top of page

Aslan burcu erkeği Yay burcu kadını uyumu

woman24.png

Aslan ve Yay arasındaki bir ilişki kesinlikle hızlı ve tutkulu başlayacaktır. Ateş-ateş elementinin tutkusu ve enerjisi bu iki burçta çarpılarak çoğalır. Fakat ateşin fazlalığı bazen ilişkide çok fazla kıvılcım ve tetikleyici enerji olduğuna işaret edebilir. Eğer ateş-su elementi kombinasyonu olsaydı belki de ateşi dindirecek bir unsur olduğundan bahsedilebilirdi. Fakat her ikisi ateş olan burçlarda herhangi bir öfke patlamasını dindirecek unsur olmadığından bu burçlar çok dikkatli olmalıdır.


Aslan burcu erkeği ve Yay burcu kadınının ilişkileri hızlı ve tutkulu başlar. Her ikisi de sıcak, tutkulu ve eğlenceli insanlardır. Fakat ilişkilerinin ilk başlarında çok fazla çatışma yaşayabilirler. Bu bir nevi birbirini tanıma ve egoları çatıştırma süreci olacaktır. Fakat bir Yay burcu kadını asla Aslan burcu erkeğinin egosuyla başa çıkamaz ve pes etmelidir. Her ikisini de ateş elementi yönetir. Fakat mutlu ve huzurlu bir ilişki için içlerindeki ateşi beslememeleri gerekir. Çünkü bu ilişkide zaten ateşin enerjisi çok fazla.

Aslan burcu erkeği oldukça enerjik ve cömerttir. Onu tanımak ve anlamak için astrolojik değeri olan güneşe bakın. Güneşte ne görürseniz Aslan burcu erkeğinde de onu göreceksiniz. Parlaklık, enerji yüksekte olması, çekim kuvveti, sıcaklık. Güneşe dair ne hissediyorsak bunların hepsi aynı zamanda Aslan burcu erkeğinin birer karakteristik özelliğidir. Yay ise koruyucu ve şans getiren gezegen Jüpiter tarafından yönetilir. Bu burçların ortak özelliklerinden biri her ikisinin de koruyucu ve cömert olmasıdır.


Aslan tıpkı güneşin çevresinde gezegenleri toplayıp kendi ekseninde döndürmesi gibi sürekli peşinde olan bir insan kitlesi ya da izleyici vardır. Aslan erkeği daima taktir edilir ve her zaman çevresinde hayranları vardır. Eğer bir Yay burcu kadını kıskanç olduğunu düşünüyorsa Aslanın bu yönünden haberdar olmalı. Hem Aslan hem de Yay sosyal insanlardır. Yay burcunun da çevresinde daima insanlar bulunur. Fakat Aslanın çevresindeki kitle ona hayranlıkla bakan bir kitledir. Aslan her zaman en tepede tıpkı bir güneş gibi parlar.


Aslan aynı zamanda bir kedidir. Kendine ait köşesi ve telif hakkını koruduğu şeyleri vardır. Yay burcu kadını bir Aslanla uyum içinde beraberlik yaşamak istiyorsa öncelikle Aslanın bir kedi olduğunu anlamalı. Yay burcu kadının sosyal olmak istediği zamanlarda Aslan erkeğini evde bir kedi gibi yumuşak bir kanepede uzanıp yatarken bulabilir. Aslan her ne kadar enerjik bir burç olsa da keyfine de düşkündür. Eğer miskin miskin yatmak istiyorsa onun bazen bu kedi hareketlerini anlayışla karşılamak gerekir.


Aslan burcu erkeği Yay burcu kadını her şeyden önce aynı elemente mensupturlar. Bu yüzden aynı dünyanın insanlarıdırlar. Birbirlerini çok iyi anlarlar, aynı dili konuşurlar. Bununla beraber, hem Aslanın yıldızı Güneş hem de Yayın gezegeni Jüpiter cömert ve vermeyi seven gezegenlerdir. Bu ikilinin dünyaya verecek o kadar çok şeyi var ki. Eğer birlikte çalışarak partner olmaya ya da güzel projeler yaratmaya girişirlerse çok başarılı olurlar. Aslan yaratıcıdır Yay ise şanslı. Yaratıcılık ve şans bir araya geldiğinde olmayacak iş yoktur.

Fakat bu ikilinin çakışabilecekleri bir nokta var: Yay burcu zodyakta özgürlüğüne en düşkün burçtur. Yönetici organı bacaklar olan yay kendisine uymayan her şeyden yürüyerek uzaklaşmaya aşırı derecede yatkındır. Bununla beraber Aslan erkeği tam anlamıyla bir “kontrol manyağı” olarak karşımıza çıkar. Aslan tıpkı güneş gibi yaşamında bir yörünge çizer. Hiçbir şeyin o yörüngenin dışına çıkmasından haz almaz. Yay ise kimsenin çizdiği yörüngede dolanmak istemez. Bu ikili özgürlükçü-baskılayıcı zıtlığıyla baş etmeyi öğrenmeden sağlıklı bir ilişki yaşayamazlar.


Aslan erkeği Yay kadını kombinasyonunda üzerinde çalışmaları gereken bir konu daha var: Yay aşırı özgürlükçü, yenilikçi ve yeni adımlara açıktır. Aslan ise daima daha gelenekçi, baskıcı ve eleştiriye kapalıdır. Yay aklına geleni özgürce söylemek ister. Fakat aslan egosunu incitecek hiçbir şeyi duymaya hazır değildir. Aslan kendi kurduğu sistemin ya da planı birinin beğenmemesinden haz almaz ve o tam bir övgü meraklısıdır. Bu ikili bir şekilde orta yolu bulmayı öğrenmelidirler. Aksi taktirde uzun vadeli ve huzurlu bir ilişki yaşamaları çok zor.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

YAY BURCU : 22 Kasım - 21 Aralık

Sayısı: 9

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Bacaklar

Astrolojik değeri: Jüpiter

Dost burcu: Kova

Düşman burcu: Balık

Yay burcunu temsil eden tarot kartı: Aziz

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: İkizler

Yaşam mottosu: gezmek ruhun gıdasıdır!

Yay burcunun pozitif özellikleri:

İdealist, yönü belli, gezgin, yenilikçi, şanslı, modern, enerjik, sosyal, özgürlüğüne düşkün, açık fikirli, iyimser, umutlu , dışa dönük, neşeli , açık yürekli, cömert, yardımsever , insancıl , merhametli , hoşgörülü , gerçeği arayan , kaşif , gezgin , açık sözlü , dürüst, güvenilir, yerinde saymayı sevmeyen, amacına odaklı, öğrenmeyi seven, yolculuk yapmayı seven, nasibi açık, bolluk bereket içinde yaşayan, arkadaş canlısı.


Yay burcunun negatif özellikleri:

Unutkan, rahat, aşırı tasasız, liberal, kontrolsüz, dikkatsiz, ciddiyetsiz, organize yetenekleri zayıf, dün söylediğini bugün unutan, yarını düşünmeyen, fazlasıyla iyimser, sorumsuz, kaprisli, patavatsız, hayalperest, dik kafalı, dağınık kafalı, gezmezse hasta olan, yerinde duramayan, bir orada bir burada, seksi değil spor giyinen, 30 yaşından önce başka bir kişilik 30 dan sonra başka bir kişiliğe sahip, aşırı şakacı, her şeyi sallayan, ertelemeye meyilli kişilik.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page