top of page

Aslan burcu kadını nasıl etkilenir?

woman24.png

Gittiği her yerde ve girdiği her kalpte iz bırakan Aslan kadını belki de zodyakta etkilenmesi en zor kadındır. Onu tanıyabilmek ve anlayabilmek için astrolojik efendisi Güneşe bakalım. Güneş, inanılmaz güçlü çekim kuvvetiyle hepimizin burcunun gezegenlerini çevresinde nasıl da döndürmekte? İşte, Aslan burcu kadını da tam anlamıyla böyledir. Onu kendinize çekemezsiniz fakat onun karşı koyulamaz çekim gücüne çaresizce kapılıverirsiniz.


Peki Aslan burcu kadını nasıl etkilenir? Bu soruya verilecek kesin ve net bir cevap yok. Fakat bunun doğal yollarla olması gerekiyor. Aslan kadını bir şekilde sizin bir hareket ya da davranışınızdan, belki bir jestinizden ya da bakışlarınızdan etkilenirse etkilenir. Aksi taktirde onu etkileyebilmek oldukça zor, fakat imkansız değil. Aslan birinden zor etkilense de sizden eğer etkilenirse sizi yaşamının merkezine koyacaktır.

Aslan kadını kendisi gibi yüksek seviyede dolanan bir ruhla uyum sağlayabilir. Özgüveni düşük, hayalleri küçük ya da yaşam tarzı bir Aslan kadınının standartlarından aşağıda olan erkekler her zaman maça 1-0 yenik başlarlar. Aslan burcu kadınları cömert, güçlü, kendinden emin ve özgüveni yüksek erkeklerden hoşlanır. Kendini güçsüz hisseden, özgüveni düşük ya da ekonomik olarak güçsüz erkekler Aslan kadınının ilgi alanına girmeyebilir. Aslan kadını aynı zamanda kendisini el üstünde tutacak ve istediği yaşamı sağlayacak bir erkek ister.


Bir Aslan burcu kadını ruhsal anlamda güneş gibi parlamayı ve hep en tepede olmayı arzu eder. Bu yüzden kendisi gibi onun seviyesinde yerleşecek bir partner arayışındadır. Düşük profilli bir erkek Aslan burcu kadınının kriterlerini karşılayamaz. Aslan burcunun kriterlerini karşılayan bir erkek onun gibi yüksekte uçan kuş olmalıdır. Ayrıca onun gibi parlamalı ve ışık saçmalıdır. Bir Aslan burcu kadını kendiyle eşit seviyede görmediği bir erkekten asla etkilenmez.

Bir Aslan kadını yeri geldiğinde kendini dünyanın sekizinci harikası olarak görebilir. Unutmayalım Aslan bir kraldır, dişi aslan ise bir kraliçe. Bu yüzden ona bu duyguları hissettirecek ve kendisine bir “kraliçe” muamelesi yapacak bir erkekle ilişki yaşamak ister. Ucuz hediyeler almak, bir Aslan kadınının yaşam kalitesinin altında hayat yaşıyor olmak ya da benzeri durumlar Aslanın ateşini her zaman söndürür. Aslan burcu kadınında bir kraliyet ailesi mensubu edası vardır. Her şeyin en iyisini, en kalitelisini ister.


Aslan burcunda ateş elementine dair çok fazla unsur vardır: dürtüsellik, hız, enerji, parlama, aktivite. Onu etkileyecek bir partner öncelikle bu elementi ve elementsel özelliklerini anlamak zorunda. Hızlı bir partnere yavaş yaşayarak uyum sağlayamazsınız. Aniden parlayan birini sürekli parlatarak sağlıklı bir ilişki yaşayamazsınız. Ve asla unutmamalısınız o güneşin özelliklerini taşır. Onu kendisine uydurmaya ya da uyarlamaya çalışan bir partnerin hiç ama hiç şansı yok. Çünkü, her şey Güneşin çevresinde döner! Güneş yalnızca yörüngesinde dönülmesi gereken merkez yıldızdır. Aslan burcu kadını da böyle yaşar, böyle düşünür. O merkezdedir, yaşamındaki her şey ve herkes ona uymak zorundadır.

Aslan burcu kadını itaat edeceği bir erkek arayışına asla girmez. Çünkü, güneşten aldığı enerji ve benmerkezci yapısı onu bağımsız ve özgüven sahibi yapmıştır. Aslan kadını emir almaz fakat emirler yağdırabilir. Kendisini kontrol altına almak ya da yönetmek isteyen erkeklerle uzun süre ilişki yaşayamaz. Onu etkilemek isteyen erkek onun bu yapısını bilmeli ve bir Aslan kadınına ona göre muamele yapmalıdır.


Aslan burcu kadınlarının bir çoğu doğuştan feministtir. Ruhsal olarak kendilerini bir erkeğin himayesi altında hissetmezler. Yaşamlarını sürdürmek için bir erkeğe ihtiyaçları olduğunu düşünmezler. Ve asla bir erkeği kendi egolarının üstüne koymazlar. Bir Aslan burcu kadını her zaman en üstte oturur ve ulaşılmayı bekler. Ona ulaşmayı belki de çok fazla erkek isteyecektir fakat onun kalbinde yalnızca bir erkeğin oturabileceği bir taht var.


Aslan ormanın hükümdarı olarak kabul edilir. Bu yüzden Aslan burcu kadını kendi dünyasının efendisidir. Kendisi gibi efendi hisseden, alanında başarılı olmuş ve olağanüstü başarılara imza atmış erkekler her zaman bir Aslan burcu kadınının tercihi olacaktır. Aslan için elbette her şey para değil. Herhangi bir duruma hakim olacak bir karakter gücüne sahip olan ya da varlığıyla saygı toplayan erkekler de onun tercihi olabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page