top of page

Aslan burcu kadınının diğer burçlarla uyumu

woman24.png

Aslan burcu kadını zodyakta “zor kadın” ünvanını taşır. Bunun sebebi astrolojik hükümdarı güneşin içinde bulunduğumuz güneş sistemindeki en ağır vücut olması hiçbir gezegenin çevresinde dönmemesi. Bir aslan burcu kadınının neden bu kadar zor ve uyarlanamaz olduğunu anlayabilmek için onun yıldızı güneşi tanımamız gerekir. Aslanın yıldızı Güneş tüm burçların gezegenlerini çevresinde döndürür fakat o hiçbirinin çevresinde dönmez. Bu her burcun onun çekim kuvvetine kapıldığı anlamına gelse de bazı burçlar diğerlerine göre Aslan burcu kadınına daha uyumlu ya da daha uyumsuzdur.


Astrolojik etkileşimlerin dışında burçların element etkileşimleri de vardır. Aslan burcu ateştir. Doğal olarak bir Aslan burcu kadınının ateş elementleriyle aynı dünyanın insanı olduğunu düşünebilirsiniz. Evet, bu doğru fakat ateşin çok fazlası da ilişkide büyük yangın çıkartabilecek çok fazla kıvılcım olması anlamına gelir. Aslan burcu kadını kendisi gibi Aslan, Yay ve Koçla elementinden dolayı uyuşabilir, fakat bir çatışmaya girerlerse bu çatışma çok şiddetli olacaktır. Ateş-ateş kombinasyonunda o kadar yüksek enerji vardır ki bu kadar enerji yanlış kullanılırsa sonu felakettir. Her ikisi de sinirli ve kavgacı olduklarında biri alttan almayı öğrenirse bu ikili uzun vadeli ilişki ya da dostluk kurabilirler. Aksi taktirde çok uyumlu olmalarına rağmen ani bir öfke patlamasına ilişki ya da arkadaşlıklarını feda edebilirler.

Aslan burcu kadını su grubu erkekler olan Akrep, Balık ve Yengeç ile ateşle olduğundan çok daha farklı bir kombinasyon oluşturur. Aslan bu burçlara göre aşırı dominant kalacaktır ve ilişkiyi yöneten olur. Fakat, su ateşim karşısında onu dindiren bir element olmasına rağmen suyun çok fazlası ateşi tamamen söndürür. Bu yüzden bir Aslan burcu kadınının su grubu burçları Akrep, Balık ve Yengeç ile olan ilişkisinde her iki tarafın da dikkatli ve dengeli olması gerekir. Bu ikili aynı dünyaların insanları değillerdir fakat bireysel farklılıkları üzerinde çalışırlarsa ilişkileri sağlıklı olabilir.


Aslan burcu kadınının hava grubu erkekleri olan ikizler, kova ve terazi burçları ile daha uyumlu bir etkileşimi vardır. Hava her zaman ateşi azdırır fakat fazlası söndürür. Yine de ateşe en iyi gelen element havadır. Zodyakta iki hızlı element vardır bunlar ateş ve havadır. İki yavaş element ise toprak ve sudur. Ateş ve hava elementi hızlı yaşar, hızlı düşünür ve hızlı yön değiştirir. Bu yüzden Aslan burcu kadınının bu elementin burçlarıyla bir ruhsal hız sorunu olmaz. Fakat su ve toprak elementleri yavaştır. Aslanın zihinsel hızına yetişemeyebilirler. Aslan kadını “hadi” dediğinde karşı taraftan da ani tepki bekler. Fakat su ve toprak grubu burçlarının ani reaksiyon vermesi mümkün olmayabilir.

Aslan burcu kadını kendisi gibi ateş grubu olanlarla element uyumu yaşasa da kendisi gibi başka bir benmerkezci aslan erkeğiyle ilişkisinde birbirlerini hizaya getirme sorunları yaşayabilirler. İlişkide farklı yönlerde hareket etmek istediklerinde ya da fikir ayrılığı yaşadıklarında işleri çok zor olacaktır. Onların çatışması iki aslanın birbirini parçalaması kadar şiddetlidir. Çünkü her iki aslan da yaşamın kendi ekseni etrafında dönmesine o kadar alışmıştır ki asla başka bir eksende hareket edemez. Aynı dünyanın insanları olmaları çok fazla fikir ayrılığı yaşamamaları için rahatlatıcı bir etki olsa da yaşam yolculuklarında bazen bir kez fikir ayrılığına düşmeleri bile ilişkilerini sonu olabilir.


Aslan burcu kadınının koç burcu erkeğiyle ilişkisinde de element uyumu vardır fakat bağımsız koç bazen alıp başını gitmek ister. Eğer bir Aslan burcu kadını ile Koç burcu erkeği farklı yönlerde ilerlemek isterlerse Koç buna iki şekilde tepki verebilir: Ya idealist Koç ideallerini seçerek Aslanı terk eder, ya da Güneşin çekim gücü ağır geldiğinden Koç erkeği ideallerini Güneşin çekimine teslim edecek ve Aslanla yola devam edecektir. Aslan kadını aşırı baskın tavırlarıyla koç erkeğini kendi ekseni etrafında döndürmek konusunda oldukça iddialıdır. Eğer koç onun bu baskısına dayanabilirse ilişki uzun sürebilir.

Aslan burcunu en çok zorlayan bir burç vardır ki o da Balık burcu. Bu ikisi o kadar farklı dünyaların insanlarıdır ki aynı noktada buluşmuş olmaları bile tam anlamıyla bir mucize. Aslanın gezegeni güneş tamamen ateş, balığın gezegeni Neptün ise tamamen sudur. Ateş ve su birbirini dengeliyor olsa da çok fazla ateş ve çok fazla suda bu durum söz konusu değil. Ya ateş söner ya da su buharlaşır! Bu ikilinin bir araya gelmesi oldukça güç olsa da karşılıklı çabayla bunu başarmaları mümkün olabilir.

YORUMLAR

bottom of page