top of page

Aslan burcu erkeği iş hayatı

woman24.png

İş hayatında aslan burcu erkeği oldukça kontrolcü ve yönlendirici tavırlarıyla özellikle kendi emrinde çalışanları zor duruma sokabilir. Fakat çok iyi bir yöneticidir ve hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da ağırlığını koymayı bilir. Zodyakta güneşin etkisi ve ağırlığı Aslan burcu erkeğinin iş hayatında da hissedilir. Aslan erkeği tıpkı yönetici gezegeni güneş gibi iş hayatında da insanları çevresinde toplamayı ve kendi ekseni etrafında döndürmeyi bilir. Onun emirlerine karşı gelmek ya da uymamak imkansızdır.


Aslan burcu erkekleri iş hayatında yönetici pozisyonlarına uygundurlar. Hatta bir çoğu düşük kademe işlerden tez zamanda yüksek mevkilere gelirler. Onların içindeki bu yönetici ruhu patronları tarafından keşfedilir ve genellikle bir pozisyonun başına getirilirler. Fakat, aslan burcunun mükemmeliyetçi olmak gibi bir sorunu vardır. Bir şey ya tam onun emrettiği gibi olmalıdır ya da hiç olmamalıdır. Aslan erkeği hata kabul etmez ve aynı işi sil baştan yaptırmak konusunda biraz acımasızdır. Kural koyucudur ve kurallarına uymayan kişileri kendi sisteminin dışına almaktan çekinmez.

Maalesef aslan burcu erkeği iş hayatında “zor kişilik” ünvanına sahiptir. Eğer bir organizasyonun başındaysa ağırlığını alt kademelerde hissettirir ve onun kurduğu sistemin tıkır tıkır çalışmasına çok önem verir. Organizasyon ve plan yapma konusunda aslan burcu erkeğinden iyisi olamaz. Eğer patron değilse ve patronu onun bu yönünü keşfeder ise iş yerinde ona akıl danışmadan bir iş yapmaz. Aslan burcunda öyle bir gizli yöneticilik gücü vardır ki bazen patronlarını bile yönlendirmeyi başarır.


Aslan burcu erkeğinin özgüveni oldukça yüksektir. İş hayatında söz alırken ve eleştirilerini sunarken çekinmez. Konuşmaya başladıklarında çevrelerinde mutlaka saygıyla dinlenirler. Onlarda tarif edilemez bir ağırlık ve karizma vardır ve bu karizmayı iş hayatında da yükselmek için kullanabilirlerse çok yüksek mevkilere gelirler. Otoriter doğmuşlardır ve hemen hemen herkesi yönetecek ve sözünü geçirecek bir kişiliğe sahiptir. Kişilikleri itibariyle koruyucu ve hükmedici de olsalar aslında çok da şefkatlidirler. Övülmeyi severler ve genellikle kendilerini öven kişiler hep hayatlarının bir parçasıdır. Fakat eleştiriye de tahammül edemezler hatta eleştiriyi saldırı algılayabilirler.

Aslan burcu erkeği iş hayatında zorluklar yaşar ve kesinlikle alt kademedeki işlerde çalışamaz. Rütbesiz olduğu mesleklerde başkalarının emri altında zor çalışır. Patronu da olsa emir almak mutlaka zoruna gidecektir. Aynı anda birçok şeyle birden meşgul olabilir ve çoklu görev gerektiren işlerde kusursuz çalışır. Özgüveni oldukça yüksektir ve bu yüzden eğitimsiz bile olsa onun için iş hayatında yüksek yerlere tırmanmak çok zor değildir. Aslan burçları insanları emirleri ve kontrolleri altına almakta çok iyidirler.

Aslan burcu erkeğinin yaratıcılığı ve enerjisi sonsuzdur. Bu pozitif özeliğini iş hayatında kullanmayı başarırsa harika projeler üretebilir.Güneşten gelen enerjiden dolayı hiç kimsenin aklına gelmemiş fikirler ve düşünceler Aslan Burcunun aklına gelir. Enerjileri aşırı derecede yüksektir ve motive edici konuşmalar yapmayı severler. Enerjisini yitirmiş ya da umudunu kaybetmiş biri aslan burcu ile kısa bir sohbetten sonra tekrar kendini toparlamış ve umutlu bir şekilde işinin başına dönecektir. Aslan burcu enerjisini iş hayatında çevresindekilere de yansıtmayı çok iyi başarır.

Fakat aslan burcu erkeğini iş hayatında zora sokabilecek bir şey vardır ki o da egosudur. Güneşin kontrolü altında olan bu burç gururunu inciten hiçbir şeye tahammül edemez. Patronunun ona aşağılayıcı bir laf etmesi anında düşünmeden işten çıkabilir. Bu yüzden aslan burcu erkeklerinin bazen işe gidip akşama eve “ben işten çıktım” diyerek döndüğü olabilir. İş hayatında kimseye karşı asla alttan almayı sevmez. Alttan almak onun en nefret ettiği şeydir. Gururunu inciten kişi iş arkadaşı hatta patronu dahi olsa anında cevap verebilir.


Aslan burcu erkeğinin aşırı kontrolcü yapısı bazen iş arkadaşlarını da çileden çıkarabilir. Patron olmadığı yerlerde bile o doğal patrondur ve emir verir tarzında konuşmalar yapabilir. Bir projeye aslan burcu erkeği dahil edilmiş ise asla projeyi başkalarının metotlarına göre yapmaz. Onun kendi stili ve kendi metotları vardır. Başkalarının yaptığı planlara göre hareket etmek en nefret ettiği şeydir ve bu onu iş hayatında yeri geldiğinde zora sokabilir.

YORUMLAR

bottom of page