top of page

Aslan burcu erkeği Kova burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan ve Kova birbirine zıt burçlardır fakat zıtların çekiciliği itibariyle birbirlerine çekilebilirler. Her şeyden önce Kova büyük grupların insanıyken Aslan benmerkezcidir ve daima kendini merkez alır. Kova ise grup halinde hareket etmeye yönelik yaklaşım sergiler. Fakat, yine de bu ikili bu ve bunun gibi bireysel farklılıkların bilincinde uyumlu bir ilişki yürütebilirler.


Bir Aslan Kova kombinasyonunda Kova büyük gruplara inanırken Aslan kişisel ifadelere inanır. Yaptıkları her şeyde yaklaşımları ya da yöntemleri farklıdır. Aslan aşırı derecede benmerkezcidir ve daima kendini her şeyin merkezinde görür. Kova ise grup hareketlerine ve grup çalışmalarına inanır. Aslan erkeği Kova kadını ilişkisinde Kova her zaman “biz” derken Aslan “ben” der. Fakat, yine de Aslan erkeği koruyucu ve kollayıcıdır. Kendi zekasına aşırı güvense de o zekayı sevdiği kadınla ilgili kararlar verirken de kullanır.

Aslan erkeği Kova kadını ilişkisinde tüm bu farklı tarz ve yollara rağmen her ikisinin de ilişkilerinde bir denge duygusu var. Her ikisi de ilişkide denge arayarak ortak bir noktada buluşurlar. Fakat dengeyi arayış tarzları farklıdır. Aslan burcu erkekleri şefkatli, koruyucu, cömert ve nazik insanlardır. Yakınlarına ve sevdiklerine karşı duygusal olarak şefkatlidir. Kova da korumaya alınmaya müsaittir. Bu yönde uyuşabilirler. Aslan ipleri eline almak ve her şeyi kontrol etmek isteyecektir. Özgürlükçü Kova kadını için ilk başta bunu kabullenmek biraz zor olabilir.


Aslan erkeği ve Kova kadını hayata bakış açılarında da oldukça farklıdır. Aslan bir işi kendinden daha iyi yapabilecek birinin olduğuna inanmaz. Kendini merkez alır ve yalnızca kendi zekasının sorunları çözeceğine inanır. Aslan bir organizasyonu bütünsel zekasıyla algılar. Kova ise tam tersine onu parçalara bölünmüş olarak görür. Daha matematiksel ve hesaplayıcı bir zihinle yargılar. Aslan bütüne Kova ise bütünü oluşturan parçalara odaklanır.

Aslan erkeği her ne yaparsa yapsın daima bir izleyici ve hayran kitlesine sahiptir. Kova kadını bu konuyu asla bir kıskançlık meselesi haline getirmemeli. Çünkü Aslanı yöneten Güneş ve bu yüzden Aslan daima parlama, en tepede olma ve görünür olma ihtiyacı içindedir. Kova kadını eğer Aslanın bu ihtiyacını anlayışla karşılamayı öğrenmezse bu ikilinin işi gerçekten zor. Aslan bildiğini okuyacaktır. Kovanın kıskançlığına rağmen aslan çevresindeki izleyici ve hayran kitlesini asla silip atamaz.


Kova kadını aynı zamanda tüm yetkiyi Aslanın eline vermeyi de öğrenmeli. Unutmayın, Aslan hem ormanın kralıdır hem de güneş. O hem güneşin yönetici ve organizasyon özelliklerine sahip hem de bir kralın yetkilerine. Bu yüzden eğer Kova kadını ilişkide kontrolü eline almaya çalışırsa kaybedecektir. Çünkü Aslan erkeği Kova kadını ilişkisinde yönlendirici daima Aslan olur. Aslanı anlamak tanımak için güneşe bakmak yeterli. Zodyaktaki tüm burçları yöneten gezegenler her nasıl Aslanın gezegeni güneşin etrafında dönmekte ise Aslan burcunda da bu kadar yüksek kontrol altına alma mekanizması vardır.

Aslan burcu erkeği yaşam ve işle ilgili kararlarında en iyi seçimleri yapacak kişinin kendisi olduğuna inanır. Kova kadını da idealisttir. Bu ikili aynı kararları verdikleri zaman sorun yok fakat Kova yön değiştirmek istediği zaman Aslanı peşinden sürüklemesi neredeyse imkansız olacaktır. Burada Kova iki şekilde tepki verebilir: Ya idealleri uğrunda Aslanı terk eder, ya da Aslanın güneş enerjisinden aldığı o müthiş çekim kuvvetine dayanamaz ve ideallerini Aslan için feda eder.


Aslan erkeği kendi yetkilerini kullanarak dikte edip başkalarına devrederken Kova kadını rüya görür, planlar, çözer ve ne yapılması gerektiğini anlar. Bu bireysel farklılıklar ya onları çatıştırır ya da farklı tarzları birleştirerek ilişkilerini güçlendirir. Eğer Aslan erkeği çok iyi bir yönetici ve patron olabiliyorsa Kova kadını da harika bir müdürdür. Zaten güçlü bir ortaklık için de bundan başka neye ihtiyaç var ki? Bu ikili isterlerse bireysel farklılıklarını kendi menfaatleri içinn kullanabilirler.


Aslan aynı zamanda aşırı derecede yüksek ruhtur. Gözü hep yükseklerde, unutmayın ki o bir kral. Onda kraliyet ailesi düşünce tarzı vardır. Her zaman çocuklarını en iyi okullarda okutmak, en iyi otomobili kullanmak ve en güzel evde oturmak ister. O aynı zamanda bir kedi, evinin konforuna ve rahatına aşırı düşkün. Fakat, tüm bunlar bir Kova kadını için bir tık üst seviye ve burjuva yaşam tarzı olarak algılanabilir. Aslanın tüm bu kraliyet zevkleri elbette bedava değil. Bunların bir bedeli var. Kova kadını Aslanın gereksiz harcamalar yaptığını düşünerek onun yaşam tarzına dair ortak değerleri paylaşmayı reddedebilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

KOVA BURCU : 22 Ocak - 19 Şubat

Sayısı: 11

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: Dolaşım sistemi

Astrolojik değeri: Uranüs

Dost burcu: Koç

Düşman burcu: Akrep

Kova burcunu temsil eden Tarot kartı: Yıldız

Yaşam mottosu: Kendi kurallarını kendin koy!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Koç

Kova burcunun pozitif özellikleri:

İdealist, özgür, devrimci, reformcu, yıkıcı, yenilikçi, akılcı, mantıklı, farklı, maceraperest, eleştirel, demode olanla ilgilenmeyen, insancıl, toleranslı, açık görüşlü, sosyal, dışa dönük, sıra dışı, hızlı, arkadaş canlısı, iradeli, başkalarını düşünme, kendini geliştirmeyi seven, öğrenmeyi seven, ters, kavgacı, fevri, herkesin gittiği yönde gitmeyen, sadece kendi doğrularıyla yaşayan, kendine öz tarz sahibi, özgürlüğüne aşık, sıra dışı fikirleri olan.


Kova burcunun negatif özellikleri:

Uyumsuz, anarşist, serseri ruhlu, düzensiz, yıkan, yok eden, isyankar, savaşçı, sıra dışı, ikna olmayan, tutarsız, kural tanımayan, mevcut sistemi yıkmaya meyilli, sürüden ayrılan kuzu, kurallara saygısız, aşırı eleştirel, zıt bir kişiliğe sahip, tehlikeleri seven, her kes gibi yapmayan, baskı altında yaşayamayan, renk uyumuna özen göstermeyen, mevcut düzeni yıkmaya teşebbüs eden.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page