top of page

Aslan burcu erkeğiyle ilişki

woman24.png

Aslan burcu erkekleri tüm burçlar içinde en sıcak ve en sevecenleridir. Son derece cömerttirler ve sevdiklerine genellikle sebepsiz yere her türlü hediyeyi vermeyi severler. Aslan genellikle mutlu ve iyimserdir ve başkalarını da mutlu etmeyi sever. Onun bu pozitif enerjisi güneşten aldığı bir karakteristik özelliktir. Aslan her zaman pozitiftir ve ışığını herkese yansıtır. İlişkide de partnerine karşı sıcaktır.


Aslan burcu erkekleri ilişkide daima pozitiftirler. İçsel coşkuları ve ışıkları bitmek tükenmek bilmez. Olumsuz insanlardan ve sürekli olumsuz düşünen bir partnerden uzaklaşabilir. Aslanın en sevmediği şey sürekli mızmızlanan ve hayat hakkında şikayetlerini çok fazla dile getiren kadınlardır. Aslan bu kadınlar anlayamaz ve onlarla anlaşamaz. Çünkü aslan tüm olumsuzluklara rağmen hayatın daima güzel olduğunu düşünür ve partnerinden de böyle bir tavır sergilemesini bekler. Aksi taktirde partneri onu sıkar ve bunaltır.

Leo güneşin ağırlığını taşır. Bu yüzden yüksek egosu vardır ve oldukça özgüvenlidir. Onda bir hava ve bir ağırlık her zaman vardır. Spot ışıklarını sever ve kendisi gibi spot ışıklarını seven bir partner ister. Tüm dikkatlerin onda toplanması aslanı asla rahatsız etmez. Asla unutmayın, aslan güneştir ve daima parlamak ister. Parlamak ve en tepede yer almak onun ruhunun gıdasıdır. Yanında sönük ve sıradan bir partner istemez. Aslana uyum sağlamak için onun gibi olmalısınız.


Aslanın bu güç tutkusu ve liderlik merakı aslında güneşin bir karakteristik özelliğidir. Her nasıl güneş merkezde yer alan bir yıldız olup her şeyi çevresinde döndürüyorsa aslan da ilişkide bu tavrı sergileyecektir. İpler daima aslanın elindedir. Eğer ipleri onun eline vermiyorsanız başka bir partner arayışına girebilir. Aslan erkeği bir doğal lider ve doğal yöneticidir. Ondan bu yöneticilik statüsünü asla alamazsınız. İlişkide de yönetici her zaman aslan olacaktır.

Aslanın yaşama karşı doyumsuz bir tutkusu var ve güzel şeylerden keyif alıyor. Rahat, kalite ve lüks düşkünü olabilir. Gösterişi de sever. Elbette yönetici gezegeni güneş olan bir erkekten bu kadar parlaklık bekleyip gösterişi sevmemesi beklenemezdi. Aslan göze batmayı hatta skandalların odak noktası olmayı, reklamı da her zaman sever. Kendinden söz ettirmek ya da dedikoduların odağı olmakta onun için bir problem yoktur. Gösteriş merakı bazen rüküş giyim ya da dikkat çekici bir aksesuar takması şekliyle de ortaya çıkabilir. Onunla ilişki yaşayan bir kadın onu bu haliyle kabul etmek zorunda.


Aslanın bu gösteriş ve kalite merakı bazen ona pahalıya mal olur. Neredeyse her zaman en iyi restoranı, en iyi oteli ve en iyi otomobili seçecektir. Fakat, bu onun için bir sorun değil. Aslan güneşten müthiş bir organizasyon yeteneği almıştır. Bazen yaratıcılığı ve ortaya çıkarıp kurduğu güzel bir proje ya da şirketle kendine bu yaşamı verecek serveti elde eder. Fakat, her zaman bu serveti kaldırabilecek bir kadınla olmak ister. Bir başka deyişle, aslan yanına yakışan ve kendisiyle aynı dili konuşan bir kadınla ilişki yaşamak ister. Yanında sönük duran ya da onun ağırlığını kaldıramayan bir kadına yol verebilir.

Bir aşık olarak Aslan burcu erkeği, güçlü bir cinsel dürtüyle romantik ve şehvetlidir. Aniden romantik olabilir. Beklenmedik sürprizler yapar hediye alabilir. Şarap, güzel kadın ve cinsellik onun en büyük zevkidir. Fakat, asla unutmayın ki Aslan bir Akrep burcu erkeği gibi cinselliği yaşamının merkezine koymaz. Onun için cinsellik yalnızca bir hobidir. Aşk zamanı aşk, iş zamanı iş yapar.


Aslan burcunun ilişkide olumsuz tarafı yine güneşten aldığı karakteristik bir özellik olarak yeri geldiğinde aşırı sahiplenici olabilir. Bazen kıskançtır fakat her zaman değil. Onun kıskançlığı diğer burçlardan biraz farklı. O yanında parlayan ve dikkat çeken bir kadın ister. İnsanların yanındaki kadına bakması onu fazla rahatsız etmez. Fakat, yanındaki kadının rüküşlüğünün dikkat çekmesinden rahatsız olur. Bir kadının yanında yıldız gibi parlamasını ister.


Aslan aynı zamanda bir kedidir. Kedi gibi alan sahiplenici tavırlar sergiler.  Aslan, "mal varlığının" veya topraklarının tehdit altında olduğunu hissettiğinde patlayıcı bir öfkeye sahip olabilir. Asla unutmayın, o aynı zamanda ormanın kralı. Bir kral ya da soylu muamelesine alışkın. Ona ait olan bir şeyin elinden alınmasına asla izin vermez. Bu gerek bir partner, bazen bir eşya hatta para. Bir şey aslana aitse aslana aittir. Ondan hiçbir şey zorla alınmaz. Eğer bir şeyi zorla alırsanız sizi bırakabilir.


Tıpkı gezegeni güneş gibi aslan da aşırı göz kamaştırıcıdır ve onun karşı koyulamaz bir çekim gücü vardır. İnsanları (ne yazık ki bazen kadınları) çevresinde toplamak ve onları yönetmek aslan için çocuk işi. Bir aslan erkeğinin aradığı zaman kadın bulamamak gibi bir sorunu hiçbir zaman olmaz. Onu anlamak için güneşe bakın: nasıl bütün gezegenler ve bu gezegenlerin yönettiği burçlar, her şey ama her şey güneşin karşı koyulamaz çekim gücüne kapılmış bir şekilde onun çevresinde dönüyoruz. İşte, aslan burcu erkeği de bu kadar çekicidir.

YORUMLAR

bottom of page