top of page

Aslan burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan burcu erkeği ve boğa burcu kadını birçok ortak yöne sahiptir. Örneğin, her ikisi de hayatlarının geri kalanında yanlarında sadık birinin olmasını ister. Her ikisi de güzel, neşeli, bol kahkahalı ve konforlu bir yaşam sürmek ister. Aslan bir kraldır ve kraliyet ailesi mensubu ruhuna sahiptir. Boğanın kadını da onun bu ağırlığını kaldırabilecek bir kraliçe olmaya adaydır. Her ikisinin de lüks, konfor ve güzel bir evde yaşama tutkusu vardır.


Boğa kadını gelenekçidir Aslan erkeği ise kendi yöntemlerine bağlıdır. Aslan tam bir organizatördür. Boğa kadını ise aslanın organizasyonuna harika bir parça olabilir. Eğer bu ikili romantik bir ilişkinin dışında beraber çalışmayı da öğrenirlerse yaşamlarını daha da güzelleştirirler ve servete kavuşurlar. Her ikisi de yaptığı işte mükemmeldir. Aslan aynı anda birden çok işe yoğunlaşabilir. Boğa ise tam anlamıyla bir mükemmeliyetçi.

Aslan bir ateştir Boğa ise toprak. Eğer iki ateş burcunun iletişimi söz konusu olsaydı bu ilişkide çok fazla kıvılcım olabilirdi. Fakat ateş-toprak ilişkisinde kıvılcım yalnızca Aslandan gelir. Genelde tartışmalar da yeni fikirler de aslandan çıkacaktır. Boğanın bir ateş olmaması burada biraz dindirici etki yapar. Her şeye son noktayı aslan koyar. Boğa tartışmaları uzatmayı pek sevmez ve alttan alma yoluna gidecektir. Zaten aslanın da buna ihtiyacı vardır.


Aslan adamı ateşin enerjisinden dolayı tam anlamıyla tutku dolu ve büyük bir aşıktır. Yatak odasına değer verir. Fakat onu yöneten bir akrep burcu erkeği gibi cinsellik değildir. Aslanın yönetici organı kalbidir. Boğa onu kalbinden vurabilirse onu kendine bağlar. Aslanı kendine bağlamanın yeri hiçbir zaman yatak olmamıştır. Boğa eğer bunu anlayabilirse Aslanla güzel bir ilişki yaşayabilir. Bu ikilinin bağlantılarının tutkulu olma şansı var. Muhtemelen onları bir arada tutan şey de tutkuları olacaktır.

Her ikisi de sabit ve değişmez burçlar olduğundan yine de bir Boğa kadını ve bir Aslan erkeğinin anlaşması zor olabilir. Bu biraz da inatçı olduklarındandır. Aslan kendine bir yörünge çizer ve o yörüngenin dışına onu kimse çıkaramaz. Aslan kimseye uymaz, her şey aslana uymak zorunda. Bir şey ya aslanın dediği gibi olur ya da aslanın dediği gibi. Fakat unutmayın boğanın da inatçı boynuzları var. Boğa da oldukça dediğim dediktir. Bir şekilde orta yolu bulmaları gerekiyor. Aksi taktirde kendileri için bir kör düğüm olabilir. Aslan burcu erkeği boğa burcu kadını ilişkisinde bu kör düğümler çokça olacaktır. Onlar bir ayrılırlar bir barışırlar. Bu çatışmalara ne kadar dayanacakları sadece onların anlayışına bağlı.


Boğa kadını o kadar tartışmaların ve çatışmaların kadını olmadığı için, kavga ettiklerinde büyük ihtimalle ilk pes edecek kişi olacaktır. Aslan bir ateştir, yıldızı da güneş. Onun öfkesi ne zaman söner bilinmez. Eğer bir tartışmada “sen haksızdın” çıkmazına girerlerse işleri zor. Her ikisi de haksız olduğunu kabul etmeyi sevmeyen burçlardır.

Aslan burcu erkeği ve Boğa burcu kadını her ikisi de uzun vadeli ilişkileri severler. Hem Aslan adamı hem de Boğa kadını evliliğe inanır ve bir ömür boyu bağlanmak ister. Fakat her ikisi de hayatlarının sonuna kadar kiminle yaşayacaklarına karar verirken çok dikkatli olmalıdır. Bu ikili bireysel farklılıkları anlayarak uyumlu olmayı öğrenirlerse aşkları güçlü olur. Birlikte zaman geçirmeyi severler ve gittikleri yerlerde eğlenirler.


Fakat bu ikilinin dikkat etmesi gereken bir şey var: Her ikisi de lüks ve konfor düşkünüdür. Tıpkı bir saraylı gibi yaşamak isterler ve ucuz şeyleri sevmezler. Yine de Aslanın zekası ve organizasyon yeteneği finansal geleceklerini garanti altına almayı başarabilir. Özellikle Boğa burcu kadını ucuz hediyeleri de sevmez ve ayağını yorganına göre uzatamama sorunu, kredi kartı sorunları ya da diğer finansal sorunların kaynağı olabilir. Aslan erkeği, Boğa kadınının bu finansal hatalarını düzeltmek isteyecek ya da onu finansal açıdan da kontrol altına almak isteyecektir.


Güneşten aldığı enerjiden dolayı Aslan erkeğinin yüksek egosu vardır ve önemsiz şeyler için çatışmaya meyillidir. Eğer boğa kadını onun bu yönünü anlar, kabullenir ve bu çatışmalarla yaşamayı öğrenirse aşkları zamanla güçlenir. Birbirlerini anlayarak bir ilişki yaşayabilirlerse sonsuza dek mutlu kalabilirler. Evlilik için harika bir kombinasyon oluşturabilirler.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page