top of page

Aslan burcu erkeği neden ayrılır?

woman24.png

Aslan burcu erkeğinden ayrılmak oldukça yıpratıcı olabilir ve bunun mutlaka bazı sebepleri vardır. Öncelikle Aslan burcu erkeği hayatı kral boyutunda yaşamayı sever ve kendini hep zirvede hisseder. Görsel olarak çekici, kusursuz giyimli, eğlenceli, maceracı, zarif, onurlu, hırslı, pozitif ve ilerici insanları sever. Kral boyutunda yaşadığı için bu bazen ona pahalıya mal olabilir. Marka seven ve ucuz mal düşmanıdır. Gittiğiniz ortamların kalitesine de bakar. Yanında gezdirdiği kadının yanına yakışması ve onun bu kral boyutuyla uyumlu olabileceği bir kraliçe olması gerekir. En sevmediği şey yanında ezik büzük, özgüveni düşük ve kötü giyimli bir kadınla gezmektir. Muhtemelen bu onunla yaptığınız son gezme olur. 


Aslan ormanın kralıdır ve Aslan burcu erkeği için de durum aynıdır, yani bu adam da kendi aleminin kralı ve kesinlikle ona bir kral gibi davranılması gerekiyor. Bu adamın özelliklerini özetlemek oldukça basit. Çarpıcı kişiliği ile çevresinde tanınan biridir, ne yapsa doğrudur, zaten kimseye hesap vermek zorunda hissetmez. Kendinden emin, sıcak ve etkileyici. Hani çok uzaktan bile kadınların baktığı kendine hayran bırakacak çekiciliğe sahip erkek var ya, işte ona burcunu sorun mutlaka size “Aslan burcuyum” diyecektir. Zaten onu kalabalığın içinde kolayca fark edersiniz. Sıcak kişiliği asla es geçilemez ve etrafındakiler genellikle onun manyetik kişiliğine çekilir. Gittiği her yerde saygı görür. Çoğu lider bu burç altında doğar. E bu kadar çekici bir erkeğin yeni bir kadın bulması da tabiki çok zor değil. Ayrılık sebebi sadece çevresinde çok kadın olması bile olabilir.

Aslan burcu erkeğinin sizi bırakma sebeplerinden en büyüğü güçlü benmerkezci yapısı, insanları kendi yörüngesinde hareket ettirme isteği ve muhtemelen sizi bu yörüngeden çıkarmış olmasıdır. Tıpkı gezegeni güneş gibi herşey Aslan burcu erkeğinin etrafında döner (ya da en azından onun dünyayı algılama biçimi budur). Yani aslında Aslan burcu erkekleri tüm burçları ve tüm burçların kadınlarını çevrelerinde döndürecek ve çekimi altına alacak güce sahip bir burçtur. Sizin de bir şekilde onun yörüngesinde kalmanız gerekiyor ve zaten tüm gezegenler Güneş çevresinde döndüğünden Aslan her burcu hizaya getirebilir. Fakat elementi nedeniyle bazı burçlarla diğerlerinden daha iyi anlaşıyor olabilir. Eğer Aslan burcu erkeği bir gün sizi aniden terk edip aramayı sormayı kesmişse bilin ki onun yörüngesinden çıkmışsınızdır. 


Bir Aslan burcu erkeği tarafından aniden terk edilmiş olabilirsiniz. Bunun belli başlı sebepleri var. Öncelikle, Aslan burcu erkeğini en iyi tanımanın ve anlamanın yolu güneşe bakmaktır. Astrolojik değeri güneş ona öyle bir kişilik vermiştir ki, onun tüm ağırlığını Aslan burcu erkeğinde görebilirsiniz. Aslan burcu erkeği ilgi odağı olmayı sever (tıpkı Güneşin merkezde bulunup tüm gezegenleri çevresinde döndürmesi gibi). Güçlü ve etkileyicidir, insanları yönlendirme hatta yaşamlarını şekillendirme gücüne sahiptir. Onun bu kadar manyetik ve çekici olması yine Güneşten gelen bir hediye. Her zaman çevresinde dönen insanlar hatta ona hayran kadınlar olacaktır. Hatta, bazen çevresinde o kadar çok kadın vardır ki bazılarıyla ilgilenmez bile. E tabi bu kadar manyetik bir erkek kesinlikle tek bir kadına muhtaç değildir çünkü birini kaybedince kısa bir süre içinde yeni bir partner bulabilir.

Bir Aslan burcu erkeği sizden ayrılmışsa bunun bir diğer sebebi de aslında evrenin merkezi olmadığını bildiğinizi bilecek kadar akıllı fakat bunu asla kabul edemeyecek kadar gururlu olmadısır. Bazen şişirilmiş bir egoyla karşınıza çıkabilir fakat yine de büyük bir kalbe sahiptir. Aslanın büyük bir özgüven dozu vardır, güç ve dikkat ister. Bir grup hayran kitlesinin odak noktasında spot ışıklarında olmak ister. Aynı zamanda doğal liderdir ve genellikle sorunlar çözüm ararken olaylara tepeden bakar. Hayata karşı doyumsuz bir tutkusu vardır ve daha güzel şeylerden zevk alır. 


Aslan burcu kadınıyla ayrılma sebeplerinizden biri onun yaşam düzenine uyamamanızdır. Aslan burcu kadınının olumsuz yönü olarak kıskanç ve sahiplenici olma özelliği ön plana çıkar. Hem de ne sahiplenme! Onu daha iyi tanımak isteyenler Güneşin karakteristik özelliklerine bakarak da anlayabilir. Tüm gezegenler Güneş yörüngesinde hareket etmektedir. Bir Aslan burcu kadını da yaşamının her alanında her şeyin kendi çizdiği yörüngede gitmesini ister (evet ne yazık ki ilişkisinin de). Bu bazen Aslan burcu kadınını “zor kadın” olarak algılamaya sebep olabilir. Ve evet, Aslan burcu kadını zaten zordur da. 

Aslan burcu erkeği bazen sebepsiz bırakır, tıpkı bir avcı gibi davranır. Bir kadını gözüne kestirdiyse o iş artık tamamdır. Güneşin güçlü çekim gücü ona doğduğu gün hediye edildi. Güneş kadar göz kamaştırıcı, herkes ona bakıyor sanki. Bir restoranta gittiğinizde bütün kadınların gözünün onda olduğunu görebilirsiniz. Onun kadın cezbetmekte bir sorunu olmaz. Dikatli olmanız gereken bazı unsurlar var: sizi ele geçirene kadar tatlı ve ateşli sözler söyleyebilir ve avını avladıktan sonra ilgilenmeyebilir. Sizi avlar, yakalar ve bir Aslan gibi doyar, macera orada bitebilir!


Aslan burcu erkeği yapısı itiibarıyla her kadını beğenebilir ama her kadınla kalmaz. Bir avcı olarak avını yakalar, karnını doyurur ve sofradan kalkar. Kadınlar için durum çoğunlukla böyledir. Fakat, bu durum yalnızca aradığı kraliçesini bulana kadardır. Hayatı için, yolculuğu için. Kraliçe yalnızca onun yörüngesinde onunla birlikte hareket edebilecek kapasiteye sahip kadındır. Kraliçesi onun parlaklığını fark etmeli ama o da Aslan burcu erkeğinin yanında parlamalı. Aksi taktirde Aslanın parlaklığını söndürmekten başka bir işe yaramaz. Aslan böyle bir kadını sadece evine kadar bırakır ve bir daha aramaz.

YORUMLAR

bottom of page