top of page

Aslan burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan Balık kombinasyonu oldukça ilginç bir aşk maçıdır. Bu kombinasyonda ateş-su zıtlığını görürüz. Bu ilişki ya “zıtların uyumu” gereği çok tutkulu olacaktır ya da aşırı derecede sinir bozucu. Aslan erkeği ve Balık kadını hayatlarının hemen hemen her alanında farklı dünyaların insanları olduklarından ilişkilerinin uyumlu olması için birbirlerini anlamaya ve ayarlamalar yapmaya yönelik bilinçli çabalar gereklidir.


Aslan Balık kombinasyonunu çok iyi tanımak için gelin bu ikilinin gezegenlerinin aslında birbirine ne kadar zıt olduğunu öncelikle anlayalım. Aslanın gezegeni tam anlamıyla ateş olan Güneş, Balık burcunun gezegeni ise tamamen su olan Neptün. Evet, ne yazık ki bu ilişkide çok fazla ateşle çok fazla suyun birleşimi var. Zodyakta ruhların uyumunda su daima ateşin yıkıcı gücünü azaltıcı ve dengeleyici bir unsur olarak görülse de, çok fazla su ateşi tamamen söndürür. Buradan da anlamak gerekir ki bu ikili uyum içinde bir ilişki yaşamak istiyorlarsa birbirlerine anlamayı ve biraz çaba sarfetmeyi öğrenmeli.

Aslan zodyakta en güçlü ve yüksek ruhtur. Balık burcunun ruhu aslanın yanında hafif kalabilir. Fakat, bu bazen Aslanı çeker. Çünkü burada da bir zıtların uyumu bulunuyor. Aslan, zodyaktaki en güçlü astrolojik vücut olan Güneş tarafından yönetilir. Balığın gezegeni onun çevresinde çaresizce dönen gezegenlerden yalnızca biri. Balığın narin, kırılgan ve kanatlar altına alınmaya muhtaç yapısı bu yüzden Aslana çekici gelebilir. Aslan erkeği her zaman savunmasız ya da kendinden güçsüz olana yardım etme ve onu kanatları altına almaya meyillidir. Fakat, narin ve hassas balık kadını ne yazık ki çok fazla su içeren Neptün gezegeni tarafından yönetildiğinden aşırı derece hassas ve sulu göz olabilir. Aslan kırılganlık belki sevebilir ve bir miktar ağlamaya da tahammül edebilir. Fakat asla unutmayın o bir ateş. Suyun ve gözyaşının çok fazlası onu söndürür!


Aslanın bu yüksek ruhu yeri geldiğinde onda kibire yol açabilir. Balık burcu kadını ne yaparsa yapsın Aslan onun egosunu kendine eşit seviyede görmez. Aslan güneştir, her zaman en tepede yer alır. Gerek düşünce tarzı, gerek yaşam tarzı ve hedefleri, o her zaman yükseklerde dolanır. Balık burcu kadını için ilk başta Aslan hayalperest ya da aşırı “havalı” olarak algılanabilir. Fakat, Aslan yükseklerde hedefler belirlediyse bu o hedeflere ulaşacağın bildiği içindir. Balık burcu kadını kendi küçük dünyasına ait olmayan Aslan burcu erkeğinin özgüvenini asla aşağılamamalı ya da onu yüksek hedeflerine doğru ilerlemekten alı koymamalıdır.

Balık burcu kadınının dikkatli olması gereken bir nokta daha var: aşırı su = aşırı duygusallık! Aslan asla suyla boğulmamalı. Çok fazla ağlamak, çok fazla aramak ya da mesaj atmak, çok fazla mızmız olmak ya da sürekli şikayet etmek. Bunlar Aslan erkeğini boğan ve iten hareketlerdir. Tabi bunlara çok fazla kıskançlık da eklenebilir. Unutmayın, Aslan güneştir, en tepededir, hep göz önündedir ve zodyaktaki her burcun gezegeni çaresizce güneşin çekimine kapılır. Bir başka deyişle, Aslan erkeğinde her zaman herkesi kendine çeken bir şey var. Belki de şirkette herkes ona hayran ya da yolda bütün kadınlar ona bakıyor. Eğer Balık burcu bunu bir kıskançlık malzemesi yaparak sürekli şikayet ederse Aslanı kaybedebilir. Çünkü aslanın güneşten aldığı karakteristik özellikleri asla değişmez, Balık şikayet ederek ya vaktini kaybeder ya da Aslanı!


Aslan Balık ikilisi zihinsel boyutta bir hız sorunu da yaşayabilirler. Ateş her zaman enerjik ve hızlıdır. Suyun altında ise hayat yavaştır. Bu yüzden Aslan hızlı düşünür, hızlı hareket eder. Balık Aslanın hızına uyum sağlamakta güçlük çekebilir. Balık, yalnızca elementi su olduğu için değil zodyakta en sonuncu ve enerjinin en düşük olduğu ev 12. Evin sahibi olduğu için de yavaştır. Bir başka deyişle bu ikiliden biri çok hızlı diğeri çok yavaş. Aslan erkeği “hadi” diye aniden kalkmak ister, balık kadını ona tepki verdiğinde Aslan ayakkabılarını giymiş dışarı çıkmaya hazırdır bile. Uyumlu bir ilişki yaşamak istiyorlarsa bu ruhsal boyuttaki hız sorununu da çözmeleri gerekir.

Aslan burcu ile Balık burcu arasında çok fazla kontrast vardır. Fakat isterlerse oldukça iyi geçinme ve birbirlerine kolayca uyum sağlama eğiliminde olabilirler. Aslan burcunun dışa dönük hakimiyeti balık burcunun içe dönük dünyasıyla bir harmoni oluşturabilir. Aslanın aşırı kontrolcü ve denetleyici doğasına Balık eğer isterse katlanabilir. Aslan ve Balık tüm bu kontrast durumlara rağmen birbirleriyle kurdukları tüm ilişkilerde pek çok rengi paylaşabilirler. İlişkileri birkaç küçük anlaşmazlık dışında fantastik bir ilişki olabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

BALIK BURCU: 20 Şubat - 20 Mart

Sayısı: 12

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Ayaklar

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: İkizler

Balık burcunu temsil eden Tarot kartı: Ay

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Başak

Balık burcunun yaşam mottosu: Son gülen iyi güler!

Balık burcunun pozitif yönleri:

Duygusal, hassas, sabırlı, şanslı, insan sarrafı, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, sınırsız, temiz yüzlü, sonsuz, birleşen , bütünleşen , her şekle girebilen , rafine , hülyalı , evrensel , mütevazi , dünyevi olmayan , duyarlı, uyumlu , iyi kalpli , merhametli , anlayışlı,  iş bitirici, beklemeyi bilen, son gülüp iyi gülen, insanları iyi analiz eden, bir bakışta kimin ne olduğunu anlayan, herkesin güvendiği kimse.


Balık burcunun negatif yönleri:

Dikkatsiz, utangaç, sinsi, intikamcı, aptala yatan, uyuşuk, yavaş, yorgun, monoton, enerjisi düşük, hasta gibi duran, baygın bakışlı, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, kararsız, savunmasız, değişken, duyguları aklının önüne geçen, çok düşünen, değişime adapte olamayan, paranoyak, bin düşünüp bir konuşan, duyguları gizli, sağ gösterip sol vuran, aklından ne geçtiğini kimsenin bilmediği kişi, sonuncu olacak gibi durup hep birinci olan, aşırı yavaş hareket eden, sürekli şikayet eden, saf gibi durup aslında hiç saf olmayan, “bu adamdan zarar gelmez” dedikleri kişi.

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

YORUMLAR

bottom of page