top of page

Aslan burcu erkeği nasıldır?

woman24.png

Aslan burcu erkekleri oldukça göz kamaştırıcı ve dikkat çekicidir. Aslana bu özelliği veren elbette onun gezegeni, gökyüzündeki en parlak cisim olan güneştir. Aslan kişiliğini güneşin parlaklığından ve güçlü enerjisinden alır. Tıpkı içinde bulunduğumuz güneş sisteminde her şeyin güneşin ekseninde dönmesi ve çekim gücü gibi Aslan burcu erkeği de herkesi çevresinde toplamayı başarır ve oldukça çekicidir.


Aslan burcu erkeği tıpkı gezegeni güneş gibi parlamayı ve hep göz önünde olmayı görünür olmayı ister. Bu onun ruhunun gıdasıdır. Sönük olmak mı? Hayır aslana göre değil. Aslan sönük olduğu ya da dikkat çekmediği ortamlarda bulunmayı sevmez. Aslan partinin en dikkat çeken çocuğu ortamın da ağır topudur. Eğer öyle değilse ansızın çekip gidebilir. Bazen bu özelliği onu gösteriş meraklısı da yapabilir. Hatta giyimde rüküşe kaçabilmek gibi bir özelliği vardır. Ne yazık ki Aslan burcu erkeğini hayatınızda tutmak istiyorsanız onu böyle kabullenmekten başka çareniz yok.

Aslan burcu her zaman en merkezde ve odak noktasında olmak ister. Bu onu bir “yönetme manyağı” yapabilir. Bir şey ya aslanın istediği gibi olur ya da aslanın istediği gibi. Bu yüzden çok ortamda aslan burcu erkeği “zor çocuk” ünvanını almıştır. Peki onu yönetmek ya da kontrol etmek nasıl olur? O işi unutun. Öyle bir şey hiçbir zaman olmaz. Aslan her zaman benmerkezcidir ve merkezde oturur. Her şey onun ekseni etrafında dönmek zorunda ve oyun onun kurallarına göre oynanmak zorundadır. Eğer onun kurallarına göre oynanmazsa oyunu bozar kendi yöntemleriyle başka bir oyun kurar.


Aslan burcu erkeği nasıldır sorusuna verilecek bir cevap daha var. Onun dikkat çekme bağımlılığı vardır. Ortamda en çok kahkaha atan, en yüksek sesle konuşan ve en özgüvenli kişi aslandır. Ondan özgüvenlisi yoktur. Hatta dikkatler üzerinden ayrıldıysa birden bir espiri patlatır ya da öyle bir hareket yapar ki tekrar bütün dikkatleri üzerinde toplar. Eğer gösterişten uzak sade birini arıyorsanız Aslan burcu erkeğini unutmalısınız. Fakat aslan burcu erkeği aynı zamanda sıcak, enerjik ve neşelidir. Onunla saatlerce muhabbet etseniz de ona doyamazsınız.

Aslan burcu erkeği gizli yöneticidir. Hepimiz zodyakda ilk burcun Koç olduğunu ve koçun yönetmeyi çok sevdiğini biliriz. Fakat koçun gezegeni Mars aslanın gezegeninin ekseninde dönen binlerce astrolojik vücuttan yalnızca biri. Aslan için Koçu parmağında oynatmak bebek işidir. Koç belki en önde yürüyen olacaktır fakat onu arka planda Aslan yönetir. Aslanın çekim gücüne ve dev organizasyonuna zodyakta karşı koyabilecek ya da direnebilecek hiçbir burç hiçbir gezegen yoktur. Tıpkı her şeyin güneşin etrafında dönmesi gibi, planları daima aslan kurar diğerleri uygular.


Aslanın ışığı ve güneş gibi parlaklığı sizi kör edebilir. Aslan şöhreti ve ünlenmeyi sever. Her attığı işi başarır. Bir işyerine çok ufak bir görevle başlayarak müdürü koltuğundan bile edebilir. Aslanın harika uzun vadeli planları hatta entrikaları olabilir. Bir şeyi yapmayı istediyse onu mutlaka yapar. Fakat Aslan erkeği egosu tarafından yönlendirilir ve onun egosu çapından bile büyüktür. Egosu için herkesi ve her şeyi terk edebilir. Bir daha aramam derse asla aramayan erkek vardır ya, işte o Aslan burcu erkeğidir.

Aslan burcu erkekleri şımartılmayı ve egolarının okşanmasını severler. Ona asla bir konuda kötü olduğunu söylemeyin, aksine kötü olsa da harikasın deyin. Kazanan siz olursunuz. Aslan için övülmek bir ihtiyaçtır ve onun ruhunun gıdasıdır. Övülmediği, aşağılandığı ya da küçük görüldüğü ortamlarda durmaz. Aslana alt kademe işler de asla verilmemesi gerekir. Çünkü Aslanı patronu bile yönetemez.


Aslan burcu zodyaktaki en sansasyonel ve etkileyici burçtur. O aynı zamanda tam anlamıyla bir şovmendir ve skandalları sever. Bütün dikkatlerin odak noktası olmak en hoşuna giden şeydir. Soylu muamelesi görmek ister. Bir efendi-köle ilişkisi varsa aslanı asla köle yapamazsınız. Kaliteli ürünler kullanmayı, lüksü ve şatafatı sever. Eğer maddi gücü varsa gereksiz yere aşırı pahalı şeyler alabilir ve bunu herkesin gözüne soka soka yapar. Bu yüzden, gösterişten uzak biriyle çıkmak istiyorsanız Aslan burcu erkeği size göre değil.

YORUMLAR

bottom of page