top of page

Aslan burcu kadını iş hayatı

woman24.png

Aslanlar geniş bir kariyer yelpazesine sahiptir ve yapabilecekleri işlerin listesi oldukça geniş. Bir ateş elementi burcu olarak Aslan kadını sıcak, enerjik ve hayat doludur. Oldukça yüksek motivasyona sahip. Onları suratı asık ya da morali bozuk göremezsiniz. İş yaşamında da daima pozitif düşünür ve pozitif sonuçlar alırlar.


Aslan kadınları girdikleri her iş ortamında parlarlar ve yükselirler. Olağanüstü hükmetme ve insanları etkileme yetenekleri vardır. Bu yeteneklerini elbette iş hayatında da kullanırlar. Astrolojik değeri olan Güneş ona çekiciliği aynı zamanda çevresine bir seyirci kitlesi toplama yeteneğini hediye etmiştir. Aslan kadınları hangi iş ortamına girerlerse ilgi görürler ve yükselirler.


Fakat Aslan kadınlarına bir çok kişi iş yaşamında “zor kadın” lakabını takmıştır. Bunun sebebi aşırı benmerkezci olmaları ve her şeyi kendi yörüngelerinde dönmeye zorlayıcı olmalarıdır. Bir aslan burcu kadını bir plan yapar. Ya o plana herkes uyar ya da herkes uymak zorundadır. Eğer başka bir plan yapılmışsa bu Aslan burcu kadınına asla uymaz. Bütün planları kendi yapmak ister ve herkesin onun planlarına göre hareket etmesini arzu eder.

Aslan burcu kadınına iş hayatında “zor kadın” lakabı takılmasının bir başka sebebi de uzlaşmaktan kaçınmasıdır. Kendi kurduğu planın dışındaki tüm tekliflere hayır diyecektir. Bir başka deyişle, bir şey ya Aslan kadınının dediği gibi olur ya da olmaz. Aynı zamanda ayrıntılara aşırı takılabilir ve mükemmeliyetçidir. Bu bazen çevresindeki insanların yaşamını ya da Aslan burcu kadınıyla çalışmayı zor hale getirebilir.


Aslan burcu kadınının aynı zamanda şirkette en iyi olmak ya da en zirveye yükselmek gibi takıntıları da olabilir. En nefret ettiği şey emir almaktır. Bağımsız çalışacakları iş yaşamını ya da kendi sistemlerini kuracakları işleri tercih ederler. Sistemin parçası olamazlar fakat sistemi yönetebilirler. Kontrol etmeye aşırı meraklıdırlar. Eğer bir sistemi yönetici statüde değil sistemin parçası olarak çalışıyorlarsa her şeye burunlarını sokarlar ve işleri herkes için zorlaştırırlar.

Bir Aslan kadını eğer bir ekibin parçası olarak çalışıyorsa aheste aheste liderliğe doğru ilerler. Liderliğe ulaşmak için gerekirse entrikacı olabilir ya da birilerinin ayağını kaydırabilir. Aslında bunu kasıtlı olarak yapmazlar. Yöneticilik onların ruhunda vardır. Yönetmek için doğmuşlardır. Liderlik pozisyonuna geldikten sonra Aslanlar kendini daha iyi ifade eder. Fakat bu pozisyona ulaştıktan sonra bazen başkalarının görüşlerini önemsemeyebilirler.


Aslan burcu kadınlarındaki bu yöneticilik yeteneği aslında herkesin menfaatinedir. Onlar sadece yönetmekle kalmazlar. Tıpkı yıldızları güneş gibi ışık saçarlar ve bildiklerini herkese öğretmek konusunda oldukça cömert davranırlar. Herkes için ilham kaynağı olurlar ve daima pozitif davranırlar. İş yerindeki herkesi yükselmeye ve en iyi olmaya teşvik ederler. Enerjileri bitmek tükenmek bilmez. Herkesi motive ederler ve konuşmaları çok ikna edicidir.

Gezegeni Güneş Aslan burcunu spot ışıklarına fazlasıyla meraklı yapmıştır. Güneş gibi parlamayı ve hep ışıklar altında olmayı severler. Aslan kadınları iş yaşamında kalabalık ortamlardan hoşlanırlar fakat kalabalığın merkezinde yer almak isterler. Ne söyleyeceklerini, ne zaman söyleyeceklerini ve izleyicileriyle bağlantı kuracak şekilde nasıl söyleyeceklerini bilme yetenekleri vardır. Çok iyi konuşmacılık yaparlar. Özgüvenleri oldukça yüksektir. Taktir edilmeye ve alkışlanmaya bayılırlar. Kürsüye çıktıkları zaman izlenir ve alkışlanırlar. Onlarda insanları kendine hayran bırakan bir şey her zaman vardır.


Mükemmel planlar yaparlar inanılmaz strateji yetenekleri vardır. Bir adım sonrasını görebilirler ve hesap edebilirler. Tıpkı gezegeni güneş gibi dev bir sistemi kusursuz idare edebilirler. Kendi sistemlerini kurmak ve çarkı sorunsuz döndürmekte Aslan burcunun üzerine kadın yoktur. Herkesin görevini kusursuz yerine getireceğinden emin olmayı ve denetlemeyi severler. Fakat, onlar bunu kusursuzca yaparken başkalarının hayatını da zorlaştırabilirler.


Aslan burcu kadınını iş hayatında zora sokabilecek bir şey vardır ki o da egosudur. Güneşin kontrolü altında olan bu burç gururunu inciten hiçbir şeye tahammül edemez. Patronunun ona aşağılayıcı bir laf etmesi anında düşünmeden işten çıkabilir. Bu yüzden aslan burcu kadınlarının bazen işe gidip akşama eve “ben işten çıktım” diyerek döndüğü olabilir. İş hayatında kimseye karşı asla alttan almayı sevmez. Alttan almak onun en nefret ettiği şeydir. Gururunu inciten kişi iş arkadaşı hatta patronu dahi olsa anında cevap verebilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page