top of page

Aslan burcu kadını Koç burcu erkeği uyumu

woman24.png

Aslan burcu kadını ve Koç burcu erkeği birlikte yaptıkları her şeyde çok fazla tutku ve enerji ile yüksek ruhlu bir kombinasyon oluşturur. Fakat yine de iki ateş burcu olarak sert çatışmalar yaşayabilirler. Barışı korumayı başarmak için her ikisinin de kendinden ödün vermesi gerekebilir.


Zodyakta ilk burç olan Koç oldukça hızlı bir çekiciliğe sahiptir. Her ikisi de ateş olan Aslan kadını ve Koç erkeğinin ilişkisinde hıza ek olarak çokça kıvılcım bulunur. Fakat kıvılcımın fazlası her zaman tehlikelidir. Bu ikili aynı yönde ilerlemek istediklerinde hızlı bir şekilde karar verir ve hızlı bir şekilde amaçlarına doğru ilerlerler. Fakat anlaşamadıklarında ya da her ikisi de farklı istikamette gitmek istediğinde işleri oldukça zor. Sonuçta her ikisi de inatçılıkta ünlenmiş. İkisinden birinin diğerine uyması mecburi.

Kimse bir Aslan kadınının üstünlük dürtüsünden korkmamalı. Çünkü Aslanlar güçlerini kötüye kullanmak için var olmazlar ve böyle hissetmezler. Tam tersine güçlerini korumak ve kollamak amaçlı kullanmaya meyillidirler. Bir Aslan kadınının çok fazla denetleyici yapıya sahip olması aslında onun koruma dürtüsüyle ilgilidir. Bu kadar kontrol delisi olması asla onun kötü niyetinden değil. Fakat bir Koç erkeği yine de bunu anlamakta güçlük çekebilir ve Aslanın denetleyiciliğini kendi bağımsızlığına saldırı olarak algılayabilir.


Aslan kadını ve Koç erkeğinin birbirine benzer yönleri vardır. Bunlardan biri her ikisi de birinciliğe oldukça meraklı ve asla ikinci olmak istemezler. Her ikisi de gözünü zirveye dikmiş burçlardır. Bu konuda uyuşurlar. Fakat, onların birinciliğe bakış açısı biraz farklı olabilir. Koç, her zaman en önde giden, her şeyi ilk yapan olmayı ister. Aslan ise her şeyi kontrol eden doğal liderliğe meraklıdır. Aslan kadınının her şeyin en iyisini istemek gibi bir huyu var. Bu biraz lüks yaşam arzusu ya da her şeyin en kalitelisini kullanma takıntısı gibi bir şey. Koç erkeğinin ise böyle lüks ve şatafat takıntıları yoktur. Fakat, en üstteki koltuğa oturmak her zaman onun tercihidir.

Bu ikilinin çakışabileceği tek bir nokta var: liderlik! Aslan yönetici yıldızı Güneş olmasından dolayı aşırı derecede kontrol meraklısıdır. Tıpkı yıldızı güneşin tüm gezegenleri çevresinde toplayıp döndürmesi gibi bir Aslan kadını da yaşamındaki tüm unsurların ahenk içinde bulunmasını ve her şeyin kontrolü altında olmasını ister. Bağımsız Koç erkeğinin en nefret ettiği ise yönetilmek ve yönlendirilmektir. Aslan sınırlandırıcı koç ise sınır tanımaz bir yapıya sahiptir. İşte tam bu noktada çatışabilirler. Fakat, astrolojik değeri ve çekim kuvveti güçlü olan Aslan genellikle bu çatışmada galip gelen taraf olur.


Aslan burçları kendilerini herkesten üstün görmeye meyillidir. Bunun sebebi gezegenleri güneşten aldıkları enerji. Güneş tüm gezegenlerden daha ağır ve çekim kuvvetiyle her şeyi etkisi altına alan bir yıldız. Doğal olarak Aslan kadınında güneşin ağırlığı ve parlaklığı görülür. Her zaman zirvede, en tepede olmayı istemesinin sebebi güneşten aldığı ruhsal enerji. Koçun kendini en tepede görmek gibi bir derdi olmasa da Aslan kadını için tek sorun var: bir Aslan kadını asla kendiyle aynı seviyede olduğuna inanmadığı bir erkekle ilişki yaşayamaz. Onun ağırlığını her erkek kaldıramaz. Eğer bir Koç erkeği Aslan kadınının ağırlığını kaldırmayı başarırsa uzun süren sağlıklı bir ilişki yaşayabilirler.

Koç erkeği de Aslan kadını da doğuştan lider olduklarına inanırlar. Fakat Koç ve Aslanın bu liderliğe bakış açıları farklı. Koç her zaman “ilk” olmayı Aslan ise “sahip” olmayı arzu eder. Bir Aslan burcu kadınında “kraliçe” edası vardır. Bunun sebebi onun kalite tutkusu ve Güneşten aldığı ağırlıktır. Bir Koçun birinciliğe bakış açısıyla Aslanın bakış açısı aynı değil. Her ne kadar aynı elementin unsurları olarak aynı dünyanın insanları sayılsalar da birincinin kim olduğu konusunda fikir ayrılığına düşebilirler.


Hem Aslan kadını hem de Koç erkeği çok dinamik kişiliklerdir fakat her ikisi de ego sahibi. Aslan ve koç birlikteyken çok sıcak zaman geçirirler ve asla can sıkıntısı çekmezler. İki sıcak ateş elementi burcu birçok konuda anlaşsalar da Koç burcu Aslanın uzun eğitici derslerini saygıyla dinlemeyi öğrenmelidir. Eğer Koç bu dersleri dinleyip yine tipik bir Koç burcu erkeği gibi davranarak bildiğini okursa Aslan kadınının öfkesi fena olabilir. Asla unutmayın, Aslan yıldızı güneş gibidir, yanar fakat sönmez. Onun öfkesi de kolay kolay geçmez. Ve Koçun yönetici gezegeni savaş tanrısı Marstan dolayı aşırı savaşçıdır. Bu ikili bir kapışmaya başlarsa o evde üçüncü dünya savaşı çıkmış gibi hissedilebilir. Bu yüzden öfkelerini ve kıvılcımlarını dengelemeyi öğrenmeleri gerekir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page