top of page

Aslan burcu erkeği en çok hangi burçlarla anlaşır

woman24.png

Aslan burcu erkeğinin hangi burçlarla anlaşacağı söz konusu olduğunda gezegeni Güneşin Aslan burcuna verdiği bir özellik biraz sinir bozucu olabilir. Tıpkı gezegeni güneş gibi herşey onun etrafında döner (ya da en azından onun dünyayı algılama biçimi budur). Yani aslında Aslan burcu tüm burçları çevresinde döndürecek ve çekimi altına alacak güce sahip bir burçtur. Sizin de bir şekilde onun yörüngesinde kalmanız gerekiyor ve zaten tüm gezegenler Güneş çevresinde döndüğünden Aslan her burcu hizaya getirebilir. Fakat elementi nedeniyle bazı burçlarla diğerlerinden daha iyi anlaşıyor olabilir. Eğer Aslan burcu bir gün sizi aramayı sormayı keserse bilin ki onun yörüngesinden çıkmışsınızdır. 


Bir Aslan burcu erkeği ilgi odağı olmayı sevmeyen ve yönetilme ile sorunu olmayan, benmerkezci olmayan Terazi, Yay ve Kovalarla oldukça iyi anlaşabilir. Manyetik kişiliği olan Aslan burcu erkeği bu burçları daha yoğun yönetebilir ve iyi bir eşleşme oluştururlar. Ayrıca spot ışıkları altında bulunmayı seven Aslanın bu burçlarla bu ışıkların altında gezmesine hiçbir engel yok. Sonuçta, Yay da bir ateş ve ışık onu da rahatsız etmez. Terazi ve Kova hava olmalarına rağmen ateşin sıcak spot ışıkları altında durmalarında sorun yok.

Her şeyin en iyisini isteyen bir Aslan burcu erkeği için ucuz ürünler her zaman iticidir ve bu konuda Boğa burcu kadınıyla oldukça iyi anlaşır. Her iki burçta ucuzlukçuluğu sevmezler fakat ileriki yaşlarda kredi kartı borcundan evlerine haciz gelene kadar alışveriş yapmaya meyillilierdir. Güzel ve pahalı koltuklar, Aslan burcunun eşinin ayağında o muhteşem dikkat çekici taşlı ayakkabılar, evin önünde bir Ferrari olana kadar bu ikili para harcamaya meyillidir. Gösterişli ve lüks olan ne varsa satın alacaklardır. Bu onların uyumlu olduğunu gösterir fakat bazen harcamalarda dengeyi kaçırmaya da sebep olabilir.


“Bay doğru” Aslan burcu erkeği çok fazla doğrucu ve kendisi gibi yönetici karakteri olan bir Koç burcu kadınıyla ateşi bol tartışmalar yaşayabilir fakat her ikisi de bir ateş grubu olduğundan aynı dünyaların insanları olarak birbirlerini anlayarak isterlerse bir çözüm yolu bulabilirler (fakat yalnızca isterlerse). Koçun boynuzları inatçılığını temsil ediyor ve bir tartışmada “haklı olan bendim” dediği zaman on haksız olduğuna inandırmak çok zor. Yine benmerkezci ve egosuna çok düşkün Aslan burcu erkeği bir kere takip edilmesi gereken bir yörünge çizdiyse Koç ya bu yörüngede dolanacak ya da yörüngenin dışında kalacaktır.

Aslan burcu Astrolojik değeri Güneş gibi davrandığından tüm burçları yönetme ve çevresinde döndürme yeteneğiyle ödüllendirilmiştir ve tüm burçlar onun çekimindedir. Yani bu şu anlama geliyor: Aslan burcu erkeğinin kendine çekemeyeceği derecede hafif bir ruh yok. Gezegensel uyumu hemen hemen her burçla sağlar fakat hayvansal ve element uyumu konusunda bazı burçlarla zıtlık yaşayabilir. Örneğin, kendisi gibi yönetici bir ruh olan Koç burcu ile hayvansal uyum zordur fakat element uyumu vardır. Ateşin zıttı olan su gruplarıyla (Akrep, Balık, Yengeç) element uyumunda zorlanabilir.


Aslan burcu erkeği Boğa kızına iyi davranmalı çünkü Boğa burcu aldatılmaya gelmez aşırı kıskançtır. Aslan gibi oldukça çekici, spot ışıkları altında gezmeye alışkın bir burç belki kendisine bakan kadınların sayısından rahatsız değil, fakat bir Boğa burcu kadını boynuzlarıyla saldırıya geçebilir. Elbette her ikisi de lüks yaşamdan ve pahalı şeylerden zevk alma özelliğine sahipler fakat bazı pahalı şeyler çok fazla parlıyor ve çok fazla baktırıyor. Bir Boğa burcu kadını erkeğine çok bakılmasından hoşlanmaz. Ayrıca Aslan burcu çok fazla iltifat alıyor, Boğa burcu kadını bu iltifatları kendisi yapmalı. Bir başka kadın Boğanın erkeğine iltifat mı edecek sandınız?

Peki ya Aslan ve Akrep ne yapacak? Aslan her şeyi yönetmeye ve iyi bir yönetici olmaya kararlı. Akrep burcu kadını ise o gizli ve karanlı dünyası olmadan bir türlü yapamıyor. Akrep burcunun mutlaka gizli bir karanlık köşesi olmalı (ve evet bu köşede bazen gizli cinsel fanteziler de var ve Akrep bunu Aslana söylemedi). Aslan ise her şeyi bilmek ister, Akrebin bu gizli dünyasını da. Bu konuda bir şekilde anlaşmaya varmak zorundalar ya da Akrep kadını bu gizli dünyayı sonsuza kadar gizlemeyi başarmak zorunda.


Aslan ve Balık uyumu diğerlerine göre biraz daha zorlu olabilir. Evet Aslanın Astrolojik değeri Güneş içinde bulunduğumuz Güneş sisteminin en ağır gezegeni ve Balığın gezegeni Ay onun için bir kürdan kadar hafif. Yani, Aslanın Balık burcunu yönetmekle bir sorunu yok. Fakat, Zodyakta en son burç olan Balık aynı zamanda tüm burçların ve ruhların oluşmasını beklemiş, sabrı öğrenmiş bir burçtur. Bir su grubu olmasını ve suyun ateşin zıttı olmasını saymıyorum bile. Bu ikilinin yaşamsal hızlarını birbirlerine adapte edememe sorunu olabilir. Aslan ani kararlar verir, Balıkla hareket etmek ise tıpkı su altında koşmaya çalışmak kadar yavaştır. 

YORUMLAR

bottom of page