaki dairelerin yanından geçerken “acaba burada da yaşayan var mıdır?” diye merak ettiniz mi? İşte Akrep burçları öyle yerlerde yaşarlar. Ne de olsa o bir yeraltı dünyası kraliçesi. Evi tıpkı bir “sığınak” gibidir. Eğer imkanı varsa evinde karanlık işleri için bir oda (genellikle duvarları siyaha boyanmış) bulundurabilir. İmkanı yoksa da kendisi için küçük bir “akrep deliği” ya da karanlık bir köşesi mutlaka vardır. O, bir Boğa ya da Aslan burcu kadını gibi evinin lüks olması tutkusuyla yanıp tutuşmaz. Akrep için ev sadece bir sığınaktır.

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

YORUMLAR

bottom of page