top of page

Aslan burcu erkeği hangi burçlarla anlaşır?

woman24.png

Yönetici gezegeni güneş olan Aslan burcu erkeği aslında her burcu kendine çekme ve yönetme yeteneğine sahiptir. Bir başka deyişle, aslanın yönetemeyeceği ve anlaşamayacağı burç yoktur. Şöyle düşünün, güneşe bakın, onun enerjisini ve çekim gücünü hissedin. İşte aslan burcu erkeğinde de ruhsal boyutta bunun aynısı vardır. Her nasıl güneş tüm gezegenleri çevresinde toplayıp ekseninde döndürecek güce sahipse aslanın da kendine çekemeyeceği ve idare edemeyeceği kadın yoktur.


Aslan burcunun bu yönetme yeteneği onun artısı olmasına rağmen yine de bazı burçlarla diğerlerinden daha iyi anlaşır. Özellikle hava grubu burçlarından ikizler, terazi ve kova aslanın ateş enerjisine enerji katar. Fakat, su grupları akrep, balık ve yengeç aslanın enerjisini azaltır. Yine de aslan biraz uğraşırsa bu grupları da yönetme ve yönlendirme gücüne sahip olacaktır. Fakat, bir burç vardır ki aslan sadece onu yönetemez: aslanın kendisi gibi başka bir aslan! Eğer aynı yönde ilerlemek isterler ve ego savaşı yaşamazlarsa ne mutlu onlara, fakat bir ego savaşı yaşarlarsa işte onun sonucunu kimse bilemez.

Aslanın koç burcuyla ilişkisi ateş-ateş kombinasyonundan dolayı hızlı ve enerjik bir ilişki olacaktır. Aslan “hadi şunu yapalım” cümlesine koç hızlı bir karşılık verir. Bu iki burç aralarında hız sorunu yaşamazlar. Fakat, bu iki burcun kapışacakları bir alan vardır: liderlik. Zodyaktaki birinci olma hastası tek burç koçtur. Her zaman önce ve göz önünde bulunmayı sever. Ne yazık ki aslan burcu da yeri geldiğinde tam anlamıyla bir kontrol manyağı olabilir. Eğer bu soruna bir çözüm bulurlarsa iyi anlaşırlar.


Boğa burcu aslanla karşılaştığında onun güneşten gelen o müthiş çekiciliğine dayanamayarak çaresizce aslanın çekim girdabına kapılacaktır. Fakat, bu boğanın inatçılıktan vaz geçtiği anlamına gelmez. Her ne kadar aslan tüm burçları etkisi altına alma ve biat ettirme yeteneğine sahip olsa da boğanın inatçılığı bir başkadır. Bu ikilinin kişiliği ve tabiatları farklıdır fakat ikisinden biri diğerine anlayışlı davranırsa ilişkileri yürür.


Yanar döner ikizler de aslanın o muhteşem çekimine kapılan burçlardandır. Hatta, ikizlerin gezegeni olan Merkür aslanın astronomik değeri güneşe en yakın olan gezegendir. Bu ikili arasında müthiş ve gizemli bir yakınlık ve sıcaklık vardır. Tüm burçların aksine ikizler aslanın ateşini ve enerjisini en kolay kaldırabilecek ve onu en iyi anlayabilecek burç olma özelliğini taşır. Sorunsuz ilişki yaşayabilirler. Fakat, elbette yönetici her zamanki gibi aslan olur.

Aslan burcu erkeği terazi kadınıyla da çok iyi uyum sağlayabilir. Teraziyi yönetmek aslan burcu erkeği için fazla zor olmayacaktır. Birlikte güzel enerji kombinasyonu oluştururlar. Terazinin astrolojik değeri venüsle güneş arasında da özel bir bağ vardır. Her ikisi de sıcak gezegen olması itibariyle bu ikili birbirlerini çok iyi anlarlar ve aynı dili konuşurlar.


Akrep kadını da diğer burçlar gibi aslanın güçlü çekimine kapılan burçlardan yalnızca biridir. Fakat akrep aslan ilişkisinde su-ateş zıtlığı vardır. Eğer bu zıtlıkla yaşamayı becerebilirlerse ilişkileri yürür. Fakat bu ikili biraz da olsa farklı dünyaların insanı olmak gibi bir sorun da yaşayabilirler. Akrebin yaşam enerjisi cinselliktir. Cinselliği hayatının merkezine koyar. Aslan için cinsellik yalnızca bir hobidir, üzerinde fazla durmaz. Aslan cinselliği sadece yaşar ve geçer. Akrebin duygusallık okyanusunda aslanın boğulma ihtimali olsa da aslan akrebi yönetecek kadar güçlüdür.

Yay kadını ve aslan erkeği arkadaşlık ve ilişki durumunda birlikte gerçekten iyi çalışabilir ve anlaşabilirler. Her ikisi de birbirlerini anlama yeteneğine sahipler, bu bir çift olmaya gelince önemli. Her ikisi de ateş grubundan olmaları sebebiyle aynı dünyanın insanlarıdırlar ve aynı dili konuşurlar. Birbirlerini anlamamak gibi bir sorunları olmaz.


Balık burcu aslan karşısında oldukça hafif bir burçtur. Aynı zamanda balık bir su aslan ise ateştir. Ateşe su attığınız zaman onu söndürür. Asaln balığın duygusallık okyanusunda boğulmadan yaşayabilirse beraber uzun yıllar geçirebilirler. Balık burcunun bir başka sorunu da zodyaktaki en son burç olması dolayısıyla enerjinin en düşük olduğu noktada bulunmasıdır. Aslan ise tam tersine çok enerjik bir burçtur. Bu ikili bir ruhsal hız sorunu da yaşayabilirler. Aslan balık burcuna hızını uydurmayı başarırsa anlaşabilirler.

YORUMLAR

bottom of page