top of page

Aslan burcu kadını Başak burcu erkeği uyumu

woman24.png

Aslan kadını ve Başak erkeği hayatın hemen hemen her alanında farklıdır. Dünyaya ve ilişkilere yaklaşımları birbirinden çok uzak olan bu iki burç eğer uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyorlarsa birbirlerine karşı çok anlayışlı olmaları gerekir.


Bir Aslan burcu kadını doğası gereği otoriter ve kontrol etmeyi seven yapıya sahiptir. Başak burcu erkeğinin Aslan kadınının bu özelliğiyle çok fazla sorunu olmaz. Fakat, Aslan bazen tam anlamıyla bir kontrol manyağı olabilir ve kontrol etme arzusu tahammül edilemez boyutlara ulaşabilir. Çünkü Aslanın arzu ettiği hiçbir şey küçük ölçekli olamaz. Büyük ölçekli başarılar, kariyerde en yüksekteki koltuk, en güzel evde oturmak, çocukları en iyi okullarda okutmak gibi. Başak erkeği her ne kadar “ucuzlukçu” değilse de bir Aslan kadınının bu kraliyet ailesi mensubu havasına biraz uyum sağlayamayabilir.

Bir Aslan burcu kadını yönetici astrolojik değeri güneş gibi parlamak ve dikkat çekmek ister. “Parlamak” adeta onun ruhunun gıdasıdır. Dikkat çekmeyi de sever. Başak burcu erkeği oldukça basit bir yaşam sürer ve onun parlamak gibi bir tutkusu yoktur. Fakat bir Başak erkeği partnerinden gelecek her uyumsuzluk ya da soruna karşı en anlayışlı ve sabırlı burçtur. Bir Aslan kadını ve Başak erkeğinin bu “parlamak mı parlamamak mı” çatışmasında mutlaka bir galip ortaya çıkacaktır. Bunun kim olacağını sadece durum gösterir. Ya Başak erkeği Aslana sade yaşam tarzını benimsetir ya da Aslan kadını ona parlamayı öğretir.


Her iki burcun da “başarılı olmak” anlayışı farklı olabilir. Aslan sadece yönetici statüsünde oturuyorsa bunu başarılı olmak olarak görebilir. Başak burcu erkeği daha kısa vadeli planlar yapar ve daha pratiktir. Bazen ikinci olmak da bir Başak burcu erkeği için başarıdır. Bir başka deyişle Başak burcu erkeğinin “başarı” olarak adlandırdığı şeye bir Aslan kadını “başarısızlık” diyebilir. Neyse ki başak erkeğinin Aslan burcu kadını gibi pofpoflanma ya da övülme ihtiyacı yok. Bu yüzden bu konuda çok büyük çatışma yaşamazlar.

Bu ikili elementlerinin farklı olmasından dolayı çok fazla bireysel farklılığa sahip olabilirler. Fakat bu hem iyi hem kötü sayılır. Aslan bir ateştir Başak ise toprak. Evet iki ateş aynı dünyaların insanlarıdır fakat ateşin çok fazlası da çok fazla kıvılcım demektir ve aşırı yok edici olabilir. Başak burcu erkeğinin elementi toprak burada dengeleyici bir element olarak devreye girer. O Aslanın ateşini söndürmese de bu ateşin çok fazla yıkıcı ve yok edici olmasına izin vermez.


Bu ikilinin elementleri arasındaki bir diğer fark ise ateşin çok hızlı ve değişken olması toprağın ise tam tersine yavaş ve sabit olmasıdır. Aslan kadını çok hızlı düşünür ve ani dürtüsel hareketlerde bulunabilir. Toprak hareket etmeden önce çok fazla düşünecektir. Aslan ateş elementi gereği yaratıcı Başak ise iş bitiricidir. Bu ikisi ilişkilerinin dışında bir partner olarak iş yapmaya karar verirlerse harika projeler ortaya çıkarabilirler. Aslan kadınının tüm yaratıcı fikirleri Başak burcu erkeğinin onları projeye dönüştürmesiyle hayat bulur.

Bu ikilinin çok şanslı olduğu bir alan var. Başak erkeğinin itaatkar olması. Aslan kadını buna çok ihtiyaç duyacak fakat her burçta bu özelliği bulamayacaktır. Fakat aşırı derecede dürüst Başak bazen doğruları söyleme adına Aslan kadınının kusurlarına işaret edebilir. Eğer bir Aslan kadını öfke patlaması yaşarsa işte tam bu noktada yaşayacaktır. Çünkü Zodyakta eleştirilmekten en çok nefret eden burç Aslan burcudur. Başak onun bu yapısını öğrenip eleştirme aşkıyla yanıp tutuştuğunda dilini biraz tutmayı becerirse bu noktada çatışmazlar.


Aslan ve Başak özellikle lider-takipçi şeklinde harika ilişki kurarlar. Fakat bu, Başak burcu erkeğinin pasif ve güçsüz bir erkek olduğu anlamına gelmez. Başak erkeği oldukça centilmendir ve Aslanın zekasına her zaman hayran olacaktır. Eğer bir Aslan kadını bir karar vermişse mutlaka bunun mantıklı bir sebebi olduğunu düşünen onun yüce zekasını onaylayan erkektir. Aslan burcu kadınının “el üstünde tutulma” sevdası nihayet Başak burcunda can bulur. Başak bütün kararları Aslana bırakabilecek erkektir. Bu aslında onun Aslana olan hayranlığını onaylama ve gösterme şeklidir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

BAŞAK BURCU : 23 Ağustos - 22 Eylül

Sayısı: 6

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Bağırsak ve sindirim sistemi

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Akrep

Düşman burcu: Yay

Tarot kartı: Ermiş

Yaşam mottosu: Hatasız kul olmaz, önemli olan düzeltmek!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Balık

Başak burcunun pozitif yönleri:

Seçici, ayrımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz , düzenli, disiplinli, derli toplu, becerikli, yardımsever, uyumlu, dengeli, çalışkan, mütevazi, dürüst, düzenli, ince farkları görme kabiliyeti, zevk sahibi olma, analiz, gayretli, organize çalışan, sabırlı, başladığı işi bitiren, güzel giyinen, evi temiz, mükemmeliyetçiliği abartabilen, tutucu, değişime direnen.


Başak burcunun negatif yönleri:

Şüpheci, önyargılı endişeli, kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan , geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkaran , önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran, mükemmeliyetçi, kolay kolay beğenmeyen, zor insan, aşırı titiz, kılı kırk yaran, sabit fikirli, ikna edilemeyen, inatçı, değişime aşırı direnen, aşırı detaycı.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page