top of page

Aslan burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan ve Akrep kombinasyonunda paylaşılacak çok çeşitli değerler bulunmaktadır. Her ikisinin ortak yönleri var fakat birbirine zıt düştükleri yönlerde. Bu yüzden bu ikili uzun vadeli bir ilişki yaşamak istiyorlarsa bireysel farklılıkların bilincinde ılımlı bir beraberlik götürmek  zorundadır.


Aslan ve Akrep burcu her ikisi de oldukça inatçı burçlardır. Ayrıca her ikisi de tutkulu ve sahiplenicidir. Sonuç olarak kıskançlık dolayısıyla çatışmalar yaşama olasılığı bu kombinasyonda var. Her şeyden önce Aslan güneş tarafından yönetilir ve onda güneşin karakteristik özellikleri var: parlamak, dikkat çekmek, çekim gücü. Akrep kadını kıskançlık krizine girmemeli ve Aslanın bu çekim gücünü onun doğasının bir parçası olarak kabul emelidir.

Aslan unutmamalısınız ki güneş içinde yaşadığımız güneş sistemindeki her şeyi çeker, çevresinde döndürür. Bu yüzden bir Aslan burcu erkeği güneşin bu karakteristik özelliği gereği daima bir izleyici kitlesine sahip olacak, insanları çevresinde toplayacak ve kendisine hayran bırakacaktır. Buna bazen başka kadınlar da dahildir. Bir aslan erkeği daima kadınları çeker. Aslanda adeta şeytan tüyü vardır. Akrep bunu anlamalı ve Aslanın bu yönünü değiştirmek için uğraşmamalıdır.


Aslan erkeği güneşten aldığı karakteristik özelliklerden dolayı doğası gereği nazik, cömert ve sıcaktır. Aslanlar yaptıkları her şeyde son derece güvenilir ve dışa dönükler. Hiçbir şeyden ya da kimseden çekinmezler. Güneş hem en merkezdeki vücuttur hem de en ağır olandır. Bu yüzden Aslan erkeklerinde daima bir ağırlık ve bir hava olur. Kendilerini her zaman her şeyin merkezinde esas oğlan olarak görürler. Bir Akrep kadını bazen Aslan erkeğinin yanında kişilik itibariyle hafif kalabilir. Fakat, akrebin de bir dişiliği, enerjisi ve cinsel çekim gücü vardır.

Bu ikilinin zorda kalabileceği bir alan var. Aslan Güneş tarafından yönetilen bir burç olarak öfke patlamaları yaşayabilir. Onun öfke patlamaları ne yazık ki koçun öfke patlamaları gibi yanar söner de olmaz. Aslanın siniri ve öfkesi uzun süre kalabilir. Akrep burcu kadını çatışma ve savaşların efendisi Mars tarafından yönetilir. Akrep burcu kadını Aslanın öfke patlamalarına ya bir Mars gezegeni kadını gibi savaşçı ruhuyla karşılık verir ya da bir su elementi gibi Akrebin öfkesini dindirici tepki verecektir. Aslan erkeğinin öfke patlamasının sonucunun ne olacağı tamamen Akrep kadınının o zaman gezegenini mi yoksa elementini mi dinleyeceğine kalmış.


Aslan burçları güneşin etkisinden dolayı oldukça manyetik insanlardır. Akrebin de bir çekimi vardır fakat bu ikilinin çekimi farklı bir türde. Aslanın ruhu diğer insanları üzerine çeker Akrebin ise cinselliği. Aslan erkeği ne yeri geldiğinde aşırı kıskanç ve sahiplenici olur. Ne yazık ki Akrep kadınının yürüyüşünde ya da bakışlarında bazen ses tonunda daima erkekleri çeken bir şey vardır. Akrep istese de bunu değiştiremez. Aslan Akrebi bu şekliyle almayı ve sevmelidir. Onun cinsel enerjisi gezegeni mars ve elementi suyun kombinasyonundan kaynaklanır ve doğasında vardır.

Akrep burcu kadınının yönetici organı cinsel organ, zodyaktaki evi cinselliğin evi olan 8. Evdir. Aslan yaşamın merkezine kendisini koyar ve daima “ben” diyen bir burçtur. Akrep burcunun yaşam enerjisi cinselliktir. Hayatı cinsellik ekseninde döner. Eğer zodyakta yatakta elde edebileceğiniz kadın hangisi diye sorarsanız, işte o kadın Akreptir. Akrep eğer bir erkeğin cinsel enerjisine kapılırsa kendini o erkeğe tamamen kaptırır. Eğer Aslan erkeği Akrebi yatakta elde etmeyi başarırsa onu himayesi altına almayı da başarır.


Sert kabuklu hayvanlardan olduğundan dolayı Akrep ve Yengeç burcu gibi burçlar dışarıdan baktığınızda sert duruşlu, sert mizaçlıdırlar. Fakat, iç dünyalarında çok yumuşak, kırılgan ve hassas olabilirler. Onları asla dışarıdan algılayamazsınız. Sırlarla dolu gizemli burçlardır. Fakat, Akrep bir şeye kendini kaptırır: güç. O da Aslanda var. Akrep aslanın güneşten gelen çekim gücünün yanı sıra kendini onun özgüvenine de kaptırabilir. Ve iç dünyasını belli etmeyen Akrep kadını Aslana olan aşkını uzun süre açıklamayabilir ya da belli etmeyebilir.


Aslanın mutlaka karşılanması gereken bazı ihtiyaçları var: o tam bir övgü ve pofpoflanma hastası. Akrep burcu kadını Aslanın bu ihtiyacını anlayıp karşılamayı öğrenmelidir. Aslan aynı zamanda Akrep için biraz fazla otoriter olabilir. Onun bu parlak ve güneşli doğası ile Akrebin inatçı ve savaşçı doğası çatışabilir. Her ne kadar başlangıçta Akrep kadını Aslan erkeğine gönüllü olarak teslim olsa da zamanla bu değişebilir. Akrebin bir kırmızı çizgisi var: cinsellik. Aslan erkeği ona yatakta hizmet etmeyi bırakırsa ya da performansında düşüklük yaşanırsa Akrebin ondan yavaş yavaş kopma olasılığı var.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

AKREP BURCU : 23 Ekim - 21 Kasım

Sayısı: 8

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Cinsel organ

Astrolojik değeri: Mars

Dost burcu: Başak

Düşman burcu: Kova

Akrep burcunu temsil eden Tarot kartı: Ölüm

Yaşam mottosu: Önce aşk, sonra iş!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Boğa

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page