top of page

Aslan burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

woman24.png

Ateş ve Su aşk ilişkisinde birleşirken herhangi birinin aşırılığının zararlı olabileceği çok hassas bir ilişki kurarlar. Aslan ateşin enerjisiyle ilişkiyi daha sıcak bir hale getirmeye çalışırken, yengeç tam anlamıyla bir duygusallık okyanusudur. Fakat, yine de ateş-su ilişkisinde zıtların dengeleyici faydasını da görürüz. İki ateşin bileşiminde çok fazla kıvılcım ve patlayıcı enerji bulunur. Bir ilişkide biraz da olsa su bulunması daima dindiricidir.


Aslan erkeği şefkatli ve koruyucudur. Kanatlarının altına almayı sever. Hem kendini hem de sevdiklerini, ailesini ve partnerini koruma ve kollamada onun üzerine bir burç yoktur. Daima seyircisi vardır. Tıpkı güneşin çevresinde tüm gezegenleri toplayıp döndürmesi gibi aslan da her zaman bir izleyici ve hayran kitlesine sahiptir. Aslanın yıldızı güneş yengecin gezegeni Ay için biraz fazla ağır. Bu ilişkide yöneten kimdir sorusuna kesin ve net verilecek cevap Aslandır. Şöyle düşünün, aslanda güneşin karakteristik özellikleri var ve güneş her şeyi, tüm burçların gezegenlerini çevresinde döndürecek kadar güçlü. Yengecin gezegeni Ay tüm bu güç ve çekim kuvvetine çaresizce kapılmak zorunda olan minicik bir gezegendir. Bu yüzden Aslanın yengeci yönetememek gibi bir sorunu asla olmaz.

Yengeç kadını ise karşı koyulamayacak kadar tatlı ve ince ruhludur. Adeta minicik bir kalbi var. Yengecin bu tatlılığı her an herkesin ona aşık olmasına sebep olabilir. Bu aslanı da etkileyen bir unsur olabilir. Aslan, onu güçlü kollarıyla kavrayacak ve onun ruhundaki her şeye hakim olacak kadar güçlü. Sonuçta zıtların birbirini çekmesi denen bir şey var. Aslanın kendini bu kadar güçlü hissetmesi onu daha kırılgan ve kolay hakimiyeti altına alabileceği bir partner arayışına itebilir. İşte o zaman karşısına yengeç çıktıysa Aslanın bu yengeç için yanıp tutuşması ihtimali var.


Aslan her zaman kükreyendir, kükremeye meyillidir. Onun bu kükreyişleri hassas ve kırılgan yengeci ürkütebilir.  Bir yengeç kadını güçlü Aslan erkeğine aşık olduğunda öncelikle iki şekilde tepki verir, ya çok nazik ve kadınca utangaç olur ya da yeterince iyi olmadığını hisseder. Aslan bunlardan her ikisine de çekilebilir. Aslan yapısı itibariyle bir kraldır ve daima kraliçe olmaya layık özgüveni yüksek bir kadınla ilişki kurmak ister. Fakat, bu her zaman geçerli olmayabilir. Aslan, eğer yengecin bu hassas ve kırılgan yapısına kendini kaptırırsa bir yengeç de onun kraliçesi olabilir.

Aslan erkeği ve yengeç kadını aslında ayrı dünyaların insanlarıdır. Bir ateş elementi mensubu olarak aslan daima hızlı düşünür, hızlı hareket eder. Yengeç su elementine mensuptur. Suyun içinde hayat her zaman daha yavaştır. Bu ikilisin ruhsal-zihinsel boyutta bir hız sorunu yaşamaları büyük olasılık. Fakat yine de her ikisi de buna bir çare bulurlarsa çok uyumlu olabilirler. Ateş ve suyun bu uyumsuzluğunun yanı sıra suyun ateşi dindirme özelliği vardır. Yangın sadece suyla söner! Aslanın içindeki öfkeyi yalnızca bir su grubu kadın nazik dokunuşlarıyla söndürebilir.


Aslan erkeği her zaman taktir edilme, övülme ve tıpkı yönetici yıldızı güneş gibi parlama ihtiyacı içindedir. Yengeç ona iltifat etmeyi öğrenirse ve güneş gibi zirveye çıkıp parlamasına izin verirse Aslanla bir ömür aynı yastıkta kocayabilirler. Aslan aynı zamanda yengeç kadınını içtenlikle besler, saygı duyar ve takdir eder, onu daha güvenli ve daha iyi bir insan yapar. Her zaman onun ruhunu canlandırabilecek bir tada sahip büyüleyici derecede harika hanımını bulur. Aslan asla görkemli ruhuyla yengeci gölgede bırakmak istemez. Tam tersine sahip olduğu her şeyi ve tüm ışığını ona da yansıtmak isteyecektir.

Aslan erkeği eylemlerinde tam anlamıyla bir kraliyet ailesi erkeği gibidir. Yengeç bu ağırlığı kaldırmayı öğrenmelidir. Aslan, kraliyet boyutunda yaşar, her şeyin en iyisini ve en kalitelisini ister: çocukları en iyi okullarda okutmak, en iyi otomobile binmek, en güzel evde yaşamak gibi. Yengece ilk başta bu biraz “üst seviye” yaşam tarzı gibi gelebilse de yengeç kendini Aslanın yörüngesine sokabilecek kadar hafif bir burçtur.


Aslan erkeği ve yengeç kadını bireysel farklılıklarını anlarlarsa çok mutlu olabilirler. Onların bu farklılığı ateş ve su elementlerinin ruhsal boyuttaki farkıdır. Ateş kuru bir elementtir. Ateş elementliler kolay kolay göz yaşı bile dökemezler. Yengeç ise ıslaktır. Bu ilişkide sulu göz olan biri varsa o da mutlaka yengeç kadını olacaktır. Fakat, yengeç kadını asla unutmamalı: çok fazla su ateşi söndürür. Aşırı duygusallık, mızmızlık ve sürekli ağlamak gibi davranışları bir aslan erkeği itici ya da enerjisini nötrleştirici bulabilir ve aniden yengeci hayatından çıkarabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

YENGEÇ BURCU : 23 Haziran - 22 Temmuz

Sayısı: 4

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Göğüs ve mide

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: Koç

Tarot kartı: ay

Yaşam mottosu: Evim güzel evim!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

Yengeç burcu pozitif özellikleri:

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar, içine kapalı, dışarıdan sert görünen duygusal, gizemli, gizli, sezgileri güçlü, duygusal alemi geniş


Yengeç burcu negatif özellikleri:

Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas, sulugöz, aşırı duygusal, çekingen, karamsar, tutucu, gerektiğinde kıskaçlarını çıkarabilen, aşırı savunmacı

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page