top of page

Aslan burcu erkeği nelerden nefret eder?

woman24.png

Aslan burcu güneş tarafından yönetilir. Onu daha iyi anlamak, nelerden hoşlandığını ya da nefret edebileceğini kavrayabilmek için öncelikle güneşin karakteristik özelliklerine bakmalıyız. Güneş, içinde bulunduğumuz güneş sisteminin merkezinde yer alan yıldızdır ve her şey onun ekseninde döner. Aslan burcu erkeklerinin bu kadar benmerkezci bir yapıya almaları elbette tesadüf değil. Aslan bu özelliğini güneşten almıştır.


Tahmin edilebileceği gibi bu kadar benmerkezci biri aynı zamanda kontrol etmeyi ve yönetmeyi sever. Nefret ettiği şeylerin en başında yönetilmek ve kontrol altına alınma çabası gelir. Hatta, bu aslanın en nefret ettiği şeydir. Aslan planları yapandır, uygulayan değil. Her şey onun yaptığı planlar doğrultusunda ilerlemek zorundadır. Bir aslan erkeğinden size uymasını asla beklemeyin. En nefret ettiği şey kendini başkalarına uydurmaktır.

Aslanın astrolojik değeri güneş ona aynı zamanda parlamayı ve en tepede olmayı öğretmiştir. Aslan bu yüzden şan şöhret tutkunudur. Dikkat çekicilik onun ruhunun gıdası. En nefret ettiği şey sönük olmak ya da dikkat çekmediği bir ortamda bulunmaktır. Kariyer yaşamında da parlamayı ve yükselmeyi sever. En nefret ettiği şey yükselmemek ya da başkasının gölgesinde kariyerde bulunmaktır. Aslanın kendi çizgisi vardır. Organize etmeyi ve herkesi kendi ekseninde toplamayı sever. Nefret ettiği şey ise başka birinin ekseninde dizilmektir.


Aslan erkekleri oldukça göz kamaştırıcı ve dikkat çekici parlak kişilerdir. Hatta bazı aslan erkekleri bu durumu biraz abartıp parlak nesne sendromu yaşayabilirler. Parlak nesnelere düşkündürler. Bir aslan burcu erkeğinin parlak bir aksesuarı olabilir. Ya da kadında da parlak bir nesneyi çekici bulabilir (parlak taşlı iç çamaşırlar, parlak ayakkabılar). Onun en nefret ettiği ise sönük olmak ya da sönük insanlarla takılmaktır. Bu sönüklük bazen insan ruhuna yöneliktir bazen dış görünüşe. Sıradan tiplerle arkadaşlık etmeyi ya da sönük kişilikteki insanlarla takılmayı sevmeyebilir. Yanındaki partnerin de böyle olmasını ister. Sıradan, bakımsız ya da sönük kadınlara çok fazla ilgi duymaz.

Aslan aynı zamanda bir kedidir ve kedinin hoşlandığı şeylerden hoşlanır, onun nefret ettiklerinden nefret eder. Aslanın evinde rahat ettiği bir köşe vardır. O köşeyi sahiplenir. Aslan neden mi nefret eder? Köşesine birini oturmasından. Aslan her ne kadar enerjik bir burç olsa da bazen bir kedi gibi yumuşak bir kanepe üzerinde rahat bir şekilde uzanıp yatmayı sever. Eğer onu bu halde gördüyseniz rahatsız etmemelisiniz.


Aslan bir güneş burcu olarak yüksek egoya sahiptir. Aslanın kırmızı çizgisi onun egosudur. En nefret ettiği şeylerden biri de kendinden daha yüksek egolu biridir. Eğer aslana partner olmak istiyorsanız onun egosunu okşamayı ve egosunu sizden yüksek seviyede tutmasına izin vermek zorundasınız. Yoksa aslan aniden terk edip gider. Onu ara sıra pofpoflamak ve gururunu okşamak sizin yanınızda kendini daha rahat etmesine sebep olur. Egosunu incitici, aşağılayıcı sözleri asla bir aslan erkeğine söylemeyin. Bu onun en nefret ettiği şeylerdendir.

Aslanın nefret ettiği şeylerden biri de emir almak ya da bir organizasyonu yönetmesine izin verilmemesidir. Bırakın emirleri aslan versin, organizasyonu da o yönetsin. Aslan kendi yaşamına dair bir şeyi asla başkasının yönetmesine de izin vermeyecektir. Bu yüzden aslanı asla yönetmeye ya da yönlendirmeye kalkmayın. Aslan bildiğini okur!


Bir aslan erkeğinin nefret ettiği bir diğer şey de başkalarına bağlı olmaktır. Başkasının kendisine bağlı olmasını bir nebze kaldırabilir ama o asla birine bağımlı bir yaşam sürdüremez. Bağımsızlık onun ruhunun bir ihtiyacıdır. Ondan bu bağımsızlığı almaya çalışmayın. Bağımsızlığını değil sizi terk edecektir. Ona bazı tavsiyeler vermenizde sorun yok fakat bu tavsiyeleri dayatmaya ve yön değiştirmesi konusunda diretmeye de çalışmayın. Hatta onun giyim kuşamına bile karışmayın!


Bir aslan burcu erkeği aynı zamanda sonsuz ruhsal enerjisini söndüren ya da nötrleştiren her şeyden nefret eder. Parlamak onun ihtiyacıdır ve parlamasına izin verilmeli. Eğer şöhret istiyor ya da ünleniyorsa asla aslan burcu erkeğinin yoluna engel olmayın. Sizi yolda bırakır ve siz olmadan parlama ihtiyacını karşılama doğrultusunda deva eder. Onun enerjisini düşürecek her şeyin kendisine ihanet ettiğini düşünür. Aslan, enerjisini dünyaya yansıtmak istiyorsa mutlaka ona bunu yapmak hususunda destek olunmalı.

YORUMLAR

bottom of page