top of page

Aslan burcu erkeği genel özellikleri

woman24.png

Aslan burcu erkeğinin en temel özelliklerinden biri de dişisini gerçekten bulduğundan emin olması biraz fazla zaman alabilir ve aşık bir Aslan erkeği bile olsa en iyisini bulduğundan emin olmadan ilişkiye girmez. Bu ormanın kralının eşi olmak istiyorsanız siz de kraliçe edasında olmalısınız. Bir Aslan burcu erkeğiyle bir sonraki aşamaya geçmek istiyorsanız öncelikle bu birbirini tanıma ve ona gerçek bir kraliçe olduğunuzu ıspatlama döneminden geçmelisiniz. Unutmayın ki Aslan burcu erkeği şımartılmayı ve bolca sevgi ve şefkat yağmuruna tutulmayı sever. Ona bir kral olduğunu sürekli hatırlatmalı ve gururunu okşamalısınız.


Aslanlar ormanın krallarıdır ve Aslan burcu erkeği için de durum aynıdır, yani bu adam da kendi aleminin kralı ve kesinlikle ona bir kral gibi davranılması gerekiyor. Bu adamın özelliklerini özetlemek oldukça basit. Çarpıcı kişiliği ile çevresinde tanınan biridir, ne yapsa doğrudur, zaten kimseye hesap vermek zorunda hissetmez. Kendinden emin, sıcak ve etkileyici. Hani çok uzaktan bile kadınların baktığı kendine hayran bırakacak çekiciliğe sahip erkek var ya, işte ona burcunu sorun mutlaka size “Aslan burcuyum” diyecektir. Zaten onu kalabalığın içinde kolayca fark edersiniz. Sıcak kişiliği asla es geçilemez ve etrafındakiler genellikle onun manyetik kişiliğine çekilir. Gittiği her yerde saygı görür. Çoğu lider bu burç altında doğar.

Bir Aslan burcu erkeğinin sevmediği şeylerin en başında ıvır zıvır ve ufak tefek işler gelir. Küçük işlerle uğraşmaktansa olaya en tepeden ve merkezden bakmayı tercih eder. Durumun ince ayrıntılarıyla ilgilenmez fakat durumu çok iyi yönetebilir. Kendi uğraşmadığı işleri kendinden düşük seviyede gördüğü insanların başına atmak gibi bir sorunu zaman zaman vardır. Fakat yine de motive edicidir ve o insanlar bu işleri nasıl yapacakları konusunda güzel tavsiyeler verir. Bir başka deyişle, bir sorun çözücü değil sorunun yöneticisi olacağı bir rolde değilse o sorun sonsuza kadar çözülmeden kalacaktır.


Bir Aslan burcu erkeği katı düzenlemelere veya yönergelere uyacak biri değildir. Hayatı başkasının koyduğu kurallar ya da genel kurallar çerçevesinde yaşayamaz. Kendi kuralları ve kendi yörüngesi vardır, ya herkes bu yörüngeye girecek ya da Aslan burcu erkeğinin yaşamında olmayacaklar. Biraz kontrolperest olabilir, kontrolünden çıkan her şeyden ve her durumdan nefret eder. Çok enerjik olduğu ve büyük şeyler başarmaya çalıştığı için yavaş ilerleyen ya da istemediği gibi ilerleyen işlerden kolayca sıkılabilir ve çalışma ortamı yeterince teşvik edici değilse görevi yerine getiremez.

Ormanın kralı olarak bildiğimiz bu karışık varlıklar aslında Zodyakta da krallardır. Çok fazla göz kamaştırıcı spot ışıkları herkes rahatsız eder ama bir Aslan burcu erkeğini asla. Skandalları, insanların kendisi hakkında konuşmasını ve dikkat çekmeyi oldukça seven Aslan burcu erkeği göz kamaştırıcı olma özelliğini de Astrolojik değeri güneşten almıştır. Aslında, onların bu göz kamaştırıcı olması daha çok iç dünyalarıyla ilgili bir şeydir. Neyse ki Astroloji kişilik özelliklerini gezegenlerin durumuna ve kabuklu-kabuksuz hayvanların karateristik özelliklerine bakarak deşifre ediyor. Bu sayede Aslan burcu erkeğini çok daha iyi anlıyoruz. Onda hem güneşin ağırlığı ve özgüveni, hem hayvanı olan aslanın kraliyet doğası birleşmiş.


Aslan burcu erkekleri lüksün bağrında yaşar ve temelinde şımartılmış bir ev kedisi gibidir. Evde en yumuşak ve konforlu köşeyi kapmayı severler. Rahat battaniyeler, kadife kanepeler, elektrik faturasını umursamadan ısıtılmış sımsıcacık bir ev, tam bir kedinin yaşam tarzı aslında Aslan burcu erkeğinin yaşam tarzıdır. Lüks tutkunu olmaları aynı zamanda çok para harcamalarına neden olur fakat yüksek özgüvenleri onlara arzu ettikleri yaşam standardını sağlayacak geliri de getirir. Bir Aslan burcu erkeği lüks yaşar ama bu yaşamı nasıl elde edeceğini de bilir, unutmayın o aynı zamanda ormanın kralı ve inanılmaz bir avcı. Hayallerine, hedeflerine ulaşır.

Tıpkı gezegeni güneş gibi herşey onun etrafında döner (ya da en azından onun dünyayı algılama biçimi budur). Sizin de bir şekilde onun yörüngesinde kalmanız gerekiyor. Eğer Aslan burcu bir gün sizi aramayı sormayı keserse bilin ki onun yörüngesinden çıkmışsınızdır. Ne yazık ki olayları sizin bakış açınızdan görmesini sağlamak oldukça zor bir iştir ve inatçı sabit bir burç olan aslan tıpkı gezegeni Güneş gibi benmerkezcidir ve kendini merkeze alarak bakar. Bu yüzden onu başka bir şekilde bir işi yapmaya ikna etmek bazen bir kabusa dönüşebilir.


Aslan burcu erkeği aynı zamanda evrenin merkezi olmadığını bildiğinizi bilecek kadar akıllı fakat bunu asla kabul edemeyecek kadar gururludur. Bazen şişirilmiş bir egoyla karşınıza çıkabilir fakat yine de büyük bir kalbe sahiptir. Aslanın büyük bir özgüven dozu vardır, güç ve dikkat ister. Bir hayran kitlesinin odak noktasında spot ışıklarında olmak ister. Aynı zamanda doğal liderdir ve genellikle sorunlar çözüm ararken olaylara tepeden bakar. Hayata karşı doyumsuz bir tutkusu vardır ve daha güzel şeylerden zevk alır. 

YORUMLAR

bottom of page