top of page

Aslan burcu kadını özellikleri

woman24.png

Aslan burcu kadını kendini yaşamın merkezinde görür ve herşeyi onun ekseninde dönüyor olarak algılar. E ne de olsa o içinde bulunduğumuz Güneş sisteminde en ağır vücut olan Güneş tarafından yönetiliyor ve bu yüzden kendini herkesten daha merkezde hissediyor olması normal. Güneş gibi parlamayı, dikkat çekici olmayı ve spot ışıkları altında bir Hollywood yıldızı edasıyla yaşam sürmeyi sever. Mega dozlarda övgüye ihtiyacı vardır ve bu konuda bir sıkıntısı da yok. Çevresinde onunla konuşmak ve tanışmak isteyen, sürekli onu öven o kadar çok insan var ki. 


Tüm burçlar içinde en ağır başlı ve en zor kadın Aslan burcu kadınıdır. Tüm burçları çekip çevirebilir, yönetebilir ve peşinde koşturabilir ama o hiçbir burcun peşinden koşmayacaktır. Bunun sebebi Astrolojik değeri Güneşin tüm gezegenleri ekseninde döndürecek kadar kudretli bir çekim gücüne sahip olmasıdır. İşte Aslan burcu kadınlarının yüksek çekiciliğe sahip olmasının temel sebebi! Aslan burcu kadınları fark etmemiş olsalar bile çok sayıda hayranla ve her zaman kendisini arzulayan erkeklerle çevrelenmiştir.

Herkes Akrep burcu kadınlarını Zodyaktaki en iyi savaşçılar sansa da Zodyakta savaşı yöneten her zaman Aslandır. Onların bir savaştan geri adım atmalarını beklemeyin, çünkü onlar sabit bir ateş işaretidir. Tartışmaları da oldukça zordur ve kesinlikle bir Koç burcu kadını değiller, aniden parlayıp aniden sönmezler. Bu yüzden baştan hiç parlamamalarını sağlamak gerekiyor. Onların fikirlerini değiştirmeye tıpkı bir orman yangınına dalmak gibidir. Fikirlerinde sabit kalırlar, haksız olduklarını kabul ettikleri hiçbi zaman görülmemiştir. Bir Akrep burcu kadını her ne kadar en iyi savaşçı olarak görülse de, tüm savaşı asıl yöneten Aslandır. Aslanların elinde her zaman savaşa koz olarak kullanacakları bir şey vardır.


Aslan burcu kadını yeri geldiğinde karşınıza şişirilmiş bir egoyla çıkabilir fakat yine de oldukça iyi bir kalbe sahiptir. Aslan kadınının büyük özgüveni vardır, güç ve dikkat ister. Bir grup hayran kitlesinin odak noktasında spot ışıklarında olmak ister. Herkesin ona bakmasından, gıpte etmesinden, en iyi restorantta görülmekten, en iyi otomobile binerken insanların ona göz dikmesinden hoşlanır. Evet, tüm bu lüks alışkanlıkları karşılayabilmek bir erkek için biraz tuzlu olabilir fakat Aslan burcu kadını yine de bunlara ihtiyaç duyar.

Aslan burcu kadını kurallara veya yönergelere uyacak biri değildir. Hayatı başkasının koyduğu kurallar ya da genel kurallar çerçevesinde yaşayamaz. Özgürlüğüne düşkündür. Kendi kuralları ve kendi yörüngesi vardır, ya herkes bu yörüngeye girecek ya da Aslan burcu kadınının yaşamında olmayacaklar. Biraz kontrolperest olabilir, kontrolünden çıkan her şeyden ve her durumdan nefret eder. Çok enerjik olduğu ve büyük şeyler başarmaya çalıştığı için yavaş ilerleyen ya da istemediği gibi ilerleyen işlerden kolayca sıkılabilir ve çalışma ortamı yeterince teşvik edici değilse görevi yerine getiremez.


En genel özelliklerinden biri onun gururlu ve güçlü görünen doğasıdır. Bir Aslan burcu kadınının güçlü ve vahşi görüntüsüne aldanmayın. Duygusal alemlerinde bir kedi yavrusu kadar hassas olabilirler. Ağlarken seslerini yükseltmedikçe size gözyaşlarını göstermeyebilirler. Oldukça gururludurlar ve ağlamayı güçsüzlük gösterisi olarak gördüklerinden genelde ağlamaktan nefret ederler (ya da en azından bunu toplum içinde yapmazlar). Gururlu olduklarından birçok Salan kadını yardım istemeyi erteler fakat sizin bunu görüp o istemeden davranmanız hoşuna gider. 

Çok klişe bir bilgi olarak genellikle Aslan kadınlarının bencil olduğu söylenir fakat eğer bir Aslan kadını aşıksa bütün dünyası sizin ekseniniz etrafında dönmeye başlayacaktır. İstisnasız her şeyini, kalbini, ruhunu ve bedenini size vermeye hazırdır. Aşkı sıcak ve tutkuludur, kişisel özgürlüğü tehlikede olmadığı sürece uzun süre biriyle kalmak ve onun kucağında mayışmak isteyecektir. Fakat kişisel özgürlüğü ve yaşam tarzı tehlikeye girerse sevimli mırıldayan bir kediden bir anda vahşi bir hayvana dönüşebilir.


Aslan kadınıyla ilişkinin diğer burçlara göre zor olduğu klişe bir bilgi olarak karşımıza çıkar. Bunun sebebi Aslanların hayatı kendi çizdikleri yörüngede yaşamak istemesi. Onun ya yörüngesine girersiniz ya da yörüngesinden çıkarak hayatından çıkarsınız. Kuralları kuyanın kendisi olmasını isteyecektir. Ya önce iş sonra aşk der ya da önce aşk sonra iş. Her iki durumda da o ne derse ilişki büyük ihtimalle o doğrultuda ilerleyecektir. Fakat, bir Aslan burcu kadını çok fazla aşık olduğunda yaşamının merkezi eşi ve ailesi olur ve o yalnızca dişi ve sıcak bir aslan olur.

YORUMLAR

bottom of page