top of page

Aslan burcu erkeği Oğlak burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan ve Oğlak tam anlamıyla farklı dünyaların insanlarıdır. Bu ikilinin sağlıklı bir ilişki yaşayabilmeleri için bireysel farklılıklarının bilincinde olmaları gerekir. Birbirlerini anlama sorunu yaşayabilirler.


Aslan, tıpkı astrolojik değeri güneş gibi aşırı derecede çekim gücüne sahiptir. Güneşin çizdiği yörüngeye benzer bir şekilde yörüngesi vardır. Hiçbir şeyin kendi çizdiği çerçeveden çıkmasına tahammül edemez. Bu yüzden Aslan burcu erkeğine bir “kontrol hastası” da denebilir. Oğlak kadını da kendi dünyasında kendi kuralları, kendi doğruları ve yanlışları olan kadındır. Aslanın doğru dediğine Oğlan yanlış diyebilir. Aslan-Oğlak kombinasyonunda fazla kuralcılık bu ilişkinin kopma noktası olabilir.

Aslan aynı zamanda bir kraldır ve kraliyet zevklerine sahiptir. Asla ucuz şeylerden ve ucuz yaşamdan haz etmez. Çocukları en iyi okullarda okutmak, en iyi otomobili kullanmak, en iyi evde oturmak gibi tutkuları olabilir. Oğlak, için bu biraz yüksek klas yaşam tarzı sayılabilir. Fakat, Aslan her zaman yanında kraliçe gibi duracak bir kadın arar. Eğer oğlak kadını kendini bu yaşam tarzına yükseltebilirse Aslan erkeğini elde edebilir. Aslan, güneş tarafından yönetilir. Güneşin yüksekliği, parlaklığı ve yüceliği Aslanın kişiliğinde gizlidir. Bu yüzden parlak taşlara ya da şaşalı yaşam tarzına merakı vardır.


Kraliyet ailesi ruhuna sahip bir Aslan erkeğinin gücünü ve statüsünü koruma ihtiyacı vardır. Eğer oğlak kadını bu gücü anlar ve korumayı kabul ederse ilişkilerinin şansı daha fazla. Aslanın en sevmediği şey yanında ucuz görünen ya da onun kral tarzına uymayan bir kadındır. Oğlak kadını ne yapıp edip ruhunu Aslanın seviyesine yüceltmeli. Oğlak kadını belki zor yaşam şartlarına alışkın. Çok fazla parada pulda gözü yok. Pahalı giyinmek ya da havalı olmak gibi merakları bulunmaz. Oğlak burcu zor günleri bilip anladığı için para biriktirme meraklısı olabilir. Aslanın ise bir kral gibi yaşamaya ihtiyacı var. Fakat tutumlu Oğlak kadını asla Aslanı bu yaşam tarzından vazgeçip para biriktirmeye zorlamamalı.

Aslan güneşten aldığı parlaklığı yansıtan tüm dikkatleri üzerine çeken erkektir. Onun her zaman bir hayran kitlesi ve seyircileri var. Hatta Aslanın bundan hiçbir şikayeti olmaz. Oğlak kadını Aslanın bu yönünü anlamalı ve taktir etmelidir. Aşırı kıskançlık ya da çevresinde çok fazla insan olduğundan şikayet etmek Aslanı boğabilir. Aslan ilgiyi beğenir ve onun kronik bir övülme ihtiyacı da vardır. Oğlak kadını bu ihtiyacı karşılamayı bilmeli. Aksi taktirde Aslan bu ihtiyacını karşıladığı başka bir partnere yönelmeye aşırı derecede meyillidir. Aslan gücünün ve yeteneklerinin taktir edilmesinden haz alan bir burçtur.


Aslan erkeği ve Oğlak kadınının benzer yönleri de vardır. Her ikisinin de aşırı inatçı olması. Fakat onların inatçılıkları farklı boyutta ya da farklı türdedir. Aslanın yaşam boyunca bir yörüngesi ve kendini merkez alarak çizdiği bir yol vardır. Her şey onun planlarına göre olmak zorunda. Aksi taktirde her şeyi yıkıp yok ederek kendi planları dahilinde bir sistem kuracaktır. Oğlak kadını ise bir şeye hayır dediği zaman asla evet demez. Bu ikili bu işe bir çare bulmalı! Aksi taktirde ilişkileri uzun sürmeyebilir.

Aslan burcu erkeğinin gözü her zaman yükseklerdedir. Unutmayın, o bir güneş! Güneş gibi parlama ve güneş gibi erişilmez yüksekliklere meraklı. Oğlak kadınının fazla lükste ya da yükseklerde gözü yoktur. Azla ya da daha sade bir hayatla yetinebilir. Fakat, Oğlak kadını Aslan erkeğini asla imkansız gibi görünen hedeflerine doğru ilerlemekten alı koymamalı. Çünkü, Aslan için imkansız diye bir şey olamaz. Aslan, zirvede bir noktaya önce bakar, sonra oraya gider!


Birbirlerinden öğrenmeye çalışsalar bile, ikisi arasında iyi bir rekabet gibisi yoktur. Bu onları açık ya da gizlice rakip yapar. İkisi de iki kat parlak ve çok inatçıdır ve hiçbiri imparatorluklarını kurdukları dünyanın kendi bölgelerinden kımıldamaz, her biri kendi imparatorluğunun diğerlerinden daha iyi olduğunu düşünür. Oğlak, Leo’nun parlak ve güneşli yapısından etkilenebilir, ancak gururlu Aslan kendi sırtını okşama eğiliminde olduğunda kolayca sinirlenir. Oğlak burcu, otoriter, inatçı, entelektüel olmakla birlikte Leo'dan çok daha fazlası gibi Leo ile aynı niteliklere sahiptir. Ancak, bunu çok fazla göstermiyorlar. Bu konuda daha az rahatsız edicidirler. Birbirini neyin motive ettiğini anlamak her zaman büyülüdür ve zihinlerini ve ruhlarını birbirlerine açar. Sonuç olarak, Aslan ve Oğlak arasında yaşanan şefkat ve şefkat beklenmedik bir şekilde artarak aralarındaki bağı çok daha güçlü hale getirir.


Her ne kadar Aslan ve Oğlak burçları farklı dünyaların insanları olarak ortak bir zemin bulamasalar da bu ikilinin ilişkiyi sürdürmek için tek şansı var: ikisinden birinin diğerine uyması. Aksi taktirde işleri zor. Biri yukarılarda dolanmayı seven kendini kral gibi gören Aslan erkeği, diğeri ise tutumlu ve daha mütevazi yaşayan Oğlak kadını. Bu belki de bazıları için bir prensle kül kedisi aşkı gibidir. Ama yine de imkansız değil! Birbirlerini anlarlarsa beraber uzun yıllar da geçirebilirler.


ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

OĞLAK BURCU : 22 Aralık - 21 Ocak

Sayısı: 10

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Dizler, kemikler, dişler

Astrolojik değeri: Saturn

Dost burcu: Balık

Düşman burcu: Koç

Oğlak burcunu temsil eden Tarot kartı: Şeytan

Yaşam mottosu: Engeller beni yıldıramaz!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yengeç

Oğlak burcunun pozitif özellikleri:

Pratik, disiplinli, güçlü, azimli, kuralcı, görev duygusu gelişmiş , sistematik, olgun , güvenilir, otoriter, sağlam, bağışıklık sistemi güçlü, özgüveni yüksek, hastalıklara dayanıklı, sırtı kolay yere gelmez, her felaketten sağlam çıkar, zorluklardan korkmaz, problemsiz hayatı sıkıcı bulur, en ağır sorumlulukları alabilir.


Oğlak burcunun negatif özellikleri:

Tutucu, inatçı, kaba, şanssız, tutucu, yavaş, muhafazakar, kibirli, şüpheci, affetmeyen ,merhametsiz ,  sabit fikirli, adaletsiz, aşırı kuralcı, maddiyatçı, önce iş sonra aşk, başarıya geç ulaşır, takıntılı, kontrol takıntısı olan, parayı seven, bir şeye inandı mı fikirleri değişmeyen, hayatı zorluklarla dolu.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page