top of page

Aslan burcu erkeği nasıl bir eş olur?

woman24.png

Aslan burcu zodyakta güneş tarafından yönetilen tek burçtur. Bu yüzden kişilik itibariyle kontrolcü ve benmerkezcidir. Aslan burcu erkeği harika bir eş olabilir fakat onunla evlenmek isteyen kadın oyunu onun kurallarına göre oynamayı bilmelidir. Aslanın bu kontrolcü ve benmerkezci yapısı aslında yönetici gezegeni güneşe benzer. Her nasıl güneş zodyakta merkezdeki vücut olarak her şeyi çevresinde döndürme kapasitesine sahipse aslan burcu erkeğinde de bu özellik vardır.


Aslanın bu benmerkezci yapısı bazen onu bir “kontrol manyağı” yapabilir. Evliliği yönetmeye, kararları vermeye ve tüm organizasyonları yapmaya aşırı meyilli olacaktır. Yaşamın merkezine kendisini alır ve tüm kararları buna göre verir. Eğer dominant bir kadınsanız aslan burcu erkeğiyle evlenmek konusunu bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü sizin dominantlığınız aslan burcu erkeğine geçmez. Aslan bildiğini okur, kuralları koyar, size yalnızca bu kurallara göre hareket etmek düşecektir.

Her ne kadar aslanın bu kontrol merakı bazı kadınlar için kadın-erkek eşitsizliği olarak görülse de öyle değildir. Aslan, evleneceği kadını ezmek, hor görmek ya da aşağılamak niyeti gütmez. Yalnızca geleceğe yönelik planları ya da aileyle ilgili konuları yönetmeye aşırı meyilli olacaktır. Aslan burcu erkeği tam anlamıyla bir ataerkildir. Kendini aile yaşamında kural koyucu mercide görmeyi sever. Aksi taktirde evlilikte sorunlar yaşanabilir.


Tüm bunların yanı sıra aslan burcu erkeği zodyaktaki en iyi eş adayıdır. Bu onun koyurucu ve kollayıcı yapısından dolayı böyledir. Aslan burcu erkeği bir erkek olarak üzerine düşen tüm görevleri yerine getirir. O harika bir eş, harika bir baba olabilir. Ailesini kimseye muhtaç etmemek için elinden geleni yapar. Sofrada her zaman yemek olacaktır. Kimsenin hiçbir ihtiyacı karşılanmadan bırakılmaz. Aynı zamanda oldukça adildir hiçbir çocuğunu diğerinden fazla sevmez diğerinden ayırmaz. Mükemmel bir eş olur.

Aslan burcu erkeğiyle evlenmek isteyen bir kadının mutlaka anlaması gereken bir şey var: aslan burcu erkeği yönetilmez, yönlendirilemez. Yaşamda bir yönde ilerlemeye karar verdikse o yönde mutlaka ilerleyecektir. Onu verdiği kararlardan vazgeçirmeye çalışan ve kontrol altına almaya çalışan bir eş aslanla yalnızca mutsuz bir evlilik yapar ya da bu evlilik boşanmayla sonlanabilir. Bir aslan erkeğini bu yönüyle olduğu gibi kabul etmeniz gerekir.


Güneşin yönettiği aslanın doğal olarak ışığı ve enerjisi oldukça fazladır. O sürekli dikkat çekmek, parlamak ve güneş gibi yükselmek ister. Kariyerde de bunu yapacaktır. Aslan burcu erkeğine eş olmak istiyorsanız onun bu kariyerde yükselme ve parlama ihtiyacına saygı göstermeyi öğrenmelisiniz. Aslan burcu iş zamanı iş aşk zamanı aşk yapar. İş zamanında sürekli arayan mesaj çeken bir kadın onu mutsuz eder. Onun kariyerine ve güçlenme arzusuna saygı gösterir ve bu arzuyu yerine getirmeyi bir görev bilirseniz sizinle iyi anlaşır.

Ateş elementi aslan burcu erkeğiyle yaşamın sıkıcı olmamasını sağlar. O her zaman sıcak, enerjik ve espirilidir. Hayatın güzel yanını görür ve en kötü durumlardan bile pozitif bir şey çıkarmayı bilir. Çevresindekilere neşe saçar. Çocuklarıyla arası mükemmel olur ve çocukları tarafından çok sevilir. Parlak şövalyenizi arıyorsanız o aslan burcu erkeğidir.


Aslan burcu erkeği yalnızca kendine ve yaşam tarzına uymayı başarabilen bir kadınla evlilik yapabilir. Eğer aslanı kendinize uyarlamak gibi bir planınız varsa bu planı unutun. Çünkü bir aslan erkeği gerek evlilikte gerek ilişkilerinde kimseye uymaz. Bunun yerine kendine uyan bir eş arayışı içerisindedir. Onun yaşam tarzını çok iyi anlamalı ve o yaşam tarzına uymayı başarmalısınız. Aslan sosyalse siz de sosyal olmalısınız, aslan gezmeyi seviyorsa siz de gezmelisiniz. Aksi taktirde bir aslan burcu erkeğiyle evlilik yapmak oldukça zordur.


Aslan burcu erkeği bir ateş grubu olarak oldukça hızlı düşünür ve hızlı karar verir. Özellikle su grupları yavaş burçları içinde barındırır ve ateş gruplarıyla hız sorunu yaşayabilirler. Aslan duygusaldır fakat duygusal mızmızlanmayı asla sevmez. Duygusal olsa da onun hayatının merkezi duygusallık ya da cinsellik değildir. Bir aslanın kalbine giden yol midesinden de cinsel bölgesinden de geçmez. Aslanı direk kalbinden vurmalısınız. Size aşık olursa olur aksi taktirde onu aşık etmek ve evliliğe ikna etmek çok zor olacaktır.

YORUMLAR

bottom of page