top of page

Akrep burcu kadını Aslan burcu erkeği ilişkisi

woman24.png

Bir Aslan burcu erkeği ve Akrep burcu kadını inanılmaz bir çifttir. Alışkanlıklar, kişilik veya tutku açısından birçok ortak zemini paylaşırlar. Birlikteyken göksel kıvılcımları tutuştururlar. Onlar bağımsız varlıklardır. Aslan burcu erkeği coşkulu ve erkeksidir. Öte yandan, Akrep kadını doğaldır. Bireysel farklılıklarının bilincinde bir ilişki yaşamayı başarırlarsa Aslan erkeği ve Akrep kadın çifti tam anlamıyla cenneti yaşarlar. Fakat, bu bireysel farklılıkları algılamadan çatışmaya kapılırlarsa yaşadıkları yer tam anlamıyla cehenneme döner.


Bir çift olarak, birbirlerinin baskın özelliklerinin ve eğilimlerinin tamamen farkında olur ve birbirlerini anlarlarsa uzun yıllar mutlu bir ilişki yaşayabilirler. Fakat her ikisinin de kendinden ödün vermesi şart. Bir Aslan erkeği Akrep burcu kadınının özgürlük ihtiyacını anlamalı ve bu ihtiyacı karşılamalıdır. Akrep burcu kadını ise Güneş tarafından yönetilen Aslan erkeğinin hiçbir zaman kontrol altına girmeyeceğini bilmelidir. 

Bir Aslan erkeği Güneşin sıcaklığına sahip ve eşinden sıcaklık ister ve kapalı kapılar ardında son derece etkileyici ve yenilikçidir. Bir Akrep burcu kadını ise duygularını göstermeyen ve bazen dışarıdan soğuk algılanan bir yapıya sahip olabilir. Aslan burcu erkeğinin sıcaklık ihtiyacını karşılamayı öğrenmezse o bunu dışarıda arayacaktır. Aslan her ne kadar partnerine sadık ve mükemmel bir erkek olsa da onun karşılanması gereken ihtiyaçları var ve Akrep kadını bu ihtiyaçların farkında olmalı.


Bir Aslan erkeği aynı zamanda ego gezegeni güneş tarafından yönetiliyor ve bu yüzden oldukça benmerkezci. Akrep kadını onun bu yapısını ve yüceltilme arzusunu görmezden gelmemeli. Akrep kadınının Aslan burcu erkeğine yapacağı en büyük iyilik onu övmek ve sürekli pofpoflamak olabilir. Bu Aslanın en sevdiği şeydir. Akrep kadını bunu her yerde hatta yatakta bile yapabilir.

Aslan adamında tam olarak ateşteki özellikler bulunur. Birakşam bir yerde ateş yakın ve ateşin hareketlerini izleyin, onda Aslan burcu erkeği özelliklerini göreceksiniz. Hızlı savrulmaları, sıcaklığı ve tutkusu tam anlamıyla bir Aslan erkeğini tasvir ediyor. Ateşi çok iyi tanırsanız Aslan erkeğini de anlarsınız. Bir Aslan burcu erkeği sıcaklığı belki Akrep burcu kadınında yoktur fakat Akrep kadını onun bu sıcaklık ihtiyacını karşılamayı sonradan da öğrenebilir.


Buraya kadar hep iyi şeyler yazıldı. Peki Akrep burcu kadını Aslan burcu erkeğinin ilişkisinin dezavantajları nelerdir? Öncelikle Akrep kırılması zor bir cevizdir ve dışı sert içi yumuşak bir hayvan olan Akrebi tasvir eder. Duygusal dünyasına onun dış kabuğunu (duvarlarını) aşmadan giremezsiniz. Bir başka deyişle duygularını ele vermeyen zor kadındır. Aslan burcu erkeği ise bilinmezliği sevmez, herşeyi ve herkesi yönetme eğilimindedir. Sonuçta o Güneş tarafından yönetiliyor. Herşey onun yörüngesinde dönmeli ve hiçbir şey kontrol alanının dışında olmamalı. Bu ikili bu sorunu bir şekilde aşmalılar.

Bu kilinin zıt kişilikleri ilişkilerinin lehine de aleyhine de çalışabilir. Bireysel farklılıkları leyhte miyoksa aleyhte mi kullanacaklarına onlar karar verecekler. Akrep burcu kadını Aslan erkeğine Plütonun gizli karanlığını ve gizemini öğretebilir, her şeyi yöneten Aslan çok fazla şeye hakim ama Plutonun içindeki gizemi belki de hiç fark etmemişti. Aslan erkeği ise Akrep kadınına Güneşin kudretli çekim kuvvetini ve insanları etkileme sanatını öğretebilir. Bu ikili isterlerse harika bir çift olabilirler. Fakat yine de bu ilişkiyi yöneten taraf mutlaka Aslan erkeği olacaktır. Zaten Akrebin de yönetilmekle büyük sorunu yok.


Bir Aslan erkeği popüler bir adamdır. Cesur, kendine güvenen ve kadınları cezbetmekte hiçbir sorunu olmayan katı bir romantik. Kıskanç Akrep Güneş gezegeninden Aslana hediye edilen bu yoğun çekim kuvvetiyle yaşamayı öğrenmeli. Bir Aslan erkeği yolda yürürken çok fazla kadın ona bakabilir. Bu Akrebi çılgına çevirebilir fakat bunu kabul etmesi gerekir. Akrep kadını ise cinsel çekiciliği olan çekici, sessiz, gizemli, baştan çıkarıcı bir mıknatıstır. Her şeyi sahiplenen Aslan erkeği de bununla başa çıkmayı öğrenecek.

YORUMLAR

bottom of page