top of page

Aslan burcu kadını İkizler burcu erkeği uyumu

woman24.png

Aslan ve İkizler, ilişkilerine ilk başta çok hızlı bir başlangıç yaparlar. Her ikisi de zodyakta süper hızlı burçlardır ve ateş-hava kombinasyonu sayesinde sorunsuz bir şekilde ilişkilerini rayına sokarlar. Birbirileriyle başlangıçta kurdukları bağlantıyı harika bulurlar. Eğer bu durumu devam ettirebilirlerse çok uyumlu ilişki sürdürebilirler.


Bir Aslan kadını astrolojik değeri güneşten çok fazla karakteristik özellik almıştır. Aslanı tanımak için güneşi tanımalıyız. Sıcaklık, çekim gücü, parlaklık. İşte Aslan burcu kadınının özeti. Sıcaktır, aşırı derecede çekicidir, her zaman parlamayı ve dikkat çekmeyi, en tepede olmayı ister. İkizlerin bunlarla bir sorunu olmaz. İkizler Aslan kadınının tüm bu yönleriyle yaşayabilir. Hatta ikizlerin gezegeni Merkür Güneşe en yakın gezegendir. Bu yüzden İkizler Aslanı çok yakından gözlemleyebilir ve onu her zaman en iyi anlayandır.

Hem Aslan kadını hem İkizler erkeği her ikisi de aşırı derecede eğlenceli ve entelektüel insanlardır. Doğaları gereği konuşmayı severler ve son derece arkadaş canlısı yapıları vardır. Sıcaklık bu ikilinin ortak özelliği. Beraberken sıkılmak nedir bilmezler. Beraber vakit geçirmekte hiçbir sorunları olmaz. Aynı dünyanın insanlarıdır beraber bir ömür bile geçirseler birbirlerinden bıkmazlar. Fakat tüm bunlar asla çatışmayacakları anlamına gelmez. Özellikle Aslan kadınının bazı kırmızı çizgileri vardır ve bu kırmızı çizgilere asla dokunulmaması gerekir. Çok fazla konuşan ve bazen alaycı olabilen bir İkizler erkeği her şeyle alay edebilir fakat bir Aslan kadınıyla asla! İşte o zaman tüm o sıcaklık yerini şiddetli çatışmalara bırakabilir.


Aslanın gezegeni güneş aşırı derecede ağır İkizlerin gezegeni Merkür ise çok hafif. Buradan anlaşılacağı gibi bu kombinasyonda yönetici büyük ihtimalle Aslan olur. Fakat İkizler tüm sıcaklık ve samimiyet dışında Aslanı kaldırabilecek kapasiteye sahip olmalı. Her ne kadar aynı dünyaların insanları olsalar da asla unutmamak gerekir Aslan bir kraldır, dişisi ise bir kraliçe. O, hep kraliçe gibi yaşamak ve bir kraliçe gibi ölmek ister. İkizler onun bu kraliyet ailesi havasını yaşatmayı öğrenmeli. Bir Aslan kadının en nefret ettiği şey kendisi gibi parlayan bir partnerden çok uzak sönük bir partnerdir. Bu sönüklük bazen dış görünüş bazen yaşam tarzıyla alakalı. Bir Aslan kadını parlama ihtiyacı içindedir. Eğer ikizler erkeği onun bu parlama ihtiyacını karşılayamazsa bu ilişkinin sonu olmayabilir.

Aslan kadını ve İkizler erkeğinin çatışabileceği bir başka nokta da Aslan kadını çok tutarlı ve planlıdır. Tıpkı yıldızı güneş gibi bir Aslan kadını kendisi için bir yörünge çizer. Yaşamındaki her şey ve herkes bu yörüngede hareket etmek zorunda. Fakat İkizler burcu erkeği bir oradadır bir burada. Aslan tek fikre bağlı kalır ve o fikrin peşini asla bırakmaz. İkizler ise sürekli farklı fikirler peşinde koşar. Aslanın çizdiği yörünge belli fakat İkizler erkeği bu yörüngenin dışına çıkmaya aşırı meyilli bir burçtur. Adeta bir o yana bir bu yana savrulur. Uzun vadeli planlar mı? Asla İkizlerin yapabileceği iş değil. Bu noktada İkizlerin yalnızca iki seçeneği olacaktır. Ya kaderini çizme işini Aslana bırakacak ya da çekip gidecek. Eğer bu ikili bir gün ayrılırlarsa en büyük olası sebep budur.


Neşeli ve alaycı tavırlarıyla ünlü İkizler burcu insanlarının bazen önce konuşup sonra düşünmek gibi bir özelliği vardır. O kadar hızlı hareket ederler ki söz artık ağızdan çıkmıştır. Eğer düşünmeden Aslanı incitici bir söz söylerlerse Aslan kadını öfkelenebilir. İkizler burcu erkeği Aslan burcu kadınını incitici sözler söylememek için elinden geleni yapmalı. Bu bir espiri bile olsa Aslan egosunu incitecek espirilere karşı aniden parlayabilir.

Aslan kadını ve İkizler erkeği hem rasyoneldir hem de zihinsel faaliyetlerine odaklanmıştır. Aslanın derin bir duygusal geçmişi var, ancak partnerinin sözlerine ve entelektüel gücüne çok dikkat eder. İkizler erkeğinin Aslan partnerine hayranlık duyan sadık bir takipçi olmakla hiçbir sorunu olmaz. Bu yüzden Aslan o çok ihtiyaç duyduğu “yönetme” ve “kontrol etme” arzusunu İkizler partneriyle doya doya yaşayabilir. Hatta bu gücü tamamen eline alırsa kelimenin tam anlamıyla İkizler erkeğini parmağında oynatacak kadar hünerlidir. İkizlerin gezegeni Aslanın gezegeni yanında o kadar hafiftir ki parmağında oynatıldığının farkına bile varmaz!

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

İKİZLER BURCU : 22 Mayıs - 22 Haziran

Sayısı: 3

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: eller

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Aslan

Düşman burcu: Balık

Tarot kartı: Aşıklar

Yaşam mottosu: Hemen şimdi!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yay

İkizler burcu pozitif özellikleri:

Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:

Sabırsız, sikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page