top of page

Aşk hayatında Akrep burcu erkeği

woman24.png

Akrep burcu erkeği kelimenin tam anlamıyla bir aşk erkeğidir. Zodyakta üreme evi olan sekizinci evi yöneten Akrep burcu doğal bir babadır ve çocuklarına düşkündür. Evine ve çocuklara düşkündür ve çocuklarının doğum anından gelişimlerinin tamamlanmasına kadar her konuda rol almak ve katkıda bulunmak isteyen mükemmel bir babadır. Ütopik bir aile yapısı anlayışı vardır. Ailesinin istikrarını tehlikeye atacak her konuda ise kıskaçlarını çıkararak sokmaya hazırlanacak ve tüm düşmanları hanesinden uzaklaştıracak kadar tehlikeli bir sokucu olabilir.


Akrep burcu erkeği ikonik bir ilişki ve ruh eşi hikayesinin esas oğlanı olarak diğer yarısını (eşini) arar. Vücudunu hatta DNA’sını verebilir fakat efsanevi diğer yarısını, ona kendini tanrı gibi hissettirecek, ona ihtiyaç duyduğu karanlık ve gizemli dünyasında dolanma imkanı vermeyen diğer yarısı olan kadını bulmadan ruhunu asla vermeyecektir. Akrep erkeğinin dünyayı algılama biçimi tek bir yarısıyladır ve eşini bulmamış her Akrep erkeği yarım hisseder, diğer yarısı ise eşinde. İşte aradığı kadını bulduğunda kendini tamamlanmış hissetmesinin sebebi bu.

Akrep burcu erkeği ilişkilerde gelenekçi değil yenilikçidir. Bir Aslan erkeği gibi dominant ve baskın değildir ve onun kendinden güçlü bir kadınla birlikte olmakla bir sorunu yok. Ondan daha fazla kazanıyor olabilirsiniz, daha iyi bir kariyeriniz olur hatta yeri geldiği zaman Akrep burcu erkeği bir feminist ve kadın hakları savunucusu gibidir. Daha iyi bir kariyer uğrunda ilerlemenize yardımcı olur, sizi yönetmeye çalışmaz, evlendikten sonra da değiştirmeye çalışmaz. Hatta kendi soyadınızı korumanızda da bir sakınca yok. Tutkularınız peşinde koşabilir ve hayatta her istediğinizi yapabilirsiniz, hatta bazen çocukları ona bırakabilirsiniz. 


Zodyakta Sekizinci evi (üreme evi) yöneten Akrebin her ilişki tarzının arkasında annesi vardır ve annesi gibi davranan kadınları “ideal eş” olarak görmeye meyilli olabilir. Akreplerin sekizinci evi üreme olduğu kadar doğum-ölüm ve aşk ve nefret gibi aşırı uç duyguları da yönetebileceğinden bir Akrep erkeğiyle ilişkide aşırı bağ olabileceği gibi ayrılıkta çok fazla nefret de ortaya çıkabilir. Fakat bu her ayrılıkta aynı durumun söz konusu olacağı anlamına gelmez. Akrep burcunun kendisini annesinden ve zihnindeki anne modelinden ayırması ve bu kordonu kesmesi sanıldığı kadar kolay değil. Her kadının kendisini “ele geçirmek” istediğinden korkar, ancak sürekli olarak eşinden annelik alması gereken durumlar yaratır. Onu kontrol etmeye çalışmadığınızı anlayana kadar bir "buraya-şimdi-git" dramasına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Akrep burcunun yöneticisi olduğu Zodyak sekizinci evi (üreme, cinsellik, doğum-ölüm, reenkarnasyon evi) ona çok gizemli bir aşk bakış açısı hediye etmiştir. Akrep erkeği sizinle ruhlarını birleşme özlemiyle yanıp tutuşurken bir parçası da bağların kopması korkusuyla kıskaçlarını saldırıya hazır tutar. Aşk-meşk meselelerinde acıyı en uzun süre yaşayan burç diyebiliriz. Ayrılık acısını diğer tüm acılardan daha derin seviyede hisseder ve bu acı bazen yıllarca onun peşini bırakmaz. Kendini korumak için ilişkide uzun mesafeli bir ilişki sürecinden geçirecek, kendini işe vererek bir “alan” duygusu oluşturmaya çalışacak ve ona bir adım attığınızda aradığı ideal eş modelinin siz olduğunu anlayana kadar sizin bir adımınıza karşılık bir geriye çekilme adımı atacaktır. Kendini sizden yeterince emin hissettiğinde geri adım atmaları kesecek ve sizin ona yaklaşmanıza izin verecektir.


Yengeç burcu gibi bir kabuklu hayvan olan Akrep bu kabukları kendini dış tehlikelerden korumak amacıyla kullanır. Yengeçten bir artısı da onun aynı zamanda kıskaçlara sahip olması. Akrep burcunun evi onu dış dünyadan koruyan bir koruma alanı gibidir, daha doğrusu Akrebin eve bakış açısı bu. Sizi çok yakınına almadan önce en fazla tedirgin olan burç Akrep olabilir, bunun sebebi bir yanının sizinle birleşme arzusuyla yanması fakat bir başka yanının ayrılık acısından kendini korumak istemesi. Akrep burcu erkeği ne bir İkizler ve Yay kadar iyi iletişimci ne de bir Koç kadar girişimcidir. Onun kalın duvarlarınızı aşıp sert yüzeyinden yumuşak iç dünyasına geçmek için biraz çaba sarfetmeniz gerekebilir.

Akrep burcu erkeği bir kabuklu hayvan olan Akrebin dış duvarları gibi korunaklı duvarlarını özel hayatlarına alacak kişilere karşı bir koruma duvarı gibi kullanırken o duvarlardan içeri girmeyi başaran bir kadına ise tanrıça gibi davranacaktır. Önce içeri girişiniz konusunda çok fazla denetleme yapan Akrep erkeği güvene teslim olduktan sonra tamamen farklı bir yaratıktır. Zodyakta sekizinci evin (üreme ve cinsellik evi) sahibi bir Akrebin bu özel alanında kendinizi o kadar özgür hissedersiniz ki, onun bu alanında kendinizi cinsel olarak ifade etmenizde hiçbir sınırlandırma yoktur. Bir fahişe gibi davranışlar sergilemeniz bile Akrebin sınırları içinde sorun olmayacaktır. Burada onunla her tür cinsellik oyunlarını oynayabilirsiniz.


Akrep burçları sekizinci ev (üreme, ölüm ve yeniden doğum evi) yöneticisi olarak ateşli duygusal yıkımları bir ritüel olarak görür. Her ne kadar onunla ilişkinizde birkaç ayrılık tehlikesi mümkün olsa da bu tehlikeler atlatıldıktan sonra bağlantınız eskisinden de güçlü olacaktır. Ölüm ve doğum gibi aşırı uç noktaların yönetildiği sekizinci evde ani duygusal fırtınalar kopabilir, mod bir anda değişebilir, ya hep ya hiç moduna aniden girilebilir. Akrebin bir mars işareti olduğunu ve marsın mitolojik savaş tanrısı olduğunu da unutmayalım. Akrepler tüm bu iç kargaşaları bir ritüel gibi görürler ve bu kargaşalardan da sağ çıkabilirler.

YORUMLAR

bottom of page