top of page

Aslan burcu kadını Terazi burcu erkeği uyumu

woman24.png

Aslan burcu kadını ve Terazi burcu erkeği ateş-hava kombinasyonu oluştururlar ve uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Fakat her ikisi de bireysel farklılıklara sahiptir ve bu farklılıkların bilincinde ilişki yaşamak zorundadırlar. Bir Aslan kadını daha çok “ben” derken Terazi erkeği “biz” der. Her ikisi de ilişkiye aynı odak noktasından bakmayı öğrenirlerse uzun vadeli birliktelik yaşayabilirler.


Aslan burcu kadını güneşten aldığı enerjiyle aşırı derecede dominant kadındır. Doğuştan lider ve yöneticidir. Fakat bir Terazi erkeği için bu çok fazla kafaya takılacak bir şey hiçbir zaman olmamıştır çünkü o liderlik konusunda bir Koç burcu erkeği kadar iddialı değildir. Bu yüzden ipleri Aslanın eline vermek konusunda aşırı inatçılık etmez. Hatta centilmen Terazi erkeği için Aslan kadınının bu dominant ve güçlü kişiliği çekici bir unsur bile olabilir. Zıtların uyumu gereği Aslan kadını da Terazinin kibarlığına hayran kalmaya meyillidir.

Bunun yanında bir Terazi erkeği inanılmaz ince ve nazik tavırlara sahip çekici centilmendir. Terazi erkeği güneşin parıltısına sahip Aslan kadınının çekimine dayanamaz. Onun en tepede olma arzusu, güzel giyinme ve güzel yaşama arzusu Terazi erkeğini rahatsız etmez. Sonuçta Terazi bir sanatçıdır ve koleksiyoncudur çünkü onu Venüs yönetir. Aslanın zarif ve parlak aksesuarlarına karşı hiçbir sorunu olmaz fakat abartıyı seven Aslan kadını bu aksesuarlarda rüküşlüğe varıcı dereceye gitmeye de bazen meyilli olabilir. Terazi erkeği tam anlamıyla bir zerafet tutkunudur ve Aslanın nerede abartıya kaçtığını ona söylemekten çekinmeyecektir.


Aslan-Terazi ikilisi eğer bir gün çakışacak olurlarsa Aslanın abartıcı Terazinin ise dengeleyici tavırlarında çakışabilirler. Aslan her şeyin en iyisini, en yücesini almaya meyillidir. Ne de olsa onu güneş yönetir. Terazi ise tam anlamıyla bir denge burcu. Hiçbir şeyin abartısını sevmez. Aslanın aşırı abartı parlaması, her şeyin en pahalısını istemesi gibi davranışları Terazi burcu erkeği anlamakta zorluk çekebilir. Bu asla bir Terazi burcu erkeğini “ucuzlukçu” yapmaz. O sadece aşırılardan ve uç noktalardan kaçmaya meyillidir. Fakat yine de kaliteyi ve konforu sever.

Tıpkı Aslan kadınının cömert ve sıcak doğasına olan tutkusu gibi Terazinin de  adalet ve tarafsızlığa inanılmaz bir tutkusu vardır. Eğer ortada adaletsiz bir durum varsa Terazi mutlaka bunu dile getirecektir. Aslan burcu kadını gezegeni güneşten aldığı ağırlığa ve ezici güce sahiptir. Fakat bu gücünü asla kendinden zayıf olanları ezmek adına kullanmaz. Fakat egosu onu bazen gücü haksız kullanmaya itebilir. İşte bir Terazi erkeği buna hiçbir zaman onay vermeyecektir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırlarsa fikir ayrılığı yaşamaları kuvvetle muhtemel.


Bu ikili aynı zamanda çok güzel vakit geçirir ve uzun muhabbetler yapabilirler. Ateşin enerjisinden dolayı genellikle konuları açan ve en çok konuşan Aslan kadını olacaktır. Terazi daha çok dinleyici olmaya meyilli fakat bu hiç konuşmayacağı anlamına gelmez. Ateş-hava kombinasyonu birbirine güç veren muhteşem bir kombinasyondur. Terazi Aslanı aslında gizlice yönetmeyi becerebilir. Asla unutmamak gerekir, ateş-ateş kombinasyonunda çok fazla kıvılcım var. Aynı dünyanın insanları olsalar da aşırı yıkıcı güce sahipler. Ateş-hava kombinasyonu daha dengeleyici ve daha sağlıklı bir kombinasyondur. Hava elementiyle Terazi Aslanı tam olarak yönetemese de en azından onun enerjisinin aşırı derecede yıkıcı olmasına izin vermeyecek kadar beceriklidir.

Bir aşk ilişkisi söz konusu olduğunda Aslan kadını ve Terazi erkeğinin gerek cinsellik gerek birlikte vakit geçirme konusunda çok fazla bağlantısı ve ortak yönü var. Her şeyden önce bu iki burcun her ikisi de aşırı derecede sosyaldir. Her ikisi de neşeli, gülümseyen, sıcak ve konuşkan burçlar. Unutmayalım, Aslanın gezegeni Güneş bir ateştir Terazinin gezegeni Venüs de oldukça sıcak kaynayan bir gezegen. Bu ikisi sıcaklığın ne olduğunu çok iyi bilir ve gerektiğinde aynı dünyanın insanları olurlar, aynı dili konuşurlar.


Terazi burcu erkeği büyüleyici bir kişiliğe sahiptir ve zekasıyla partnerini etkilemeyi bilir. Aynı zamanda muhteşem bir aurası ve ilginç bir kişiliği var, bir Aslan burcu kadını bunu çok çekici ve heyecan verici bulabilir. Terazi erkeği aynı zamanda sadıktır ve sevgisi güçlü ve gerçektir. Kendini partnerine adamayı bilir. Bu bir Aslan kadınının hoşuna gider ve ilişkiyi çok güçlü kılar.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

TERAZİ BURCU : 23 Eylül - 22 Ekim

Sayısı: 7

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: böbrek

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Yay

Düşman burcu: Oğlak

Tarot kartı: Adalet, Denge

Yaşam mottosu:  Her şeyden önce kibarlık ve zerafet!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Koç

Terazi burcunun pozitif yönleri:

Paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, ince, kibar, sakin, arabulucu, dengeli, sosyal, içten, düşünceli, nezih, romantik, anlaşmaya hazır, adil, tarafsız, nazik, arabulucu, geçimli, duygusal, diplomatik, oturup kalkmayı bilen, iyi bir hakem, nezaketli, yumuşak kalpli, merhametli, haksızlıklara tahammül edemeyen, hukukun üstünlüğüne inanan, aşırıya kaçmayan, güzel giyinen, sanatçı ruhlu, estetikten anlayan, zıtları birbirine uydurmayı bilen.


Terazi burcunun negatif yönleri:

Kararsız, değişken, plansız, sabırsız, aşırı detaycı, kolay etkilenebilen, duygusal gelgitler , hayır diyememek, lükse düşkün, mükemmeliyetçi, güzellik tutkunu, aşırı seçici, kusurlara takılabilen, markacı, çabuk unutan, şıpsevdi, aniden karar değiştirebilen, uzun vadeli planlar yapamayan, duygularını belli etmeyen, hızına yetişilmeyen, günü birlik yaşayan, aniden unutan, beklemeyi sevmeyen.

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page