top of page

Aslan burcu erkeği hangi burçla evlenmeli?

woman24.png

Aslan burcu erkeğinin hangi burçla evleneceği sorusuna verilecek kesin bir cevap yok fakat hangi burçla anlaşacağı söz konusu olduğunda gezegeni Güneşin Aslan burcuna verdiği bir özellik biraz sinir bozucu olabilir. Tıpkı gezegeni güneş gibi herşey onun etrafında döner (ya da en azından onun dünyayı algılama biçimi budur). Yani aslında Aslan burcu erkekleri tüm burçları ve tüm burçların kadınlarını çevresinde döndürecek ve çekimi altına alacak güce sahip bir burçtur. Sizin de bir şekilde onun yörüngesinde kalmanız gerekiyor ve zaten tüm gezegenler Güneş çevresinde döndüğünden Aslan her burcu hizaya getirebilir. Fakat elementi nedeniyle bazı burçlarla diğerlerinden daha iyi anlaşıyor olabilir. Eğer Aslan burcu bir gün sizi aramayı sormayı keserse bilin ki onun yörüngesinden çıkmışsınızdır. 


Bir Aslan burcu erkeği burcuna bakmazsızın kraliçesini arar. Aslan burcu erkeği her kadını beğenebilir ama her kadınla kalmaz. Bir avcı olarak avını yakalar, karnını doyurur ve sofradan kalkar. Kadınlar için durum çoğunlukla böyledir. Fakat, bu durum yalnızca aradığı kraliçesini bulana kadardır. Hayatı için, yolculuğu için. Kraliçe yalnızca onun yörüngesinde onunla birlikte hareket edebilecek kapasiteye sahip kadındır. Kraliçesi onun parlaklığını fark etmeli ama o da Aslan burcu erkeğinin yanında parlamalı. Aksi taktirde Aslanın parlaklığını söndürmekten başka bir işe yaramaz. Aslan böyle bir kadını sadece evine kadar bırakır ve bir daha aramaz.

Bir Aslan burcu erkeği Koç burcu kadınıyla da evlenebilir fakat bizim “Bay doğru” Aslan burcu erkeğimiz çok fazla doğrucu ve kendisi gibi yönetici karakteri olan bir Koç burcu kadınıyla ateşi bol tartışmalar yaşayabilir. Ayrıca her ikisi de bir ateş grubu olduğundan aynı dünyaların insanları olarak birbirlerini anlayarak isterlerse bir çözüm yolu bulabilirler (fakat yalnızca isterlerse). Koçun boynuzları inatçılığını temsil ediyor ve bir tartışmada “haklı olan bendim” dediği zaman on haksız olduğuna inandırmak çok zor. Yine benmerkezci ve egosuna çok düşkün Aslan burcu erkeği bir kere takip edilmesi gereken bir yörünge çizdiyse Koç ya bu yörüngede dolanacak ya da yörüngenin dışında kalacaktır.


Evlilik konusunda Aslan burcunun dikkat etmesi gereken unsurlar var. Aslan burcu Astrolojik değeri Güneşin karakteristik özelliklerine sahip olduğundan tüm burçları yönetme ve çevresinde döndürme yeteneğiyle ödüllendirilmiştir ve tüm burçlar onun çekimindedir. Yani bu şu anlama geliyor: Aslan burcu erkeğinin kendine çekemeyeceği derecede hafif bir ruh yok. Gezegensel uyumu hemen hemen her burçla sağlar fakat hayvansal ve element uyumu konusunda bazı burçlarla zıtlık yaşayabilir. Örneğin, kendisi gibi yönetici bir ruh olan Koç burcu ile hayvansal uyum zordur fakat element uyumu vardır. Ateşin zıttı olan su gruplarıyla (Akrep, Balık, Yengeç) element uyumunda zorlanabilir.

Aslan burcu erkeği her burçla evlenebilir fakat bazı burçlarla anlaşma olanağı daha fazla. Bir Aslan burcu erkeği ilgi odağı olmayı sevmeyen ve yönetilme ile sorunu olmayan, benmerkezci olmayan Terazi, Yay ve Kovalarla oldukça iyi anlaşabilir. Manyetik kişiliği olan Aslan burcu erkeği bu burçları daha yoğun yönetebilir ve iyi bir eşleşme oluştururlar. Ayrıca spot ışıkları altında bulunmayı seven Aslanın bu burçlarla bu ışıkların altında gezmesine hiçbir engel yok. Sonuçta, Yay da bir ateş ve ışık onu da rahatsız etmez. Terazi ve Kova hava olmalarına rağmen ateşin sıcak spot ışıkları altında durmalarında sorun yok.


Her şeyin en iyisini isteyen bir Aslan burcu erkeği eğer bir Boğa burcu kadınıyla evlenirse bu konuda çok iyi anlaşacaklardır. Çünkü bu ikili için ucuz ürünler her zaman iticidir ve bu konuda Boğa burcu kadınıyla oldukça iyi anlaşır. Her iki burçta ucuzlukçuluğu sevmezler fakat ileriki yaşlarda kredi kartı borcundan evlerine haciz gelene kadar alışveriş yapmaya meyillilierdir. Onların evinde güzel ve pahalı koltuklar, Aslan burcunun eşinin ayağında o muhteşem dikkat çekici taşlı ayakkabılar, evin önünde bir Ferrari olana kadar bu ikili para harcamaya meyillidir. Gösterişli ve lüks yaşam tarzına ve pahalı olan ne varsa satın alacaklardır. Bu onların uyumlu olduğunu gösterir fakat bazen harcamalarda dengeyi kaçırmaya da sebep olabilir.

Aslan burcu erkeği ile Boğa burcu kadını evlenirse evleri lüks eşyalarla dolacaktır. Evet bu konuda anlaşrlar peki ya anlaşamadıkları? Aslan burcu erkeği Boğa kızına iyi davranmalı çünkü Boğa burcu aldatılmaya gelmez aşırı kıskançtır(Burada Aslan aldatıyo denmek istenmedi aslında). Aslan gibi çok çekici, spot ışıkları altında gezmeye alışkın bir burç belki kendisine bakan kadınların sayısından rahatsız değil, fakat bir Boğa burcu kadını boynuzlarıyla saldırıya geçebilir. Tabiki her ikisi de lüks yaşamdan ve pahalı şeylerden zevk alma özelliğine sahipler fakat bazı pahalı şeyler çok fazla parlıyor ve çok fazla baktırıyor. Bir Boğa burcu kadını erkeğine çok bakılmasından hoşlanmaz. Ayrıca Aslan burcu çok fazla iltifat alıyor, Boğa burcu kadını bu iltifatları kendisi yapmalı. Bir başka kadın Boğanın erkeğine iltifat mı edecek sandınız?


Aslan burcu erkeği her burcu yönettiği gibi Akrebi de yönetir ve evlenebilirler de fakat Aslan her şeyi yönetmeye ve iyi bir yönetici olmaya kararlı. Akrep burcu kadını ise o gizli ve karanlı dünyası olmadan bir türlü yapamıyor. Akrep burcunun mutlaka gizli bir karanlık köşesi olmalı (ve evet bu köşede bazen gizli cinsel fanteziler de var ve Akrep bunu Aslana söylemedi). Aslan ise her şeyi bilmek ister, Akrebin bu gizli dünyasını da. Bu konuda bir şekilde anlaşmaya varmak zorundalar ya da Akrep kadını bu gizli dünyayı sonsuza kadar gizlemeyi başarmak zorunda.

YORUMLAR

bottom of page