top of page

Aslan burcu kadını genel özellikleri

woman24.png

Aslan burcu zodyakta güneşin etkisi altında kalan tek burçtur. Onu daha iyi tanımak ve anlayabilmek için güneşe bakmalıyız. Güneşin ruhsal özellikleri: Sıcaklık, parlaklık, yükseklik, çekim gücü. İşte bir aslan burcu kadınının özeti. Aslan burcu kadını oldukça sıcak ve neşelidir, yüksek egoya sahiptir. Aynı zamanda aşırı derecede parlak ve çekicidir. Bütün gözler her ortamda ona çevrilir.


Astrolojik değeri güneş ona çekiciliği adeta hediye etmiştir. Hepimiz ve tüm burçların gezegenleri çaresizde Aslanın gezegeni olan güneşin çekim kuvvetine kapılmış dönmekteyiz. Her burç kombinasyonunda birbirini çeken ve iten burçlar vardır. Fakat Aslan öyle bir burçtur ki onun zodyakta çekmediği hiçbir burç yok. Aslan burcu kadınına zodyaktaki tüm burçların zaafı vardır. Bir Aslan burcu kadını parlaklığıyla her girdiği ortamda ilgi çeker. Daima çevresinde bir izleyici kitlesi ve hayranları vardır.

Aslan burcu kadını her yönden bir kraliçe ve muhteşem bir dişi aslandır. Onda adeta bir kraliyet ailesi mensubu havası görülür. Her şeyin en kalitelisini istemek, lükse meraklı olmak, kendini hep en üstün hissetmek, emirler yağdırmak. Bunlar aslan burcu kadınının bazı özellikleri. Aslan burcu kadını her zaman ulaşılmaz kadındır ve egosu yüksektedir. İlişkilerinde de böyledir. En zor elde edilen hatta yatağa götürülen kadın aslan burcu kadınıdır. Aslan burcu kadını tam anlamıyla bir “yüksek profilli erkek” meraklısıdır. Her erkeği beğenmez. Onun kriterlerine girebilmek için çok fazla testten geçmeniz gerekecektir.


Aslan burcu kadını aynı zamanda sıcak ve güler yüzlüdür. Tam anlamıyla neşe kaynağı ve herkesi güldürmeyi başaran tatlı kadın. Fakat onun bu hali yalnızca sinirlendiğinde ve pençelerini çıkarana kadar sürer. Egosu incindiğinde ya da kontrol altına alındığında pençelerini çıkarabilir. Bir Aslan kadını yaşam tarzına ya da bir işi nasıl yaptığına dair eleştirilere karşı da bir anda parlayabilir. Ne yazık ki bir dişi aslanın öfkesi Koç burcu gibi yanar söner de değil. Onun öfkeli halinin bitmesi biraz zaman alabilir.

Aslan burcu kadını kendi yaşamından sorumlu olmayı ister. Yönlendirilemez. Ona ne yapacağını ya da neyi nasıl yapacağını söylerseniz aşırı tepki verebilir. Asla unutmayın, onun gezegeni Güneş. Güneş, her şeyi çevresinde döndürür fakat o zodyaktaki hiçbir gezegenin çevresinde dönmez. Aslan kadınları da böyledir. Kimseye ayak uyduramazlar. Onların kendi yaşamları için çizdikleri bir yön ya da yörünge var. Yalnızca bu yörüngede hareket ederler. Aslan kadını her şeyi kendine uydurmak ve uyarlamak ister.


Aslan burcu kadınında bir tanrıça ya da kraliçe imajı vardır. En güzel markaları kullanmak ister. Her zaman havalıdır. Ne giyse yakışır, güneş gibi parlar ve herkesi kendine baktırmayı başarır. Onlarda çok değişik bir hava vardır. Çevrelerinde daima onlarla iletişim kurmak isteyen insanlar olur. Tıpkı gezegeni güneş gibi çekim kuvvetleri vardır ve her zaman insanları çevrelerinde toplamayı becerirler.

Fakat Aslan kadınının bir negatif yönü vardır ki o tam anlamıyla bir övgü hastasıdır. Güzel sözler duymaya ve egosunun yüceltilmesine ihtiyaç duyar. Bunun tam tersini yaparsanız, yani ona kötü söz söyler ya da egosunu incitirseniz güneş gibi aniden parlayabilir. Eleştiriye ya da neyi nasıl yaptığına dair kötü fikirlere asla tahammül edemez. En çok güvendiği zeka kendi zekasıdır. Bir işi kendinden daha iyi yapacak biri olduğuna hiçbir zaman inanmaz. Bu yüzden kontrolcüdür.


Aslan kadınının dünyası yalnızca kendi etrafında döner. Aslan ormanın hükümdarı olarak kabul edilir, bu yüzden aslan kadını kendi dünyasının lideridir. Cesaret, üstünlük ve egemenlik ister. Olağanüstü başarılara ulaşmak ister. Onda bir kraliçe edası vardır. Bu yüzden emir almaktan nefret eder fakat emirler yağdırabilir. Evlilik yaşamlarında da aşırı dominant kadın rolü üstlenebilirler.


Aslan burcu aynı zamanda zodyakta özgüveni en yüksek olan burçtur. O tam bir hanım ağa! Aslan kadını  özgüveninden dolayı oldukça rahattır. Kimsenin peşinden koşmaz, koşturur. Kimseye yaranmaz ama ona yaranmak isteyen çevresinde çok fazla insan vardır. Astrolojik değeri güneş ona öyle bir ışıltı vermiştir ki Aslan burcu kadınına metrelerce uzaktan bakan erkekler bile vardır. Aslan kadını aynı zamanda yüksek ruhlu bir kraliçedir. Elde edemeyeceği erkek yoktur. Onu daha iyi tanımak için güneşe bakın. Nasıl bütün burçların gezegenleri çaresizce güneşin çevresinde dönüyor? İşte Aslan burcu kadınında da tam olarak bu vardır. Herkes onun çekim gücüne çaresizce kapılır.

YORUMLAR

bottom of page