top of page

Aslan burcu erkeği Yay burcu kadını ilişkisi

woman24.png

Aslan ve Yay burçları her ikisi de ateş unsuruna sahip oldukları için aşkta ateşli bir yaklaşımı paylaşır. İkisi de sezgisel olarak aşık olur ve ortak bir eylemlerden zevk alırlar. Fakat Yay çitlerle çevrilmeye alışkın olmayan gezgin ruhtur, oysaki Aslan erkeği herşeyi ya da herkesi kontrol altına alma eğiliminde. Bu ikili bu sorunu aşmayı başarırlarsa uzun yıllar mutlu bir ilişkinin tadını çıkarabilirler.


Gururlu Aslan erkeğinin kendini diğerlerinden üstün görme sorunsalı vardır ve bunu göstermek için çabalar. Böyle bir imajı sürdürmek ve başkalarının da bunu onaylamasını açıkça bekler ve bu onun gururunu arttırır ve cömert doğasına katkıda bulunur. Hayatın her alanında asil bir zevke sahiptir ve edepini tüm gücüyle korur. Spot ışığından hoşlanır ve elde ettiği başarılarla övünür. Yay burcu kadını da onun hayranlarından biri olmalı. Bu sadece ilgiyi sevdiği için onu yatıştırmak içindir. Bir ilişkide, Aslan erkeği doğası gereği sadıktır ve inatçı olmasına rağmen kadınına kendini adadığında kraliçe gibi davranır.

Aslan erkeği ve Yay kadını bir araya gelip aşık olduklarında bu neredeyse kırılmaz bir bağ olacaktır. Yay kadınının kıvılcımı ve samimiyeti Aslan erkeğini hevesleriyle birleştiğinde ortada kıvılcımlar coşar. Fakat bu iki ateş burcu birleşince çok fazla ateş oluşur ve ateşin fazlası da suyun fazlası kadar zararlıdır. Birbirlerini dengelemeye ihtiyaç duyarlar. Bu ikili bazen birbirlerinin karakterlerini yere seriyor gibi görünseler de, sadece birbirlerinin sadakatini ve bağlılığını test ediyor olabilirler. 


Aslan erkeği doğal olarak huzursuz Yay partnerinden daha sadıktır. Ancak bu Yay kadınının aldatacağını göstermez. Vücutta ayakların yöneticisi olan Yay burcu adeta bir gezgindir ve işine gelmediğinde yapmak istediği tek şey “gitmek” olacaktır. Yürümeyi ve yaşamda ilerlemeyi sever, hiçbir yerde (hatta bazen hiçbir erkekte) gereksiz yere uzun süre takılı kalmaz. Yol alması gerektiği zamanı bilir ve yol alır. Bu kontrolperest Aslan için adeta bir tehtittir. Çünkü Aslan bir Güneş ve herşey onun yörüngesinde olmalı. Yay kadını ise klay yörüngeye girmez. 

Aslan erkeği eğer Yay burcu kadını için “işte tam aradığım kadın” demişse olay orada bitmiştir. Bir şekilde Yay kadınını ele geçirir. Fakat bu ikilinin flört süresini biraz uzun tutma eğilimi var (her ne kadar her ikisi de hızlı ateş olsalar bile) birbirleri için yeterince iyi olup olmadıklarını anlamak için değerli zamanlarını boşa harcamak yerine birbirlerine bolca gizli testler uygulayabilirler. Bazı soruları tuzak sorulardır ve verilecek cevaplar tıpkı bir test sorusu cevabı gibidir.


Aslan erkeğinin sevecen doğası ve Yay kadınının arkadaş canlısı davranışı ilişkilerini tek bir çizik bile vermeden yaşamalarını sağlayacaktır. Bu özellikler ikilinin ilişkisini aşk ve dostluktan oluşan güzel bir kombinasyon haline getirir. Aslan erkeği ve Yay kadını romantizmin çiçeklerini, sevgi yağmurlarını ve birlikteliğin sıcaklığını yaşarlar. Birbirlerine olan inançlarına güvenerek hayallerini gerçekleştirirler ve güvenle uzun yıllar birbirlerine bağlı kalabilirler. Yay Aslana daha az güvensiz ve daha alçakgönüllü olmayı öğretirken, Aslan erkeği Yay kadınının hayatına biraz istikrar  ve özgüven getirir. Birlikte olduklarında her şeyin en iyisi olurlar ve birbirlerinden uzakta olduklarında sadece 'daha iyi yanlarını' özlerler!

Bu çifti bir araya getiren ilk şey aslında onların ateş tabiatıdır. Her ikisi de mutlu, neşeli, iyimser insanlardır ve birbirlerinin içinde aynı ruha sahiptirler. Hem Aslan erkeği hem de Yay kadını, hayatın parlak tarafına bakma konusunda uzmandır ve ikisi de heyecan arayandır. Bu nedenle ilk buluşmalarında bol bol kahkaha atarlar. Başlangıçta, Aslan erkeği Yay kadını uyumluluğu oldukça eğlenceli ve neşelidir ve her iki ortağa da çok fazla neşe getirir.


Partneri tarafından tapılmak isteyen Aslan erkeği, Yay kadınının kendisine ne kadar harika olduğunu söylemeye devam edemeyecek kadar kendi işini yapmakla meşgul olduğunu fark ederse burada ipler kopabilir. Kendisine yeterince ilgi göstermediğini hissedecek ve bu onu somurtkan ve huysuz yapacaktır. Yay kadını, kendisi için maceraya atılacağı bir sevgili arar. Aslan erkeği ve Yay kadını uyumluluğunun gelişmesi için, her iki partnerin de beklentilerini yeniden ayarlaması önemlidir.

YORUMLAR

bottom of page