top of page

Aslan burcu erkeği İkizler burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan burcu erkeği ve ikizler burcu kadını zihinsel, duygusal ve cinsel açıdan birbirini tamamlar. Fakat yine de bu kombinasyonun hem eksileri hem de artıları vardır. Bu kombinasyonda bir değişken (ikizler) bir de sabit (Aslan) enerji bulunur.


Aslan erkeği ateş enerjisini İkizler kadını ise hava enerjisini yansıtır. Ateşi coşturan havadır. Bu yüzden element boyutunda bu ikili birbirini tamamlar ve enerjilerinde bir sorun olmaz. Eğer söz konusu iki ateş burcu olsaydı belki o ilişkide çok fazla kıvılcım olduğundan bahsedilebilirdi. Fakat, hava ateşi dengeler. Çok fazla kıvılcım çok fazla yıkıcı enerjiyi de tetikleyebilir. Hava ateşin aşırıya kaçmasını engelleyici ve onu dengeleyici unsurdur. Yine de ateşin sahibi Aslan bu ilişkide dominant olmayı eninde sonunda başaracaktır. İkizler yalnızca onu aşırılara gitmekten korur.

Aslan aynı zamanda bir kraldır o kraliyet ailesi bireyi bir soylu gibi muamele görmek ister. Onun astrolojik değeri güneş içinde bulunduğumuz güneş sisteminde en merkezde yer alır ve diğer burçlara enerji dağıtan dokuz gezegen onun çevresinde çaresizce döner. Her şey Aslana uyar, o kimseye uymaz. İkizlerin gezegeni Merkür de bu dokuz gezegenden biridir fakat Merkürün bir farkı var. O güneşe en yakın olanı, ve onun sıcaklığını en fazla hisseden, onun sıcaklığından rahatsız olmayan gezegen. İkizler kadını bu yüzden Aslan erkeğini en yakından hissedebilecek ve en iyi anlayabilecek burçtur.


Aslan burcu erkeği tam bir iktidar hastasıdır. Her şeyin onun kontrolü altında olmasını ister. Eğer ikizler kadını Aslanın bu yönüyle başa çıkmayı öğrenirse çok mutlu beraberlikleri olabilir. İkizlerin ipleri Aslanın eline vermekten başka bir çaresi yok. Fakat yine de onu sinsice yönetebilir. Aslanın ruhuna girip onu ele geçirebilir. Kral Aslan her zaman kendisine bir iktidar kurar ve bir kale inşa eder. Onun kalesinde bir kraliçe gibi hissedecek ikizler kadınına ihtiyaç duyar.

Aslan erkeği daima her şeyin merkezinde olmayı sever. İkizler ise tam tersine hareketli burçtur ve sürekli aksiyon isteyebilir. Aslan İkizler çifti bu bireysel farklılıkla başa çıkmayı da öğrenmeli. Aksi taktirde ilişki burada çatırdayabilir. İkizler bazen aşırı yanar döner tavırlar sergileyerek Aslan erkeğinin sabrını taşırabilir. Aslanın bir yörüngesi ve yaşamının bir gidişatı vardır. İkizler ne yaparsa yapsın bu yörüngeden dışarı çıkmamayı öğrenmeli.


Bir başka sorun da Aslan sabit İkizler ise değişkendir. İkizlerin sürekli fikir değişmeleri ve bir o yana bir bu yana hareketleri Aslanı çileden çıkarabilir. İkizler kadını biraz yavaşlamayı ve daha istikrarlı bir yaşam biçimi benimsemeyi öğrenmeli. Aslanın her zaman tek bir yönü vardır ve yaşamı o yönde ilerler. İkizler ise yönsüzdür, bir o yana bir bu yana gider. Ama bu iki burç bir orta noktada buluşur ve anlaşırsa Aslanın ateşi sonsuza kadar yanacaktır.

İkizler ve Aslan hem rasyoneldir hem de zihinsel faaliyetlerine odaklanmıştır. Aslanın derin bir duygusal geçmişi var, çünkü onun yönetici organı kalp. Aslanı yalnızca kalbinden vurabilirsiniz. O bir akrep erkeği gibi yatakta işi bitireceğiniz erkek değildir. İkizlerin havası onun entelektüel yapısında. Aslan erkeği ikizler burcunu bu entelektüel havasından etkilenebilir. İkizler kadını her zaman Aslanın karizmasına hayran kalacaktır. Aslan tüm burçlar içinde en çekici ve en karizmatik olanı. Onun karşı koyulmaz çekim gücüne ve bu çekim girdabına İkizler çaresizce kapılır.

Her ne kadar güneşin sonsuz pozitif enerjisini taşısa da unutmayın, aslan aynı zamanda bir kedidir. İkizler burcu kadını aktif bir yaşam sürmek, dışarı çıkıp gezmek isterken Aslanı kanepede miskin bir şekilde uzanırken bulabilir. Bu onların dünyaları arasında boşluk yaratabilecek bir şey olabilir. Aslan tıpkı bir kedi gibi evde kendine ait bir köşe ister. Burası en rahat ve en yumuşak köşe olmalı. İkizler Aslanın bu ufak tefek ihtiyaçlarını da anlayışla karşılamalı ve Aslanın köşesine dokunmamalı. Bu ikili bir şekilde bu bireysel farklılıkların bilincinde olurlarsa uzun süreli birliktelik yaşayabilirler. Tüm bunların yanı sıra ikizler zodyaktaki en değişken ve her duruma en kolay adapte olabilen kadındır. İkizler uyarlanabilir, değiştirilebilir.


Aslan erkeğinde bir “üstünlük kompleksi” olabilir fakat bunu her zaman inkar edecektir. Fakat buradaki güzel haber şu: İkizler kadının aslanın bu üstünlük kompleksiyle bir sorunu yok. Aslan abartılı bir şekilde saygı duyulma ve övülme ihtiyacı hisseder. İkizler eğer aslanın bu ihtiyacını karşılamayı öğrenirse ilişkileri daha sağlam olacaktır. Güneşin enerjisiyle parlayan Aslan erkeği için güneşten aldığı bu parlama ve en yüksekte olma dürtüsü bir ihtiyaç halindedir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

İKİZLER BURCU : 22 Mayıs - 22 Haziran

Sayısı: 3

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: eller

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Aslan

Düşman burcu: Balık

Tarot kartı: Aşıklar

Yaşam mottosu: Hemen şimdi!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yay

İkizler burcu pozitif özellikleri:

Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:

Sabırsız, sikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page