top of page

Aslan burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu

woman24.png

Boğa ve Aslan burçları birbirleriyle uyumludur. Her ikisi de güvenliğe ve sadakate değer verir. Ve bu neredeyse yaşamlarının her alanı için geçerli. Fakat, biri enerjik ateş diğeri daha katı element toprak kombinasyonunda bu ikili biraz hız sorunu yaşayabilir. Aslan ateştir, hızlı düşünür hızlı hareket eder. Boğa ise topraktır yavaş değişir.


Boğa erkeği Aslan kadınını biraz melodramatik bulabilir. Aslan için ise Boğa oldukça inatçıdır. Ancak yine de bir bağlılıkları varsa birbirlerinden hoşlanırlar ve karşılıklı anlayışla uzun vadeli ilişki yaşayabilirler. Ateş-toprak elementi kombinasyonu bazen farklı dünyaların insanı olmaya  zorlar. Fakat eğer ateş-ateş kombinasyonundan bahsediliyor olsaydı bu ilişkide çok fazla kıvılcım olurdu. Ateşin çok fazlası hiçbir zaman iyi değildir. Toprak ateşi dindirici bir element olmasa bile en azından daha fazla yakıcı ve yok edici olmasını engeller.

Aslan kadını bazen aşırı derecede kontrol tutkunu olabilir. Bu onun yıldızı güneşten aldığı bir karakteristik özellik. Nasıl güneş çekim gücüyle tüm gezegenleri yörüngesinde döndürüyorsa Aslan kadını da yaşamı boyunca tıpkı güneş gibi davranır. Her şeyi çekip çevirmek ister, her şeyin onun kontrolü altına girmesini isteyecektir. Onun öfkelenmesini sağlayan şey kontrolünden çıkan durumlar. Boğa ise hareket ettirmesi en zor burçlardan biri. Eğer bir Aslan kadını yaşamın bir yönde hareket etmesini arzu ediyor ve Boğa erkeği o noktada hareketsiz duruyor ya da inatçılık ediyorsa orada bir çatışma kaçınılmaz olur. Boğa erkeği bir şekilde kendini Aslan kadınına uydurmayı ve uyarlamayı öğrenmeli.


Boğa burcu erkekleri planları ve tutkuları kimse için değişmez. Boğa burcu insanları yavaş ve temkinli, disiplinli ve pratiktir. Aynı zamanda sert, inatçı ve kararlıdırlar. Boğa burcu erkeği hedefine ulaşmak için başkasına güvenmek yerine kendi planını kendi yapar. Oldukça da disiplinlidir. İşte tam bu noktada bu ikilinin çakışma ihtimali bir kez daha söz konusu. Çünkü güneşin karakteristik özelliklerine sahip bir Aslan kadını asla değişmez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Aslanın planlarıyla boğanın planları aynı olmayabilir. Bu ikili bu işe bir çözüm bulmalı aksi taktirde burada bir çatışma yaşanabilir.

Aslan burçları daima en tepede, kontrol noktasında, iktidarda olmak ister. Boğa ise bazen aşırı inatçı tavırlarıyla Aslanın çizdiği yörüngede ilerleme konusunda direnç gösterebilir. Aslan yönünü değiştirmediği bir partnere karşı zorlayıcı tavırlar sergileyebilir. Bir Aslan kadını ve Boğa erkeği bu sorunla yaşamayı öğrenmeli. Aslan aşırı zorlayıcı olmamalı, Boğa da aşırı inatçılığı terk etmeli ve orta bir yolda buluşmalılar.


Tüm bunların yanı sıra bu ikilinin lüks ve konfor arzusu vardır ve bu onların ortak noktasıdır. Aslan aynı zamanda bir kral, dişisi ise kraliçe. Bu yüzden bir Aslan kadınında kraliçe ruhu vardır. En güzel evde yaşamak ister, çocuklarının en güzel okullarda okumasını arzu eder, en iyi otomobillere layıktır. Boğanında lüks yaşamla bir sorunu yok. Sonuçta o da bir toprak elementi bireyi. Para ve lük bir Boğa erkeğini her zaman cezbeder. Bu ikili lüks yaşamı beraber paylaşabilirler.

Yine de Aslan burcu kadını ile boğa burcu erkeği isterlerse güzel ilişki yaşayabilirler. Her ikisi de sıcak gezegenler tarafından yönetilir, Güneş ve Venüs. İkisi de cayır cayır yanmakta. O yüzden aynı dünyaların insanları olabilirler ve birbirlerini anlayabilirler. İlgi alanları ve entelektüel anlayışları söz konusu olduğunda birbirlerini anlarlar. Fakat bazen birbirlerinin sinirlerini de bozabilecek entelektüel tartışmalara girebilirler. Boğa erkeği pratik bakış açısına sahipken Aslan kadını egosuna tutunur ve çözümü olmayan bir çatışma doğar. Uzlaşma pek mümkün olmayabilir. Tartışma ya hiç kapanmaz ya da ikisinden biri odayı terk edebilir.


Bu ikisi ateş-toprak kombinasyonu gereği yaratıcılıkla iş bitiriciliğin takım oyununu oynayabilirler. Kıvılcım her zaman ateşten yani Aslandan çıkar toprak elementi her zaman ürün vericidir. Bu yüzden bu ikili beraber güzel fikirleri başarılı projelere de dönüştürebilirler. Aslanın yaratıcı güçleriyle Boğanın maddeleştirici güçleri birleşirse bu ikili evlendiklerinde çocukları için harika bir gelecek sunabilecek maddi güce sahip olabilirler.


Bu ikili yatakta da oldukça uyumlu. Ateş-ateş kombinasyonu kadar yangın çıkaramasalar da her ikisi de sıcak gezegenin burçlarıdır ve çok sıcak dakikalar yaşarlar. Yatakta birbirlerini anlayabilirler adeta aynı dili konuşurlar. Fakat yönetmeyi çok seven Aslan burcu kadını yatakta da bu özelliğini ortaya koyabilir. Yönetilmeyi sevmeyen Boğanın yatakta ise böyle bir sorunu asla olmayacaktır.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page