top of page

Akrep burcu kadını hangi burçla evlenmeli?

woman24.png

Akrepler Zodyakta sekizinci işaret olarak karşımıza çıkar. Modern astrolojide Pluto ve antik astrolojide Mars tarafından yönetilen sabit bir su işareti olan Akrep (veya Vedik astrolojide Vrishchika) enerjisi mistik ve gizemlidir. Plütonun gizemli alemi bur burcun kadınına her zaman öyle bir şey vermiştir ki onların bakışlarındaki enerji hiçbir kadında bulunamaz. Peki bu kadar gizemli bir kadın olan Akrep burcu kadını hangi burcun erkeğiyle evlenmeli? 


Astrolojik uyumluluk söz konusu olduğunda kesinlik yoktur, ancak Akrepler tipik olarak, insan doğasının en derin ve en gerçek kısımlarını anlamalarına yardımcı olabilecek ve yol boyunca toplumsal tabuları yıkabilecek insanlara yönelir. Her zaman bir burç uyumu gerekmeksizin tüm web sitelerinde “en uyumsuz burç” olarak adlandırılan bir burçla bile mutlu olabilirler. Yeterki aradıklarını o erkekte bulsunlar. Fakat bu yoruma bağlı kalmayalım ve gelin biz yine de Akrep burcu kadınının diğer burçlarla uyumuna bakalım 😊 


Genel olarak Akrep burcu kadınları romantik ilişkiler için en uyumlu olan su grubu burçlarıyla (Akrep, Yengeç, Balık) aynı dünyanın insanları oldukları için çok iyi anlaşabilirler. Tüm su grubu burçlarının yaşam hızları ve zihinsel hızları hemen hemen aynıdır. Su altındaki yaşamı ve suyun içinde yürüdüğünüzü düşünün. Hızlı koşabilir misiniz? Hayır, çünkü su sizi yavaşlatır. Bir Akrep burcu kadını da beraber olduğu eşinde aynı etkiyi yapacaktır. Eğer bir su grubu burcu değilseniz ve ani kararlarla bir orada bir burada bir yaşam sürüyorsanız Akrep burcu kadını tarafından beklenmedik bir anda terk edilebilirsiniz. Çünkü o yalnızca kendi hızına uyabilecek bir eşle mutlu olacaktır. 


Akrep burcu kadınına uyumsuz işaretler her zaman hava burçları (İkizler, Kova, Terazi) olarak görülmüştür. Bunun sebebi bir önceki paragrafımda açıkladığım gibi Akrebin yaşam hızınn su altındaki hıza (bu bazıları için ağır ekim bile sayılabilir) denk olmasıdır. Bir örnek verelim, Akrepler ılımlı değişimleri severler. Bir hava grubu burcu ise tıpkı rüzgarın yön değiştirmesi kadar hızlı değişimlere ayak uydurabilir (hadi şuraya taşınalım, hadi kariyer değiştirelim vs). Bu kadar hızlı değişimler Akrebin yaşamsal hızıyla uyumsuz olabilir. 

Bir Akrep burcu kadınına evlenme teklifi etmeyii düşünen her erkek bilmelidir ki diğer dışı sert içi yumuşak tüm hayvanlar gibi Akrep de ilk bakışta soğuk ya da duygusuz durabilir fakat onun içinde oldukça duygusal ve yumuşak bir alemi vardır. Hatta, onun bu bastırılmış yönü bazen o kadar derindir ki sizin için yanıp tutuşan bir Akrep kadını oldukça ilgisiz tavırlar sergileyebilir. Bu onun iç dünyasını gizleme yeteneğinden başka bir şey değil. Yani “bu kadın benimle ilgilenmiyor” dediğiniz kadın bir Akrep kadınıysa bir daha düşünün.


Akrebin derinliği onun yeraltı dünyası olan Plüton gezegeniyle bağlantısıdır. Burası ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyon işlerinin gerçekleştiği mekan ve oldukça gizemli ve karanlık. Bir Akrep kadınının hayatında her zaman böyle bir köşeye ihtiyacı var. Kendisi gibi bir Akrep erkeği onun bu köşesine çekilme ihtiyacını anlayışla karşılayacaktır, bir Yengeç de aynı kafadan o da anlar, Balık deseniz o da bir su grubu canlısı ve kesinlikle anlar. Hava grubu burçlarının (İkizler, Kova, Terazi) böyle bir dünyayla hiç işi olmamıştır ki anlasınlar. Ama onların da Akrebin bu asosyal gizemli alemine saygı göstermesi şart. 

Şimdi gelelim bir su canlısı Akrebin Toprak ve Ateş burçlarıyla ilişkisine. Öncelikle, bu iki grup Akreple iyi anlaşmak istiyorsa bir duygusal eşiği geçmek zorunda. Akrep sabit bir burçtur, yani Akrepler istikrarı, rutinleri ve ev hayatını sevme eğilimindedir, tıpkı zıt burçları Boğa gibi. Her ikisinin de en sevdiği yer aslında ev ama evin farklı bir boyutu. Boğa evin toprak boyutunda yaşayan bir canlıdır, güzel görünen süslerle evini süsler, bir yerde mutlaka bir çiçek bulundurur dekorasyonlara da düşkündür. Fakat, Akrepler tıpkı bir sıçan gibidir, tüm bu lükse aslında hiç ihtiyacı yok, evin en karanlık köşesinde kendini daha mutlu hissedebilir. Akrebin “ev” dediği şeyle Boğa’nınki aynı ev olmayabilir. Eğer bir Boğa burcu erkeği Akrebin bu yapısını ve gizemli köşesini anlayabilirse uygun eşler olabilirler.


Hava grubu burçlarına gelelim. Akrep'in derinliği bazen karanlık bir tünel gibidir ve bu biraz saplantılı olabilecek bir işarettir. Bir hava grubu burcu böyle bir alemin varlığından bile haberdar değildir. Onlar tıpkı rüzgar gibi ani yön değiştirirler. Bu Akrep burcu kadını için oldukça rahatsız edici. Bu yazıdan şunu anlayabilirsiniz: Akrebe en az uyan burçlar hava grubu burçları (Kova, İkizler,Terazi). Bu iki grubun birbiriyle güzel iletişim kurması için bireysel farklılıkların farkında bir yaşam sürmeleri gerekiyor.

YORUMLAR

bottom of page