top of page

Aslan burcu kadını nasıl bir eş olur?

woman24.png

Aslan burcu kadını aşık olunca dünyası partnerinin etrafında döner. Fakat, yine de ona eş olmak kolay değil. Çünkü Aslan, yönetici yıldızı Güneşten aldığı karakteristik özelliklere sahip bir burçtur. Bu yüzden yönetilemez, yönlendirilemez, uyarlanamaz. Eğer bir Aslan burcu kadınıyla evlenmek istiyorsanız dizginleri onun eline vermeye de hazır olmalısınız.


Aslan burcu kadını hem eşini hem de ailesini aşırı derecede korumaya ve yaşamlarını kontrol etmeye meyilli olabilir. Yönetici astrolojik değeri güneş onu bir kontrol tutkunu yapmıştır. Nasıl güneş tüm gezegenleri çekimiyle bir arada tutmayı başarıyorsa Aslan burcu kadınları da aileyi bir arada tutmaya ve ailevi meselelerde her şeyi kontrolü altında tutmaya aşırı meyillidir. Kontrolden çıkmış durumlara karşı aşırı derecede hassas olabilirler.

Aslan burcu kadını çok iyi bir eş ve iyi bir anne olabilir. Ailesi ve çocuklarıyla ilgili meselelerde her şeyin yolunda gittiğinden ve ailenin istikrarı kontrol altında olduğundan emin olmak ister. Fakat, unutmayalım Aslan aynı zamanda bir kraldır, dişisi ise tam anlamıyla bir “kraliçe”. Aslan kadını bir kraliçe gibi davranır, aynı zamanda bir kraliçe gibi yaşamak ister. Ailesine ve çocuklarına da aynı yaşam tarzını sunar. Aslan burcu kadını hem kendisi için hem de ailesi için her şeyin en iyisini ister. En iyi evde oturmak, çocuklarını rahat yaşatmak ve en iyi okullarda okutmak gibi arzu ve istekleri olacaktır. Ona bir eş olmak isteyen erkeğin onun bu isteklerini bilmesi ve bu yaşam tarzına ayak uydurması gerekir.


Evlilikte Aslan burcu kadının önem verdiği konular arasında bağların sağlamlığı birinci sıradadır. Bir Aslan burcu kadınında güneşin çok fazla karakteristik özelliği var. Bağlar da bunlardan yalnızca biri. Güneş, güçlü çekim kuvvetiyle içinde bulunduğumuz güneş sisteminde her nasıl bir ahenk ve sistem kendine tutturmuş ve hiçbir gezegen bu sistemin dışına çıkamıyorsa bir Aslan burcu kadını da tüm bu ahengi evlilik yaşamında ve çocuklarıyla ilişkilerinde sürdürmek ister. Çocuklarına karşı aşırı bağlılığı vardır ve aynısını kendisi için de ister.

Fakat, Aslan burcu kadınlarının bir zaafı vardır. Aslında bunun bir zaaf olup olmadığı tartışılır. O tıpkı yıldızı Güneş gibi parlamak ve ihtişamlı yaşantısıyla hep göz önünde olmak ister. Bu onu biraz gösteriş meraklısı yapmıştır. Hiçbir şeyin ucuzunu sevmez ve pahalı ürünleri bazen insanların gözüne sokarak kullanmak gibi hareketleri olabilir. Yaşam tarzının kalitesinin diğer insanlar tarafından konuşulması onu rahatsız etmez tam tersine egosunu okşar. Aslan kadını tam anlamıyla bir kraliçedir ve kraliçe ilgisi bekler. Eşinden de bu ihtiyacını karşılamayı isteyecektir.


Aslan burcu kadınıyla ilgili unutulmaması gereken bir diğer unsur da onun bir ateş elementi mensubu olduğudur. Ateş, her zaman kıvılcımdır ve bir kıvılcımdan büyük yangınlar çıkabilir. Aslanın eşi olmaya aday bir erkek onu bu kıvılcımı çıkarıp parlamaya zorlamamalıdır. Özellikle egosunu incitecek konularda ya da özgürlüğüne yapılacak muamelelerde Aslan burcu kadını aniden parlayabilir. Ve ne yazık ki onun parlaması Koç burcunun parlaması gibi yanar söner olmaz. Öfkesi uzun süre dinmez.

Aslan burcu kadını özgürlüğü konusunda aşırı derecede hassastır. Ona asla ne yapması gerektiği ya da neyi nasıl yapması gerektiği konusunda eleştiride bulunmayın. Belki tavsiyenizi dinleyebilir fakat yine bildiği yoldan gidecektir. Asla unutmayın, Güneş tüm gezegenleri çevresinde döndürür. O hiç birinin çevresinde dönmez. Eğer siz de onun gibi bir Aslan burcu mensubu değilseniz gezegeniniz ne olursa olsun Aslan burcunun gezegeninin çevresinde dönmekte. Yani ona uyması gereken kişi sizsiniz. Aslan kadınını kendinize uyarlayamaz ya da uyduramazsınız.


Bir Aslan burcu kadını aynı zamanda yıldızı Güneş gibi parlama ihtiyacı içerisindedir. Onun bu “parlama” ihtiyacını karşılayacak bir eş arar. Aşırı dikkat çekici olabilir ve herkesin ona baktığı zamanlarda onu kıskanacak bir eşe Aslan burcu kadını biraz ağır gelebilir. Aynı zamanda Aslan kadını yanında sönük duran bir eş de istemez. Kendisi nasılsa ona uyan ve onun yaşam tarzına ayak uydurabilen bir erkekle evli kalabilir. Yanında sönük kalan bir erkek yalnızca onun ışığını söndürecektir. Aslanın bu tip erkeklere biraz alerjisi olabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page