top of page

Aslan burcu erkeği Aslan burcu kadını uyumu

woman24.png

Her ikisi de güçlü özelliklere sahip iki Aslan benzer şeylere değer verirler. Aslanlar genel olarak cesaret, güç ve özgüven odaklıdır. Aynı zamanda yüksek egoya sahip benmerkezci insanlardır. Aynı istikamette ilerledikleri zaman ilişkilerinde hiçbir sorun olmaz. Fakat bu ikili bir ego çatışmasına girerse yer yerinden oynayabilir.


Ateş-ateş kombinasyonu ortada kıvılcımların çok fazla dolandığı bir kombinasyondur. Eğer biri ateş diğeri su olan iki burçtan bahsediyor olsaydık belki su ateşi dindirecekti. Fakat iki ateşte çok fazla patlayıcı enerji bulunur. Bu ikilinin öfke patlamalarını engellemek için çaba sarfetmesi gerekir. Özellikle de küçük ve anlamsız şeyleri bir ego meselesi yapıp abartma özelliğini iki aslandan en az biri terk etmeyi öğrenmeli. Ne yazık ki aslanın en nefret ettiği şey alttan almaktır fakat uzun bir birliktelik istiyorlarsa zor da olsa bunu başarmaları gerekiyor.

Yine de bir aslan erkeği ve aslan kadını aynı yapılara sahip olan aynı dünyaların insanlarıdır. İkisi de tıpkı yıldızları güneş gibi ışık saçmayı, hep en tepede parlamayı ve yükselmeyi severler. Ucuz yaşam onlara göre değildir. Asla unutmayın, aslan aynı zamanda bir kraldır. Soylu gibi yaşamayı, soylu gibi davranmayı sever. Aslan kadını ve aslan erkeği birlikte olduklarında her şeyin en iyisini isterler. En güzel evde oturmak, çocukları en güzel okullarda okutmak, en güzel arabayı almak gibi. Ne yazık ki bu yaşam tarzı onlar için biraz tuzlu olabilse de aslanlar müthiş organizasyonlar kurabilirler, harika uzun vadeli planlar yapabilirler ve kendilerine güzel bir gelecek kurarlar.


İki Aslan eğer ortak olurlarsa ve el ele verirlerse imkansızı başaracak müthiş kombinasyon oluşturabilirler. Fakat, farklı hedefler peşinde koşan iki Aslanın işi gerçekten zor. Bu ikili birbirlerinin duygusal alemlerini çok iyi tanımalı ve birbirlerini anlayabilmelidirler. Her ikisi de kendi egosunu kurtarma ya da tatmin etme peşine düşerse ayrılmaları kaçınılmaz olacaktır. Ne yazık ki Aslanların küçücük bir meseleden olay çıkarmak gibi huyları vardır. Her ikisi de aslan olan bir çiftin ufak meseleleri büyütmemeyi öğrenmesi şart.

Aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadını eğer üstünlük için bir savaş başlatma işine girerlerse şimdiden geçmiş ola! Bu durumda aralarına kalın duvarlar örebilirler. Belki yatakları, belki odaları ayırırlar. Hatta iş çok ciddiye binerse evlerini bile ayırmaya teşebbüs edebilirler. İyi geçinmek ve uzun süreli ilişki yaşamak istiyorlarsa ego savaşlarını ve birbirlerine üstünlük taslamayı bir kenara bırakmalılar.


Aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadını her ikisi de sabit ve değişmez yapıya sahip iki birey olarak kendi yörüngelerini çizmek isterler. Aslanları daha iyi anlayabilmek için onların yıldızı güneşi tanıyın. Güneş, muhteşem çekim gücüyle hepimizin burçlarını yöneten 9 gezegeni çevresinde kusursuzca döndürür. İşte aslanlar da yıldızları güneşten kendilerini merkeze alma ve her şeyi kendi yörüngelerinde döndürme özelliğini almıştır. Bir aslan kendinden başkasına uymaz, her şey ona uymak zorundadır. Peki ya iki aslan? Bu sorunun cevabını yalnızca o iki aslana sormak lazım.

Aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadını ilişkisinde çok fazla ateş enerjisi vardır. Ne yazık ki onları dengeleyecek ya da harareti azaltacak bir element bu ilişkide eksik. Eğer su elementinden bir burç olsaydı belki ateşin üzerine su atıp onun enerjisini dengeleyebilirdik. Fakat her ikisi de ateş olan bu iki ruhun bir tartışmada alttan almayı biraz da olsa öğrenmekten başka bir çaresi yok. Her ikisi de kendisinin haklı olduğu noktalara tutunmakta oldukça kararlı olsa da ilişkiyi kurtarmak için bir şeylerden ödün vermeleri gerekmekte.


Aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadının cinsel yaşamları da oldukça ateşli ve ihtiraslı olur. Fakat, onlar akrep burçları gibi cinselliği yaşamlarının odak noktası yapmazlar. Cinsellik bu iki aslan için bir hobi ve eğlence. Yaşanır ve orada kalır. Oraya fazla takılı kalmazlar. Fakat, bu ikilinin uzun süreli bir beraberlikte tekdüzelikten ya da aynılıktan uzak durması gerekir. Ara sıra cinsel yaşamlarına değişiklik ve farklı tatlar getirmeleri gerekebilir. Değişik fanteziler ve yatak oyunlarıyla cinsel yaşamlarını renklendirmeyi öğrenmeliler.

YORUMLAR

bottom of page