top of page

Aslan burcu kadını

woman24.png

Aslan burcu kadını kelimenin tam anlamıyla bir kraliçedir. Fakat, oldukça güçlü ve özgüvenli kişiliğe sahip bu dişi aslanla geçinmek ne yazık ki hiç kolay değil. Astrolojik hükümdarı güneş gibi Aslan burcu kadını da benmerkezcidir ve herkesi, her şeyi çevresinde döndürmeye ve kendine uyarlamaya meyillidir.


Zodyakta özgüveni en yüksek olan burç Aslan burcudur. O tam bir hanım ağa! Aslan kadını  özgüveninden dolayı oldukça rahattır. Kimsenin peşinden koşmaz, koşturur. Kimseye yaranmaz ama ona yaranmak isteyen çevresinde çok fazla insan vardır. Astrolojik değeri güneş ona öyle bir ışıltı vermiştir ki Aslan burcu kadınına metrelerce uzaktan bakan erkekler bile vardır. Aslan kadını aynı zamanda yüksek ruhlu bir kraliçedir. Elde edemeyeceği erkek yoktur. Onu daha iyi tanımak için güneşe bakın. Nasıl bütün burçların gezegenleri çaresizce güneşin çevresinde dönüyor? İşte Aslan burcu kadınında da tam olarak bu vardır. Herkes onun çekim gücüne çaresizce kapılır.

Aslan aynı zamanda bir kraldır, dişisi ise bir kraliçe. Bu yüzden Aslan burcu kadınında kraliyet ailesi mensubu havası görülür. Hiçbir şeyin ucuzu onu cezbetmez. Fakat, bu onu zor ve ulaşılmaz kadın statüsüne sokar. Aslan her şeyin en iyisini ister: çocuklarını en iyi okullarda okutmak, en iyi otomobile sahip olmak, en güzel evde oturmak. Aslan aynı zamanda bir kedidir. Onda kedinin rahatına olan düşkünlüğü de var. Evinde yumuşak, konforlu ve pahalı mobilyalar bulundurmak ister. Eğer mütevazi ya da ucuz yaşama “tamam” diyecek bir kadınla evlenmek istiyorsanız Aslan burcu kadını size uymaz.


Aslan burcu kadını ilk bakışta güneş gibidir. Sıcak, pozitif, sevecen ve çok tatlı. Fakat, tıpkı güneşe yaklaştığında onun içindeki patlamaları farkedeceğiniz gibi Aslan kadını da bu tatlılığı yalnızca öfke patlaması yaşayana kadar sürdürür. Siz siz olun onu öfkelendirmeyin! Ne yazık ki Aslan burcu kadınının öfke patlaması Koç kadını gibi yanar söner de değil. Bir öfkelenirse onu sakinleştirmek çok uzun sürebilir. Ne yazık ki yüksek egosu vardır, bu yüzden çok ufak bir meseleyi uzatıp öfke krizine girmeye meyillidir. Varoluş şeklini veya yaşam kalitesini bozmaya çalışırsanız sizi çok zorlayacaktır.

Aslan burcu kadınları canlı, hayat dolu kişiliklerdir ve onların coşkusu ve coşkusu tamamen bulaşıcı olabilir. Onlarla vaktin nasıl geçtiği bile anlaşılmaz. Hep güler yüzlü, neşeli ve insanları kendine çeken bir yapıları vardır. Fakat Aslanların bir de gölge yanı vardır ki sinirlendiklerinde çok tatsız insan olabilirler. Bir Aslan burcu kadını sinirlendiğinde o ortama şimşek düşmüş gibi olur. Ateş elementinin yıkıcılığı ve öfkesi Aslan burcu kadınının öfkeli anında ortaya çıkar. Bu burcun kadınları yeri geldiğinde intikamcı da olabilirler.


Aslan burcu kadınları kendilerini yaşamın merkezine almaya ve herkesi kontrol altında tutmayı severler. İpler sadece aslanın elinde olmalı. Kontrol ederler fakat kontrol edilemezler. Kendi yaşamlarından sorumlu olmak isterler. Kimseden emir almaya tahammül edemezler. Her şeyi bildikleri ve planladıkları gibi yapmak isterler. Aslan burcu kadını bir plan yapar ve herkesin bu plana uymasını ister. Başkasının yaptığı bir planda asla hareket etmez. Eğer kendisinin yaptığı planın dışında bir plan varsa o planı bozmak için her türlü entrikayı yapmaya meyillidir.

Aslan burcu kadınları büyük hayaller kurarlar ve hiçbir şey onlar için imkansız değildir. Tam anlamıyla bir tanrıça gibi düşünür ve davranırlar. Güneşten aldıkları karakteristikleri gösterirler: yükseklik, parlaklık, sıcaklık, çekim gücü. Bu yüzden egoları en yüksek seviyededir. Övülmeye ihtiyaç duyarlar. Onları övmek yerine güzelliklerine, yeteneklerine ya da sahip oldukları başka bir şeye eleştiri ya da kötü söz söylerseniz Aslan burcu kadını öfkelenebilir. Çünkü bunlara tahammülleri yoktur.


Aslan burcu kadını yaşamında “yüksek profilli erkek” arayışı içindedir. Ucuz hediyeler ya da ucuz yaşam tarzı Aslan burcu kadınına uymaz. O ayağını yorganına göre uzatamayan kadındır, eğer az kazanıyorsanız kredi kartı borcuna hazır olun! Aslan burcu kadını ucuz olan hiçbir şeyi kullanmak istemez. Rahata, konfora ve lükse aşırı düşkündür. Ona kendisini bir “kraliçe” gibi hissettirmeyi başaracak bir erkekle ilişki yaşamak ister. Onun bir yaşam tarzı vardır ve o yaşam tarzına uyabilen erkek onu elde edebilir. Aslan burcu kadını bir erkeği mesleğine ya da statüsüne bakar. En tepedeki erkeklerle ilgilenir.

YORUMLAR

bottom of page