Aslan burcu erkeği genel özellikleri

zodyak1.png

Aslan burcu erkeği romantik, çekici ve karizmatiktir. Zodyakta güneşin etkisi altında kalan tek burç olmasından dolayı insanları mıknatıs gibi çekerek çevresine toplamak konusunda eşsizdir. Güneşin çekici gücü ile hem karşı cinsi kendine çeker hem de çevresindekileri hizaya getirmek konusunda oldukça başarılıdır.


Aslan burcunun organizasyon yetenekleri oldukça gelişmiştir. Kendilerine öz bir stilleri vardır ve oldukça yaratıcıdırlar. Kimseyi taklit etmez, kimseye özenmezler. Doğuştan yönetici ve organizatördürler. Yoluna koymak istedikleri her şeyi yoluna koyarlar ve başarılı olurlar. Fakat her zaman her kesin emirlerine uymasını isterler. Emirlerine uymayan ve kontrol edemeyecekleri kişilerle çalışamaz ve yollarını ayırırlar. Meydan okumayı severler.


Zodyak inanışına göre koç burcu lider burçtur. Fakat, zodyakta gizli patron daima aslandır. Koçun gezegeni olan mars, aslanın gezegeni olan güneşin etrafında dönen gezegenlerden sadece biridir. Dolayısıyla, koç her ne kadar lider burç olarak görülse de daima aslan tarafından yönetilmeye mahkumdur. Bunu başka bir şekilde açıklayacak olursak, koç önde giden burç aslan ise en tepede oturan ve koç dahil zodyaktaki tüm burçları yöneten gizli patrondur. Eninde sonunda her şey aslanın dediği gibi olur.

Aslan burcu erkekleri insanları etkileri altına almak ve dediklerini yaptırmak konusunda oldukça beceriklidirler. Yaşamları boyunca adeta insanlar onun ekseni etrafında döner ve her şey onun istediği gibi olur. Bir aslan burcu erkeğini hizaya getirmek ya da emir altına almak hiç kolay değildir. Kuralları genelde onlar koyar ve plan yapma konusunda da aşırı beceriklidirler. Tüm bunların yanı sıra çevrelerinde daima sözü geçer önemli kişiler olarak bilinirler. Bir aslan burcu erkeği konuşmaya başladığında diğerleri sadece dinlerler.


Aslan burcu erkeği birçok astrolog tarafından “en zor erkek” olarak nitelendirilir. Bunun sebebi aslan erkeğinin bu kontrol altına alınamaz yapısıdır. Aslanın gezegeni olan güneş içinde bulunduğumuz gezegen sisteminin en güçlü yıldızı ve tüm gezegenleri kontrol altında tutabilecek kadar güçlü bir yıldızdır. Bu yüzden aslan burcu erkeklerinin öz güveni yüksektir ve çevrelerindeki insanları etkileri altına alma kabiliyetleri de vardır. Asla unutulmamalıdır ki aslanın gezegeni olan güneş astrolojideki tüm gezegenleri çekecek ve çevresinde dönmeye mecbur bırakacak kadar ağır ve güçlü bir yıldızdır. Aslan burcunun tüm burçlar içinde bu kadar patron ve kontrolü elinde bulunduran bir burç olmasının sebebi budur.

Aslan burcuna mensup erkeklerin özgüveni son derecede yüksektir ve konuşmaya başladıklarında çevrelerinde mutlaka saygıyla dinlenirler. Onlarda tarif edilemez bir ağırlık ve karizma vardır. Bir mekana girdiklerinde kendilerine baktırırlar ve her gittikleri yerde saygı görürler. Bir mekana patron ya da müdür olacak kişiliğe sahiptirler çünkü ağırlıklarıyla mutlaka sözlerini dinleyecek ve onların emrine girmeye hazır kişiler bulurlar. Otoriter doğmuşlardır ve hemen hemen herkesi yönetecek ve sözünü geçirecek bir kişiliğe sahiptir. Kişilikleri itibariyle koruyucu ve hükmedici de olsalar aslında çok da şefkatlidirler. Övülmeyi severler ve genellikle kendilerini öven kişiler hep hayatlarının bir parçasıdır. Fakat eleştiriye de tahammül edemezler hatta eleştiriyi saldırı algılayabilirler.

​​​​

Aslan burcu erkeği cömert, kendinden emin, dinamik ve güçlü kişiliklidir. Ailesine çok düşkündür ve ailesini korumak, onlara iyi bir yaşam sağlamak onun hayatının amacıdır. Bazen aşırı derecede kontrol etme isteği duyabilir hatta bu ailesindeki bireyleri çileden çıkarabilir. Her şey onun istediği gibi olsun ister, kontrolünün dışına çıkan hiçbir durum olmasın ister ve genellikle bunu da çevresindekilere yaşatmayı başarır. Fakat bazen aslan burcu bu kontrol hastalığı yüzünden başkalarının hayatına farkında olmadan fazla müdahale edebilir.

Yönetici organı kalp olan Aslan erkeği aslında tam bir aşk erkeğidir. Sevdiğini sahiplenir ve himayesine almak ister. Tek geceli ilişkilerden çok bir partnerin hep hayatında olmasını ister. Yaşamın tüm alanlarında olduğu gibi ilişkide de aslan burcu erkeğini himaye altına almak imkansızdır. Bir partnerin dediklerini ve istediklerini aslan burcuna yaptırması çok zor olacaktır. Aslan burcu erkeği  istekleri sadece kafasına yatarsa kabul eder. Onu değiştiremezsiniz, tek çareniz olduğu gibi kabul etmektir.

Aslan burcu erkeği iş hayatında zorluklar yaşar ve kesinlikle alt kademedeki işlerde çalışamaz. Rütbesiz olduğu mesleklerde başkalarının emri altında zor çalışır. Patronu da olsa emir almak mutlaka zoruna gidecektir. Aynı anda birçok şeyle birden meşgul olabilir ve çoklu görev gerektiren işlerde kusursuz çalışır. Özgüveni oldukça yüksektir ve bu yüzden eğitimsiz bile olsa onun için iş hayatında yüksek yerlere tırmanmak çok zor değildir. Aslan burçları insanları emirleri ve kontrolleri altına almakta çok iyidirler.

Aslan burcu erkeklerinin yaratıcılıkları sonsuzdur. Güneşten gelen enerjiden dolayı hiç kimsenin aklına gelmemiş fikirler ve düşünceler Aslan Burcunun aklına gelir. Enerjileri aşırı derecede yüksektir ve motive edici konuşmalar yapmayı severler. Enerjisini yitirmiş ya da umudunu kaybetmiş biri aslan burcu ile kısa bir sohbetten sonra tekrar kendini toparlamış ve umutlu bir şekilde işinin başına dönecektir. Aslan burcu enerjisini iş hayatında çevresindekilere de yansıtmayı çok iyi başarır.

​​​

Aslan burcu erkekleri aşk hayatında aşırı kontrolcü tavırlar sergileyebilir. Ve bu huylarıyla partnerine zorluklar yaşatabilir. Her şey mutlaka onun planladığı gibi olmalıdır. Partnerini dinler fakat yine son kararı kendisi verir. Evlendiklerinde çok iyi bir eş olurlar. Çocuklarının ve evin her sorunu kısacası her şeyle ilgilenirler. Ailelerini hiçbir şeyden mahrum bırakmazlar. Kısacası parası olmasa da eve gelmesi gereken her ne ise mutlaka onu alır getirirler. Aslan burcu erkeği evlilikte üzerine düşen sorumlulukları sorunsuzca yerine getirir.


Fakat aslan burcu erkeklerinin kötü bir yanı aşırı benmerkezci olmalarıdır. Her ne kadar deneseler de asla başkasına ayak uyduramazlar ve her şey onların planladığı gibi olacaktır ya da hiç olmayacaktır. Aslan burcu erkeği emir altına alınamaz, hizaya gelmez ya da yapmak istediği şeyi başkasının istediği şekilde yapamaz ve başkasının planlarına göre hareket edemez. Aslan burcunu değiştirmeye çalışan kişi ömrünü bu uğurda geçirse dahi bunu asla başaramaz. Bu burçla iyi anlaşmak isteyenler onu bu yönüyle kabul edip ona ayak uydurmayı öğrenmek zorundadırlar çünkü zodyaktaki en zor burç ünvanlı Aslan burcunun zorluğunun nedeni aslında onun bu özelliğidir.

YORUMLAR