top of page

Aslan burcu erkeği Koç burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan burcu erkeği ve koç burcu kadını ilişkisi kıvılcımların daima havada uçuştuğu bir bağlantıdır. İki ateş elementi burcundan da zaten bundan başkası beklenemez. Her ikisi de enerjik ve hızlı burçlardır. Hızlı düşünür, hızlı hareket ederler. Birlikteliklerinde bir hız sorunu yaşanmaz. Her ikisi de aniden yön değiştirmeye meyillidir, aniden bir karar verirler, aniden yanar aniden sönerler.


Aslan burcu erkeği koç burcu kadını ilişkisi söz konusu olduğunda bu ikisinin benzer cinsel tercihleri ​​vardır ve ilişkilerinin seviyesi ne olursa olsun kesinlikle birbirlerini ciddiye alırlar. Aynı dünyanın insanlarıdır (her ikisi de ateş), aynı dili konuşurlar, aynı yaşam hızına sahiptirler. Her ikisinin de son derece güçlü kişilikleri olduğundan her zaman savaşabilir ve barışabilirler. Hatta bu ikili aşk kibritini bile aynı anda yakarlar.

Aslan burcu erkeği koç burcu kadını ateş birleşimi bazen ölümcül bir birleşim olabilir. Ya kendilerini küller halinde yakabilirler ya da aşk ve bağlılık tutkusu içinde birbirlerini soğutabilirler. Aslan erkeği yüksek benliği ifade eden Güneş tarafından yönetilir. Öte yandan koç kadını çok fazla saldırganlık, tutku ve arzuyu temsil eden Mars gezegeni tarafından yönetilir. Her ne kadar iki ateş burcu olsalar da ego ve saldırganlığı temsil eden iki gezegenin ruhsal boyuttaki çarpışması çok büyük öfke patlamalarına ve her iki tarafın birbirini incitmesine de yol açabilir.


Aslan burcu erkeği güneşin tüm parlaklığıyla tüm dikkatleri üzerine çekici bir parlaklığa sahiptir. Bununla beraber koç kadını da lider ruhlu ve daima en önde olmayı sever. Zodyakta herkesin bildiği bir gerçek vardır o da koç burcunun bağımsızlığa olan tutkusu. Koç asla yönetilemez, yönlendirilemez. Fakat aslan da zodyakdaki 9 gezegeni çevresinde rahatlıkla döndürür. Bir başka deyişle, asla yönlendirilemez olarak bildiğimiz koçun gezegeni Mars, Aslanın yıldızı Güneşin çevresinde dönen 9 gezegenden yalnızca biridir. Evet, koç belki yönlendirilemez fakat aslan isterse onu yönlendirmek çocuk oyuncağıdır.

Aslan burcu bir adam şefkatlidir, partnerini sever ve onu çekici ama nazik özellikleriyle etkiler. Doğası gereği üstün ve otoriter olma özelliklerini kazanmasına rağmen, burç ilişki tablosuna göre çok sadık ve dürüst bir adamdır. Koç kadını da doğası gereği saldırgandır ve hayır cevabını kabul etmez. Fakat aslan fikirlerinden asla caymaz. Aslan erkeğinin bu kadar baskın olması ve çoğu zaman çok emredici olması bazen Koç kadınını rahatsız eder. Yine de benzer nitelikleri paylaştıkları için aşk yaşamları gayretli, maceracı olacak ve çoğu zaman birlikte sıcak ve neşeli günler yaşayacaklardır.


Aslan adamı çok sadık ve dürüsttür, koç kadınına bakmanın yanı sıra onu biraz şımartmaktan çekinmez. Her ikisinin birbirine benzer özellikleri hatta benzer hedefleri vardır ve birbirleriyle paylaştıkları bağı güçlendiren birçok ortak çıkarları paylaşırlar. Aslan burcu erkeği Koç kadınının sahip olduğu cesur, coşkulu ve enerjik kişiliğe gerçekten değer verir ve hayranlık duyar. Diğer yandan erkekliğe, güce ve egoya değer verir. Koç kadınını mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar fakat aslanın tek zaafı kendi egosunun üzerine hiçbir egoyu çıkaramamasıdır.

Bu Aslan ve Koç aşk maçı yakınlık söz konusu olduğunda yaratıcılık ve tutku ile birleşir. Her ikisi de ateş grubudur ve tutkunun burçlarıdır. Sıcak tenli ve cinselliğe düşkündürler. Fakat ikisi için de cinsellik yaşamın odak noktası değildir. Onlar akrep burçları gibi yaşamı cinsellik ekseninde döndürmezler. Cinsellik onlar için bir heyecandır fakat yalnızca bir hobidir. Her şeyden önemlisi cinselliğe aşırı takılıp kalmazlar.


Aslan erkeği ve Koç kadını mükemmel bir aşk eşleşmesidir. Her ikisi de benzer endişelere, hayranlıklara ve ilgi alanlarına sahiptir. Bu da Aslan erkeğinin Koç kadınıyla uyumluluğunu gelişen bir ittifak haline getirir. Ancak niteliklerdeki bu benzerlikler bazen ilişkilerinde bir türbülans yaratabilir. Mesela her ikisi de egemendir. Koç burcu kadını bir bağımsızlık tutkunu olarak Aslanın egemen doğasına çok kez karşı çıkacaktır. Aslan bir yörünge çizmeyi ve bu yörüngede hareket etmeyi sever. Koç burcu kadını ise yalnızca kendi yörüngesinde hareket etme taraftarıdır ve aslanın kendisi için çizdiği yolda yürümeyi reddeder.


Aslan Koç ikilisi bireysel egolarıyla sık sık ateşli tartışmalar yaşayabilirler. Her ikisi de ateş grubu olduğunda bu etkileşimde çok fazla yıkıcı ateş enerjisi olacaktır. Örneğin, ateş-su ilişkisi olsaydı suyun söndürme ve ateşi dindirme etkisinden bahsediyor olacaktır. Fakat her ikisi ateş olan burçlarda böyle bir şey söz konusu değil. Çok şiddetli bir çatışma olduğunda ikisinden biri alttan almayı öğrenmezse ilişkide ani ayrılık ya da birbirine zarar verici hareketler olabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page