top of page

Aslan burcu erkeğinin negatif özellikleri

woman24.png

Bir Aslanın gururu onu bazen çekilmez bir insan haline getirebilir. Eleştiriyi o kadar iyi karşılamazlar ve bazen saldırı olarak algılayarak pençelerini çıkarırlar ve egolarını korumak için ne gerekiyorsa yaparlar. Bazen, egoları onları bozuk bir ilişkiyi onarmaktan alıkoyar. Hatta bozuk ilişkisini korumak yerine egosunu korumayı tercih edecektir. İlişkiden kastımız yalnızca duygusal ilişki değil, insan ilişkileri hatta iş yaşamındaki ilişkileri. Aslan burcu erkeği egosunu korumak adına tüm bağlantıları bile koparabilir.


Dominantlık ve baskın kişilik Aslanın bir başka olumsuz özelliğidir. İşlerin kendi yöntemleriyle yapılmasını severler ve çok iyi bir sebep olmadıkça size itaat etmezler. Sonuçta o Güneş tarafından yönetiliyor ve Güneşin karakteristik özelliklerine sahip. Tıpkı tüm gezegenlerin Güneş yörüngesinde dönmesi gibi Aslanın yaşamında da herşey onun çizdiği yörüngede dönmeli. Aslanın yörüngesinden çıkan onun hayatından da çıkar. Aslan kendi iradesine göre kararlar almayı sever ve her zaman bir tartışmada son sözü söylemek ister. Bu yüzden bir daha Aslan burcuna hükmetmeye çalıştığınızda, zorlu bir tartışmaya hazır olun (ki zaten kaybedeceksiniz, o halde ne anlamı var?).

Benmerkezci yapısı onun bir başka çekilmez özelliği ve insan ilişkilerinde yaşamı zorlaştırabilir. Olayların merkezinde Asan var, durumun merkezinde de Aslan, bakış açısı da Aslana göre olmalı, yani herşey dönüp dolaşıyor yine Aslana geliyor, işte böyle bir durum gerçekten çekilmez olabilir. Asla bir Aslanın sizi olayların merkezine koymasını bir şeyi sizin bakış açınızla görmesini beklemeyin. Biraz (hatta çok fazla) benmerkezcidirler ve herkesten önce kendi bakış açılarını düşünürler. 


Aslanların da pozitif yönleri olduğu gibi negatif yönleri de vardır. Bir Aslan burcu erkeğinin sevmediği şeylerin en başında ıvır zıvır ve ufak tefek işler gelir. Küçük işlerle uğraşmaktansa olaya en tepeden ve merkezden bakmayı tercih eder. Durumun ince ayrıntılarıyla ilgilenmez fakat durumu çok iyi yönetebilir. Kendi uğraşmadığı işleri kendinden düşük seviyede gördüğü insanların başına atmak gibi bir sorunu zaman zaman vardır. Ama yine de motive edicidir ve o insanlar bu işleri nasıl yapacakları konusunda güzel tavsiyeler verir. Bir başka deyişle, bir sorun çözücü değil sorunun yöneticisi olacağı bir rolde değilse o sorun sonsuza kadar çözülmeden kalacaktır.

Güneş ona bazı negatif özellikler de vermiştir. Tıpkı gezegeni güneş gibi herşey onun etrafında döner (ya da en azından onun dünyayı algılama biçimi budur). Sizin de bir şekilde onun yörüngesinde kalmanız gerekiyor. Eğer Aslan burcu bir gün sizi aramayı sormayı keserse bilin ki onun yörüngesinden çıkmışsınızdır. Ne yazık ki olayları sizin bakış açınızdan görmesini sağlamak oldukça zor bir iştir ve inatçı sabit bir burç olan aslan tıpkı gezegeni Güneş gibi benmerkezcidir ve kendini merkeze alarak bakar. Bu yüzden onu başka bir şekilde bir işi yapmaya ikna etmek bazen bir kabusa dönüşebilir.


Aslan burcu erkeğinin olumsuz yönü olarak kıskanç ve sahiplenici olma özelliği ön plana çıkar. Hem de ne sahiplenme! Onu daha iyi tanımak isteyenler Güneşin karakteristik özelliklerine bakarak da anlayabilir. Tüm gezegenler Güneş yörüngesinde hareket etmektedir. Bir Aslan burcu erleği de yaşamının her alanında her şeyin kendi çizdiği yörüngede gitmesini ister (evet ne yazık ki ilişkisinin de). Bu bazen Aslan burcu erkeğini  “zor adam” olarak algılamaya sebep olabilir. Ve evet, Aslan burcu erkeği zaten zordur da. 

Aslanların kıskançlık ve sahiplenmeye eğilimli oldukları bilinmektedir ve bu onların ilişkilerini hem duygusal boyutta hem de insan ilişkileri ve iş yaşamı boyutunda zorlaştırabilir. Aslan, kendisine ait bir şeyin başkası tarafından alınmasından da hoşlanmaz. Bir Aslan ile çıkıyorsanız, kıskanç davranacaklardır, ancak bu sadece sizi sevdikleri için olacaktır! Fakat onun kıskançlığı yanındaki kadına bakılmasından değil. Tam tersine yanındaki kadın güzel ve gösterişli ise bir Aslan erkeği için o kadınla görülmek bir onurdur.


Aslan burcu erkeği Zodyakta en özgüveni yüksek erkek olabilir fakat herkes gibi onun da zayıf yönleri ve zaafları var. Onu anlamak için zayıflıklarını bilmeniz gerekir ve bazen bunları keşfetmek zordur. O kadar ketum biri değildir sadece duygusal olarak zor şeyler hakkında konuşmak istemez, özür dilemeyi sevmez ve kesinlikle bir konuda zayıf olduğunu kabul etmek istemez. Negatif yönleriyle yüzleşmeyi sevmez fakat bazen onların farkına varır. Lider ve yönetici olarak zor bir görevi vardır ve ardından gelen sorumluluk nedeniyle ona saygı duyulmalıdır.

YORUMLAR

bottom of page