top of page

Aslan burcu erkeği Terazi burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan ve Terazi genellikle birbirlerini anlayacakları yüksek klas bir ilişkiye sahip olurlar. Fakat, bu ilişkide tek sorun Terazinin her zaman “biz”, Aslanın ise “ben” odaklı olmasıdır. Yine de bir şekilde bu soruna çare bulabilirlerse uzun süreli ve sağlıklı bir ilişki yaşayabilirler. Bir Aslan erkeği aşırı derecede benmerkezci olabilir fakat Terazi kadını için ilişki ağır basar.


Aslan ve Terazi burçlarını gezegenleri ile ilgili benzer noktalar var olduğundan bu iki burç kolaylıkla bir orta yol bulabilir. Her ikisi de sıcak gezegene sahip bu iki burç bir şekilde anlaşabilse de kendini diğerine uyarlayan ya da uyduran daima Terazi olacaktır. Çünkü Aslan tıpkı yıldızı güneş gibidir, kimsenin ekseninde dönmez, herkes onun eksenine katılmak zorundadır. Ayrıca aslan ruhsal aleminde insanları çevresinde toplamayı ve kontrol altına almayı başaracak kadar güçlü bir kişiliğe sahiptir. Terazinin gezegeni Venüs de Aslanın yıldızı Güneşin çevresinde çaresizce dönen gezegenlerden yalnızca biridir. Bu ilişkide her zaman Aslanın dediği olacaktır.

Aslan güneşin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle parlar ve daima egosunu herkesten yüksek tutmak ister. Onun bu parlama, görünür olma ve dikkat çekme ihtiyacını Terazi karşılamayı öğrenmeli. Bir Aslan erkeği doğuştan liderdir ve eninde sonunda lider olduğunu herkese kabul ettirir. Tıpkı gezegeni Güneş gibi, herkesi ve her şeyi çevresinde toplayacak ve kendi seyirci kitlesine sahip olacak bir bireydir. Terazi bundan asla rahatsız olmamalı çünkü Aslan için durum böyle, yapılacak bir şey yok. Parlamak ve en tepede olmak onun ruhunun en büyük ihtiyacıdır.


Terazi kadını Aslanın “kontrol manyağı” bir yapısı olduğunu eninde sonunda anlayacaktır. Aslan ipleri elinde tutmayı sever. Müthiş organizasyon yetenekleri vardır. Terazi belki ilk başlarda bunu bilmese de zamanla Aslan erkeğinin bu organizasyon yeteneklerini öğrenecek ve onun her şeyi başaracağına inanacaktır. Aslan aşırı derecede sıcak ve pozitiftir. Onun için ulaşılmayacak bir hedef yok. Tek ihtiyacı bir kadının onu biraz pofpoflaması, sırtını sıvazlaması. Terazi bunu çözerse Aslanla sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki yaşayabilir.

Aslanın yıldızı Güneş içinde bulunduğumuz Güneş sistemindeki en ağır vücuttur. Bu yüzden aslanların ağır kişilikleri ve her ortamda bir ağırlıkları vardır. Terazinin gezegeni güneşin çevresinde dönen çok sayıda gezegenden yalnızca biri. Kolaylıkla Aslanın kontrolü altına girebilir. Aslan zodyaktaki en güçlü burçtur fakat zıtların uyumu gereği kırılgan ve narin burç olan Terazinin güçsüzlüğü ona çekici gelebilir ve onu kanatları altına almak isteyebilir. Ayrıca her ikisinin de gezegeni aşırı derecede sıcaktır ve bu yüzden onlar aslında aynı dünyaların insanlarıdır.


Aslan güneşin karakteristik özelliklerine sahip olduğundan dikkat çekme, parlama ve en iyileri yaşamaya oldukça meraklıdır. Burada bir konuda teraziyle uyuşabilir. Terazi de lüks ve konforu seven bir burçtur. Hem Aslan erkeği hem de Terazi kadını çocukları en iyi okullarda okutmak, en iyi otomobilleri kullanmak ve en iyi evde oturmak konusunda her zaman hem fikir olacaklardır. Asla unutmayın, aslan aynı zamanda bir kraldır ve soylu muamelesi görmek ister. Ucuz şeyler ona göre değil. Terazi kadını aslanın bu konuda da ağırlığını taşımayı öğrenmeli.

Aslan erkeği yine güneşten aldığı enerjiden dolayı oldukça yaratıcı ve girişimcidir. Onun aklına her ay yeni bir iş fikri ya da bir proje gelebilir. Terazi de sanata aşırı derecede bağlı bir burçtur. Her ikisi de yaratıcılık ve sanatı birleştirebilirlerse muhteşem projeler ortaya çıkarabilirler. Aslan her eline aldığı şeyi güneşin seviyesine kadar en tepelere çıkarabilir ve yaptığı projeleri şöhrete kavuşturabilir. Terazi ona bu konuda güvenip sanatsal yeteneklerini ona sunarsa servete bile kavuşabilirler.


Bir Aslan erkeği için hiçbir şey kendi gururu ve kahramanlıklarından daha yüksek bir değere sahip olamaz. Fakat, terazi her zaman adaletin yanındadır. Onun için adalet Aslanın egosundan daha değerli olacaktır. Aslan egosunu yükseltmek adına adaletsiz işler yapmaya da meyilli olabilir fakat bu Terazinin kırmızı çizgisi olacaktır. Terazi hiçbir zaman aslanın egosunu yüceltme adına haksız işler yapmasının arkasında durmaz ve bu Aslanı öfkelendirebilir. Çünkü bu mesele her ikisi için de bir kırmızı çizgidir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

TERAZİ BURCU : 23 Eylül - 22 Ekim

Sayısı: 7

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: böbrek

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Yay

Düşman burcu: Oğlak

Tarot kartı: Adalet, Denge

Yaşam mottosu:  Her şeyden önce kibarlık ve zerafet!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Koç

Terazi burcunun pozitif yönleri:

Paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, ince, kibar, sakin, arabulucu, dengeli, sosyal, içten, düşünceli, nezih, romantik, anlaşmaya hazır, adil, tarafsız, nazik, arabulucu, geçimli, duygusal, diplomatik, oturup kalkmayı bilen, iyi bir hakem, nezaketli, yumuşak kalpli, merhametli, haksızlıklara tahammül edemeyen, hukukun üstünlüğüne inanan, aşırıya kaçmayan, güzel giyinen, sanatçı ruhlu, estetikten anlayan, zıtları birbirine uydurmayı bilen.


Terazi burcunun negatif yönleri:

Kararsız, değişken, plansız, sabırsız, aşırı detaycı, kolay etkilenebilen, duygusal gelgitler , hayır diyememek, lükse düşkün, mükemmeliyetçi, güzellik tutkunu, aşırı seçici, kusurlara takılabilen, markacı, çabuk unutan, şıpsevdi, aniden karar değiştirebilen, uzun vadeli planlar yapamayan, duygularını belli etmeyen, hızına yetişilmeyen, günü birlik yaşayan, aniden unutan, beklemeyi sevmeyen.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page