top of page

Akrep burcu kadını iş hayatı

woman24.png

Akrep burcunda hüküm süren iki gezegen vardır: evrim gezegeni Plüton ve cinsellik ve cesaret gezegeni Mars. Her ikisinin de bir Akrep'in çalışma şekli üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bu iki gezegenin Akrep burcu kadınını iş yaşamında nasıl etkilediğini biraz daha ayrıntılı bakalım:


Öncelikle Plüton uçucu bir varlık olarak aşırı tutkuyu yıkımı ve dönüşümü sembolize eder. Savaşmak için şiddetli iç cesareti olan Mars Akrep'i devralır. Bu iki gezegen birlikte Akrep'e yaşamın zorluklarıyla yüzleşme ve fiziksel, duygusal veya tam bir yaşam tarzı ve kariyer geçişi olsun yeniden doğuş, yeniden dirilen ve tazelenen kargaşadan çıkma cesareti verirler. Yani bir Akrep burcu kadını iş yaşamında bu iki gezegenin etkisiyle hem savaşçı, hemde yeniden doğuş cesareti olan bir kadın olarak karşımıza çıkar. 

Akrep kadını sevdiği hemen hemen her meslekte başarılı olacaktır. Marstan gelen savaşçı yeteneği sayesinde iş yaşamındaki her mücadeleden galip çıkmayı bilir.  İçgörülü zihninin tamamen kullanılabileceği ve doğuştan gelen gücünün onu zor ve ürkütücü koşulların üstesinden gelmek için yeterli olduğu bir doktor veya cerrah, bilim adamı veya şef işine en uygun kişi olabilir. Hatta, iç dünyasına yoğunlaşıp bilinçaltının derinliklerinde yaratıcılığını ortaya çıkarabileceği yaratıcı yazarlık, web tasarımı ve diğer proje tasarımları mesleklerinde de başarılı olur.


Ancak bu kadının karmaşık doğası gereği zaman zaman iş hayatında zorlayıcı eğilimleri devreye girer. Moda söz konusu olduğunda Akrep'i sabitlemek zordur. Bir gün bakarsınız seksi bir tarzla iş hayatında ertesi gün spor. Stili sever ama hiçbir kadının stil kölesi değildir, tamamen kendi tarzı vardır. Klas ve bir o kadar da baştan çıkarıcı ve gizli bakışlarıyla iş hayatında erkekleri baştan çıkararak ara sıra başarıya ulaştığı da görülmüştür. Onun gizli dişiliği bazen bir erkeğe okumadan bir kontrat imzalatacak kadar güçlüdür ve Akrep burcu kadını sezgisel oalrak iş yaşamında cazibesini nasıl kullanacağını bilir.

Eğer iş hayatında bir Akrep kadınıyla ortak iş yaptıysanız muhteşem bir ittifakınız var. Fakat, bir Akrep kadınını karşınıza aldıysanız sizin için şimdiden üzgünüm. Akrep kadını iş hayatında asla kaybetmez. Kazanmak için tüm silahlarını hatta kıskaçlarını çıkaracak ve sizi gizlice izleyerek karanlıkta hazır olmadığınız bir yerde dokacaktır. Bazı akrepler o kadar sabırlıdır ki, sokmak için düşman olduğunuzu unuttuğunuz günün gelmesini de beklerler. Hani, bir gün başınıza kötü bir olay gelir de kimin yaptığını bilmediğiniz bir durum yaşıyorsanız, 5 sene önce hangi Akrep burcu kadınının kuyruğuna bastığınızı hatırlamaya çalışın. Siz onu unutmuş olsanız da o sizi takip etmiş ve mutlaka sokacağı gün bir köşeye sıkıştırmış olacaktır.  


Analitik zihni, özellikle tıp ve bilim alanlarında araştırma ve analiz için idealdir ve keskin bir öğretmen, psikolog, polis memuru, araştırmacı veya sosyal hizmet uzmanı olarak algılanır. Topluma hizmet etmeyi ve kötülerle savaşmayı sever. Ayrıca diğer insanların becerilerini ve kaynaklarını teşvik eder ve geliştirir ve onu muhasebe, sigorta, terfi ve ajanslar için daha uygun hale getirir.

Akrepler stratejiktir ve meraklıdır. Zorlu sorunlarla yüzleşmenin ve bu sorunların üstesinden gelmenin bir yolunu bulmanın zorluğundan zevk alır. Uzun vadeli planlar ve stratejiler yaparak minik adımlarla amaçlarına doğru hareket etmeyi severler. Bir Akrep başarılı olana kadar çalışır ve çalışır, nadiren yenilgiyi kabul eder. Bir Akrep'i profesyonel başarıya teşvik eden şey, zor sayılan bir şeyi başarmanın zorluğu ve ödülüdür. Azimli karakterler olan Akrepler, vizyon veya motivasyon eksikliği hissettikleri kişilerle çatışabilir ve ağırlıklarını çekmeyen meslektaşları ile kolayca hüsrana uğrayabilir.


Akrepler bilgi için bir susuzluk taşırlar ve yeni zorluklar üstlenmekten ve yeni beceriler öğrenmekten zevk alırlar. Özellikle içinde çalışmayı seçtikleri sektörde somut iyileştirmeler yapma potansiyeline sahip olduklarında, analitik ve detay odaklı görevler için çok uygundurlar. Hiç kimsenin uğraşmak istemediği ufak ayrıntılarda ve detaylarda değişiklikler yaparak sorunları çözerler. Sonuçta Akrep küçük ve karanlık mekanlarda dolaşan bir hayvandır, bu yüzden Akrep burcu kadınları da kimsenin yapmak istemediği ufak tefek ayrıntılarda boğulmadan uzun süre çalışabilirler.

YORUMLAR

bottom of page