top of page

Aslan burcu erkeği Başak burcu kadını uyumu

woman24.png

Bir ateş-toprak kombinasyonu olarak Aslan ve Başak hayatın hemen hemen her alanında farklıdır. Dünyaya ve ilişkilere yaklaşımları birbirinden çok uzak ve birlikte olmaları gerekiyorsa çok dikkatli olmaları gerekir. Çünkü bu ikili ancak bireysel farklılıklarını anlayarak ve bu farklılıkları çatıştırmadan yöneterek mutlu bir ilişki yaşayabilirler.


Aslan erkeği her zaman bir otorite tutkunudur fakat başak kadınıyla ilişkisinde bir otorite sorunu yaşamaz. Bu ilişkide patron her zaman Aslan olacaktır. Başak burcu kadını bunu nihayetinde öğrenir ve kabullenirse uzun süren ilişkileri olabilir. Bu ikili birbirini anlar ve hoşgörülü olurlarsa her yönden sağlıklı bir ilişkiye sahip olabilirler. Fakat yapısal olarak farklı iki burç olduklarından ilişkilerinin başlangıcının biraz çatışmalı olma ihtimali çok yüksek.

Aslan erkeği yönetici gezegeni Zodyak patronu güneştir. Bu yüzden patronluk ve yöneticilik aslanın ruhunda var. Gerek başak burcu kadını gerek diğer burçlar aslanla bir ilişki istiyorlarsa öncelikle aslanın bu yönünü kabul etmeli ve aslana bir soylu muamelesi yapmalıdırlar. Aslanın övülme ve yüceltilme ihtiyacı vardır. Her burç bu ihtiyacı karşılamayı öğrenmeli. Aksi taktirde aslanın bu ihtiyacı karşılanmadan kalacaktır. Bir başak kadını da aslanın güneş gibi parlamasına ve egosunu yükseltmesine izin vermeyi öğrenirse onunla uzun süreli bir ilişki yaşayabilir.


Başak kadını oldukça anlayışlı, sabırlı ve çok pratiktir. Muhafazakar ve basit bir yaşam sürme eğilimindedir. Fakat ne yazık ki ruhsal boyutta kendini neredeyse bir kraliyet ailesi mensubu gibi hisseden Aslan erkeği Başak kadını kadar sadeci olamaz. Aslan erkeği çocukların en iyi okullarda okumasını, en iyi otomobili kullanmayı ve en iyi evde yaşamayı ister. Başak, temiz ve düzenli bir ev istese de Aslan kadar lüks tutkusu yoktur. Aslan, aşırı derecede mükemmeliyetçi olabilir ve bu başağa uymayabilir. Her ikisi de bu durumla yaşamayı öğrenmeli.

Bir ateş elementi mensubu olan Aslan ufacık şeyleri büyütüp öfke patlamaları yaşayabilir. Ne yazık ki onun öfke patlamaları Koçun öfke patlaması gibi aniden yanıp aniden sönmez. Aslanın öfkesi biraz daha uzun sürecektir. Onun bu öfke patlamalarına en iyi su elementi kadınları gelir. Bir toprak elementi kadını olan Başak Aslanın bu öfke patlamalarıyla nasıl başa çıkacağını öğrenirse onunla mutlu bir beraberliği olacaktır.


Aslan ve Başak arasında güçlü bir ilişki kurulduğunda ve birbirlerini tanıyıp anladıklarında birlikte kaynaştıkça bir uyum yaratılır. Aslan egemen olmayı ve otoritesini göstermeyi sever ve bunu itaatkar ve nazik Başak'tan daha iyi kim anlar? Başak kadını Aslanın organizasyon becerilerine ve kontrol etme yeteneğine hayrandır. Ona bu konuda o kadar güvenir ki ipleri aslanın eline problemsiz bırakır. Aslan da zaten bundan daha başka ne ister ki?

Aslan ve Başak bir lider ve onun takipçisi ilişkisini harika kurarlar. İşlerle ilgilenirken Aslan daima önden yürür ve kararları verici partner olur. Fakat yine de bu ikili bireysel farklılıklarından dolayı çokça çatışabilirler. Başak kadını bazen Aslan erkeğini güçlendirici değil onu eleştirici açıklamalar yapabilir. Aslan ne yazık ki zodyakta eleştiriden en rahatsız olan burçtur. Aslana ne derseniz deyin asla bir konuda iyi olmadığını söylemeyin. Başak kadını eğer bu sırrı öğrenir ve uygularsa aslan erkeğiyle ilişkisi muhteşem olabilir.


Tüm bunların yanı sıra başak burcu kadını Aslan burcu erkeğinin yüksek egosuyla ve “kontrol manyağı” tavırlarıyla başa çıkmayı da öğrenmeli. Aslan bazen aşırı ayrıntıcı ve ayrıntılarda aşırı mükemmeliyetçi de olabilir. Her ne kadar başak kadını yaptığı her işte titiz ve mükemmel olsa da yanında sürekli “şunu böyle yap” diyen bir Aslan erkeği bazen onu bile çileden çıkarabilir. Eğer aslanın bu özelliğini bilir ve anlarsa ilişkisi için daha iyidir.


Bu ikilinin cinsel yaşamları ve ten uyumları da harika olabilir. Ateşli ve tutkulu aslan her zaman cinselliğe hazırdır. Aslan erkeğinin güneşten aldığı enerjiden dolayı libidosu da yüksektir. Başak kadını cinselliğe girişte Aslan kadar hızlı davranamasa da birbirlerini yatakta da anlayabilir ve muhteşem bir cinsel yaşama sahip olabilirler. Fakat ne bir başak kadını ne de bir aslan erkeği için cinsellik yaşamın merkezinde yer almaz. Zodyakta cinselliği merkez alan tek burç akreptir.


ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

BAŞAK BURCU : 23 Ağustos - 22 Eylül

Sayısı: 6

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Bağırsak ve sindirim sistemi

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Akrep

Düşman burcu: Yay

Tarot kartı: Ermiş

Yaşam mottosu: Hatasız kul olmaz, önemli olan düzeltmek!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Balık

Başak burcunun pozitif yönleri:

Seçici, ayrımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz , düzenli, disiplinli, derli toplu, becerikli, yardımsever, uyumlu, dengeli, çalışkan, mütevazi, dürüst, düzenli, ince farkları görme kabiliyeti, zevk sahibi olma, analiz, gayretli, organize çalışan, sabırlı, başladığı işi bitiren, güzel giyinen, evi temiz, mükemmeliyetçiliği abartabilen, tutucu, değişime direnen.


Başak burcunun negatif yönleri:

Şüpheci, önyargılı endişeli, kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan , geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkaran , önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran, mükemmeliyetçi, kolay kolay beğenmeyen, zor insan, aşırı titiz, kılı kırk yaran, sabit fikirli, ikna edilemeyen, inatçı, değişime aşırı direnen, aşırı detaycı.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page